Bulímia,anorexia

bulimicka

mam bulimiu a chcela by som sa nieco spytat niekoho,kto sa z toho dostal.lebo ja to neviem:( prosim,velmi prosim o radu. dakujem

evul

Tiez nemam PPP, ale nemozem suhlasit s tym, ze je uplne jedno, ako vyzeras. Nejde len o to, ci sa niekomu pacis, v tom sme zajedno - ak ma ma rad, nevadi mu ani vyssia vaha. Ale co zdravie? Pokial je clovek v pasme normalnej vahy, je to OK, aj ked nema idealnu postavu :), ale akonahle sa prehupne do nadvahy alebo obezity, je s tym spojenych velke mnozstvo zdravotnych problemov. S podvahou je to tak isto. A v tomto pripade mi je jedno, co sa komu paci, najdolezitejsie je zdravie, ktore je akoukolvek vahou mimo normal ohrozene ovela viac.

katarina

neviem čím všetkým prechádzajú baby,ktoré trpia týmito chorobami,lebo ja ich vďaka bohu nemám.Stravujem sa normálne a na tom či som tučná alebo chudá mi ani tak veľmi nezáleží.Človek,ktorý ťa má naozaj rád,ťa bude mať rád aj keď budeš mať 100kg.Nejde o vonkajšiu ale o vnútornú krásu.

jacquelin

didi- dakueem ;) no ja v tom este nie som (myslim si) ja takto dlho nestravujem ale viem ze to nieje normalne a hlavne ma uz neskutocne serie aj ked si dam to blbe jablko alebo jednu paradajku ze aka som pazrava a tak.. cem dat dole este 3 kila a to fakt ale sa bojim ze ked sa mi to podari a to neviem ako ked uz ani teraz pomali nic nejem a nic tak sa uz stoho nedostanem...

zuzik

stillana-mia, mozno newem ake to je ale aspon sa o nieco snazim a nie som taka hlupa ze myslim len na chudnutie a vlastnou vinou som nespadla do takej brecky!!! tak co podla teba treba robit? myslis si ze ti niekto da liek a ked sa cez noc vyspinkas budes zdrava? niekto ti pomoct musi. a bud sa niekomu zveris alebo skoncis v nemocnici napojena na hadicky!!! newes zit bez toho aby si sa nenapchala do prasknutia potom to nevyvracala? tak bojuj!!mozno su to silne slova no a?! co s tym ces robit? bez sebazaprenia to nejde! ale ako chces. ja aspon nie som napojena na hadicky a tie potrebne dristy a som zdrava. a mozno s velkym zadkom, ale stale zdrava!

paca

Prosim najde sa niekto kto si popise a mozno mi poradi aj ako vyhrat nad bulimiou...???Velakrat som si uz povedala ze to zvladnem sama ale este viackrat som potom zistila ze nie...

niente

ja len ,ze mate niekto aj take problemy, ze okrem vahy, mate problem, ze sa porezete, opijete, neviete sa na nic sustredit, nic vas nezaujme, nemate dovod a zmysel zit, len sa proste tak pretlkate a hovorite si , ze este zajtra a zabijem sa.....prosim ako zijete?? ja nemam diagnostikovanu PPP skor, ze aj urcitu formu bulimorexie ci co... a dalsich ale 5 diagnoz...nevladzem uz. ako prezit?? aky mate zmysel, ze sa drzite??? dakujem

didi

Ahoj Jacqueline, ja sa liecim na anorexiu uz niekolko rokov, vyzeram hrozne, som sama kost a koza, i ked sa snazim stravovat normalne. Neviem si predstavit, ze by som bola cely den o jednom jablcku, ved i takto som dost slaba, cudujem sa, ze este zijes, velmi si ublizujes, pozri sa do zrkadla realnymi ocami, myslim si, ze by si mala co najskor vyhladat odbornika, anorexia je tazka diagnoza, s ktorou sama nevyhras, znici nie len teba, ale aj tvoju rodinu, bud rozumna, vaz si samu seba, urcite si krasna a rozumna, viac si ver, a uvedom si, ze jedlo je dolezite pre nas zivot, vyzivuje jednotlive organy, obsahuje potrebne vyzivne latky, vitaminy, dava nam potrebnu energiu, aby sme mohli fungovat, nedostatocnou vyzivou sa narusi celkovy chod organizmu, narusi sa menstruacny cyklus, mozu ti vypovedat oblicky, srdiecko a pod. Dufam, ze ti moje slova nieco daju a budes rozumna a zabojujes, co najskor. Prajem ti krasny den

jacqueline

ahojte holky. sa chcem spytat, co a kolko za den jedia anorekticky. ja uz som posadnuta tym mojim chudnutim, kamaratky mi howoria ye ked sa smejm mi uz kosti hrkocu a ja sa ale furt vidim neskutocne tucna. ja tak zjem jedno jablko, alebo nic alebo paradajku alebo nieco take za den to je tak vsetko...tak sa chcem spytat ci aj vy tak podobne alebo ako...

gabina

PPP vyzera v podstate u mnohych celkom rovnako, s jej priebehom, priznakmi a dosledkami. Ciest, ako z toho von, vsak moze byt milion. Kto vie, co sadne jednej, nemusi pomahat druhej. Mozno naozaj pomoze akakolvek rada, aby to clovek skusil...Len tu cestu treba stale hladat...
co mam robit:
Moja skusenost - mozno ina ma nejaku odlisnu - je, ze ako si postupne do toho padla, postupne sa musis vyhrabat. Zo dna na den seknut - myslim, ze to celkom dobre nejde a len sa budes zbytocne obvinovat, ze to nevies. Takze: dlhodobo a s pomocou odbornika. Nech je to na istotu:-)
Pekny den!