Spoznat priatela - váznu znamost?

Príspevok v téme: Spoznat priatela - váznu znamost?
angelika1563

Som veriaca a na pokecové znamosti na nete moc neverím, uz som skusala si podat inzeráty aj na iné stránky na nete, snad som vyskusala vsetko z netu, kde sa dá zoznamovat, existuje este nieco kde som nebola? Ako ste vy kde ste spoznali svojho milu, milého, ale nerátam pokec, o také znamosti moc nestojím, síce sa tam daju spoznat aj fajn ludia ale nie vztah pre veriacu zenu. Chodím aj na akcie veriace niekedy, ale tam ma este asi ziadny muz takto neosloviil, a prílezitosti doma nemam. Preto nemate nejaký napad, alebo tu nechodia normálnejsí chalani mam 27 rokov. Dakujem za odpovede.

AdamKrt

slobodnaa: presne tak. Velmi trefne povedane.
------------
angelika1563:

skus si prosim po sebe precitat co pises a zamysliet sa objektivne nad tym. Aby Ta raz neaspirovali na cenu v Darwin Awards. Nevies, preco nemas priatela, ale uz len z toho, co hovoris je vacsine ludi jasne, preco je to tak... Este aj jehovistov, co som obcas stretol, mali umiernenejsie nazory. Zobud sa a skus pouzivat vlastny rozum na vytvorenie si vlastneho nazoru a nie, co Ti niekto bude vtlkat, ze je to svatosvata pravda na veky a nikdy inak. Prepac, ale poviem to tak, ako to vidim - ak niekoho najdes, tak mozno budes dlho hladat rovnako postihnuteho. Stretol som uz par zien podobneho typu, tiez hladali niekoho takeho a nemohli najst. Nedivim sa tomu. Aby clovek nieco zmenil, musi zacat od seba. Zivot neni iba o Bohu. Dostala si dar, mas ho zit Ano, mozes si zvolit rozne moralne zasady a dodrziavat ich. Ale nezi len pre vieru. V opacnom pripade Ti bude lepsie v klastore.

slobodnaa

Fuuuha...
To, že je niekto veriaci ešte neznamená angelika1563, že je aj dobrý človek. Práve naopak, mnoho veriacich si svoje správanie ospravedlňuje vierou v Boha. Jednoducho si myslia, že môžu robiť čo chcú a potom stačí sa vyspovedať a bude im odpustené a len čo vyjdú z kostola páchajú znovu zlo. Človek by nemal veriť nejakým zákonom, ktoré udal nejaký iný človek, mal by veriť istým hodnotám a podľa toho sa snažiť aj žiť, naučiť sa niesť za svoje konanie aj následky a nehádzať svoje hriechy na plecia Boha. To, že si nájdeš kresťana, neznamená, že to bude dobrý chlapec, ktorý ti nikdy neublíži či už fyzicky alebo psychicky, neznamená to, že budeš s ním šťastná. Podľa mňa by si si mala hľadať chlapa podľa iných kritérií, aby vás spolu nespájala skutočne iba tá viera a nič iné. Ale bohužiaľ ty si ukážkový príklad toho ako cirkev vychováva svoju mládež a vymýva im mozog, bez vlastného názoru s klapkami na očiach :-( preferovať a oceňovať len rovnakých ľudí. To už tu tuším raz bolo a volalo sa to Hitler :-(

cajik

ako toto ma uplne dostalo mila angelika, ze neveriaci nie su schopni cistej lasky. ja k tomu naozaj nemam slov, takato obmedzenost sa este pestuje ? tolerancie vam nic nehovori ?

AdamKrt

angelika1563:

nechapem na co chces vobec priatela ? Kamarata dobreho mas, fyzicky kontakt nechces a zda sa, ze jedinym cielom je u Teba laska k Bohu. Potom mas idealne naplnenie Tvojej tuzby, ze vstupis do klastora a stanes sa jeho "nevestou" - jeptiskou. Mozes tam meditovat, modlit sa a rozjimat o osvieteni. Preco potom hladas priatela ? Zeby niektore Tvoje myslienky neboli az take uplne ciste....? :)

Dobru noc ;-)

alusinka

Ked uz hovorite o tych fararoch...
Raz pred Velkou Nocou, sme boli s mamou na spovedi. Moja mama isla predomnou, a vyplakavala sa na pleci jednemu "milemu" fararkovi (ktoreho mimochodom povazovala za sveteho kazda babka v nasej dedine). Povedala mu, ze jej manzel (moj otec), ma zbil tak, ze som sa nemohla tyzden postavit na nohy... cakala ze jej pan farar doda vnutornu silu, ze jej pomoze odburat hnev voci mojmu ocovi... a viete, co jej mily pan farar povedal? "Pani, to nemozete tak brat, taki su proste chlapi, a to MUSITE pochopit"

Viem, ze to bol len jeden clovek, ale vysvetlite to 14rocnemu decku, ktoreho otec fyzicky aj psychicky tyra...

Od toho dna, som do kostola ani nepachla... Nenavidela som Boha, ktoreho som pred tym tak obdivovala, ku ktoremu som sa modlila, pre ktoreho som chodila do kostola... A to len pre jedneho uja, o ktorom som si myslela, ze ON je ten - posol Boha, ktory by mi mal pomoct, poradit ked je zle...

Dneska to uz beriem sice inak, nikomu jeho vieru nevyvraciam, aj ja verim v nieco, neviem ani co... Ale cirkev u mna odvtedy predstavuje len zlo...

Asi tak... Mozno si teraz pomyslite ze som hlupa, ale popravde, je mi to jedno ;)

AdamKrt

angelika1563 Dnes 21:57

- to je pekne. Jeho nasledovnici uz vsak taki cisti nie su. Cirkev a jej mamon, snaha ovplyvnit politiku, vybudovanie vlastnych armad, vojny v mene nabozenstva, upalovanie "kacirov", sexualne zneuzivanie deti niektorymi fararmi...

Mne sa tiez napr. paci viera, ale nepaci sa mi, co z nej niektori ludia /cirkev/ urobili. Uz to proste neni ono. Cirkev si uzurpovala a uzurpuje pravo na vyklad Bozieho slova, tak ako sa jej to hodi. V jej prospech.

Su aj ine nabozenstva, ci rozne druhy meditacie, postupy atd. kde mozes dojst urcitymi metodami k osvieteniu. Vela ciest vedie do Rima :)