Zase raz - problémy vo vzťahu.

Príspevok v téme: Zase raz - problémy vo vzťahu.
regyna

Viem, že podobných tém je tu asi viac. Ale chcem sa len vykecať a možno počuť nestranný názor.
Vzťah sa nám tak pekne vyvíjal, bolo nám fajn. A asi som to celé pokazila ja. Nechcela som ešte, aby sme spolu začali spávať.Prišlo mi to po necelých troch mesiacoch zavčasu. Raz som už zažila taký vzťah,čo bol len o sexe a nechcela som znova. Priateľ to rešpektoval zo začiatku, ale naposledy mi vytkol, že sú to výhovorky. Ja som mu na oplátku zase vytkla, že niekdy sa mi neozve aj týždeň a potom, keď sme spolu, tak chce odo mňa toto. Len teraz je to po tom rozhovore akési iné, akoby sme nevedeli, o čom sa baviť, je tam nejaký odstup. Neviem, či by nebolo lepšie to ukončiť, ako jeden druhého trápiť a navzájom si niečo vyčítať.

regyna

aja......vieš, ja som si až doteraz myslela, že je všetko v poriadku a že keď bude ten srpávny čas, zhodnenme sa na tom.....ale týmto posledným razom ma hrozne sklamal a neviem, ako a čo ďalej....
viem, že po 3 mesiacoch, nemôžem hovoriť o nejakých silných citoch, ale zase, takto bez nejakého ohľadu, to zas nie......najhoršie, že v ostatných veciach si rozumieme a sme v mnohom podobní, že až som nechápala, že niekto môže byť rovnako "divný" :-) ako ja...o to ma to mrzí viac a nechcela by som, aby to skončilo kvôli takje hlúposti

aja 7

No, trvám na tom, čo som napísala ALE..! Na mňa nikdy žiaden muž takto netlačil.Nepáči sa mi spôsob akým to od Teba vyžaduje. Tiež by som sa tomu vzpierala, resp. by so s takým mužom asi ani nič ďalej nemala.
Predsa, keď sa mám s niekym milovať tak by to nemalo byť v takej situácii ako opisuješ. Mal by tomu predchádzať pekný večer, povedzme so spoločnou kúpeľou, sprchou atď. Určite nie tak, ako to od Teba chce. A ešte ani nerešpektuje Tvoj názor. Nič v zlom, ale takým spôspbom ako si to tvoj priateľ predstavuje by sa sním 1. x pomilovala asi jedine dievčina značne voľných mravov.
Ale nie je dôležite ako dlho sa poznáte, ale aký máte intenzívny vzťah, ako ste si dušami blízki. Ale ja už v tomto vidím veľký rozpor a nepochopenie z jeho strany.
Na mňa keby niekto takto tlačil, tak by som sa tiež nevedela s ním vyspať. Ale to je podľa mňa nezrelosťou vášho vzťahu, resp. nezrelosťou tvojho priateľa. Podľa mňa nepozná normálne dievčatá, ženy, nevie ako sa ku nim správať.

regyna

slobodnaa....výsledok toho rozhovoru bol : že sa len vyhováram, že keby som naozaj chcela, tak sa to dá........

regyna

slobodnaa....ja som ho nechcela len zo začiatku, keď sme sa poznali krátko....postupne som si začala aj hovoriť, že už aj ....len potom sa vyskytol problém, že nebolo kde ( on to chcel ako rýchlovku, kým v susednej izbe jeho brat s mamou pozerali telku)...tak som navrhovala, aby sme si urobili len deň pre seba .....a on toto všetko berie ako výhovorky.....neviem, či je to tak veľa, keď chcem, aby to bolo pekné a nie 10minutová rýchlovka a potom ma hodí domov.....

regyna

janka24....
...to je to, že teraz sa to medzi nami nejak zmenilo, neviem, či je to kvôli tomu.Myslí si, že ho zbytočne naťahujem, ale to nie je pravda. Ja som len chcela, aby to bolo pekné.
On to berie z pohľadu chlapa akosi racionálnejšie....

Anita.....viac-menej s tebou súhlasím, aj keď tak dlho asi zase nie :-)....mne len išlo o to, aby som neurobila chybu ako s ex a terajší priateľ to nevie pochopiť....a už som si začínala myslieť, že je to iné a on sa takto zmenil....teraz neviem
....ja viem, že muži to berú ináč a že niekedy nerozmýšľajú hlavou :-), ale aj tak....

slobodnaa

súhlasím s ajou7.
Mne 3 mesiace tiež prídu dosť veľa bez sexu. Myslím, že ide skôr o to, ako dobre sa poznáte. Niekoho môžeš dobre spoznať aj za mesiac niekoho ani za 4 roky nie. Môj priateľ mal na toto vždy skvelú vetičku- Môžem mať sex len s niekým koho dobre poznám :) Dvaja ľudia sa spoznávajú aj cez sex. Na tvojom mieste by som si ujasnila prečo ten sex s ním vlastne nechceš. Môže to byť aj tým, že si z neho zmätená, nevieš si na neho utvoriť názor, raz sa správa tak a raz zas onak. Nie je dobré oddeľovať sex od vzťahu a to netvrdím hneď sa s mužom vyspať, ale sex je a aj by mal byť súčasťou vzťahu. Je pekné si nahovárať čosi iné ale realita je iná.

aja 7

Ja si myslím, že ku vzťahu patrí aj sex. A naťahovať niekoho 3 mesiace sa mi zdá medzi dospelými ľuďmi dosť dlho. Ale ty to musíš cítiť. Ja som sa nikdy pri svojich priateľoch neriadila nejakou časovou hranicou a nikdy to neboli vzťahy len o sexe. Ale faktom je, že ja som dosť sex. založená a ja by som to napr.3 mesiace s mužom ktorý ma priťahuje bez sexu asi ani nevydržala. Riaď sa svojou intuíciou.

Anita11

Ja zasa tvrdím pravý opak toho, čo slobodná. S čím súhlasím, je, že muž a žena sú k sebe sexuálne priťahovaní, ale to sa k sebe možu priťahovať aj takí, čo sa vidia prvý krát a hneď lezú spolu do postele. Niekedy ani nevedia SVOJE MENÁ. To je chémia a nie vzťah.
Ak nám ide o VZŤAH - o LÁSKU, tam to poradie sexu by malo byť opačné ako píše slobodná.
Keď sa dvaja mladí spoznajú, mali by odhaľovať svoje duše, srdcia, životné postoje, záujmy a nie "telá" ako také.
Keď sme si blízki v názoroch na životné otázky a máme spoločné záujmy, máme sa o čom rozprávať a spolu sa baviť, rastú sympatie a z priateľstva sa stáva láska.
Práve až vtedy, keď sme si tak blízki, že sa naše vnútorné "ja" navzájom dopĺňajú a akoby tvorili spolu niečo "dokonalé", potom by mal nastať čas aj na telesné zblíženie, ktoré tu harmóniu medzi nami potvrdí. Sexuálna láska by mala byť dosledkom lásky, ktorú cítime v srdci, dosledkom vzájomného porozumenia, vzájomného obdivu a náklonnosti a nie čakať na to, že keď sa zblížime najskor telesne, potom pride aj zbíženie duší.
Veľa mladých toto poradie prehodí a často majú o sklamanie postarané.

regyna - niekedy je aj 3 roky málo, nie tri mesiace, keď sa na to necítiš,nemá to zmysel sa nútiť. Asi to nie je to pravé. Ak ťa má skutočne rád a nejde mu len o to jedno, počká na tú správnu chvíľu.
My sme s manželom čakali takmer 4 roky, bolo to obdobie spoznávania, túžby, očakávania - skrátka krásne, potom aj ten "Sex" je krásny. /Ja radšej hovorím MILOVANIE a nie sex./