vyrobte si Jahodovu zmrzlinu

Príspevok v téme: vyrobte si Jahodovu zmrzlinu
opalka

to musite skusit

dnes som sa tak prehrabavala nasimi jahodami a tak ma napaldo,co s nimi.... tu je recept na unikatnu zmrzku:

Potrebujeme:

1 vajce, 150 ml mlieka, ¼ l smotany, čokoláda, ¼ kg jahôd, mandle, 75 g krupicového cukru, ¼ kg odtučneného tvarohu
Ako na to:

Šľahačom ušľahajte tvaroh s mliekom. Olúpané mandle nastrúhajte najemno a vmiešajte do tvarohu. Medzitým si ušľahajte šľahačku, ktorú do základu tiež po častiach vmiešajte. Jahody (alebo iné ovocie, môže byť aj ovocný kompót), pokrájajte na kúsky.
Z vajca si ušľahajte penu, ktorú spolu s väčšinou nakrájaného ovocia vmiešajte do tvarohovej hmoty a dobre premiešajte. Vzniknutú zmes uložte do mrazničky, aby stuhla. Potom už len stačí zmrzlinu vybrať a tvarovať na misky.

TIP: Zmrzlinu môžete ozdobiť nasekanými mandľami alebo pridať griotku, koňak.

opalka

aha, mne to musis narovinu :)))))

ale poviem ti pravdu,ze mne zas viac vadi predstava, ze jem surove vajce..... ale som si povedala, ze urobim ten recept,ako je... nabuduce to vajko mozno nebude ani chybat

milusca

Ked clovek dostane salmonelozu, tak sa dokaka. Ked to uz mam tak napisat. Tak preto schudne:) Kazdy nema pristup k domacim vajickam a salmoneloza teraz kvitne. Ked som bola mala, tak sme jedli surove zltka s cukrom bez problemov, neviem, preco je teraz s tym problem.

opalka

co ma surove vajce spolocne s chudnutim????

takyo je recept, tak vajce nedaj, myslim,, ze to neublzi....a dala som ho preto,ze mam domace, ktorym verim a este nebolo tak teplo, ked som ich zbierala...cize nemozu byt nakazene

ale chapem obavy

milusca

Prepac, ale surove vajce by som neriskovala. Kvoli tomuto nerobim ani tiramisu. Pokial nepotrebujes surne schudnut, je to risk...

opalka

jaj,pardon, uz som to nekontrolovala :)

kvoli vam vytiahnem papierik z kosa :)

1 vajce
150 ml mlieka
1 slahackova smotana (250 ml)
250 g jahod - dala som trosku viac
250 g tvaroh
a tie mandle,alebo cokolada