Ako sa spravat k urazlivemu partnerovi?

Príspevok v téme: Ako sa spravat k urazlivemu partnerovi?
Barienka

Dobry den, potrebujem poradit. Viem, ze svojho partnera asi neprevychovam, ale chcela by som aspon trosku zmiernit jeho urazlivost, ale som uz strasne unavena vecnym vysvetlovanim. V kazdej mojej otazke vidi, utok z mojej strany na neho, v kazdej poznamke urazku.

Napriklad, som isla k nemu na vykedn ale tak som sa ponahlala a nevedela co si rychlo zbalit, ze som sa zbalila asi na tyzden. A ked sme prisli k nemu som sa z usmevom pozrela na tie tasky a povedala, : macko nevies preco som si zblaila tolko veci?
a on sa urazil na to, ze ci u neho nechcem byt, a ze ked mi to vadi, ze on mi odnesie ak mi ide o to, a ze on nemoze za to ze nevyslo pocasie a nevynosim ich... a uplne si zacne vymyslat, a ja pozeram ako puk, a ked poviem, ze ja som to tak nemyslela, on povie, ze zas na neho utocim, ze stale nieco riesim a ja ked poviem neucitim, tak on povie utocim a dokolecka. Alebo raz rano som sa zobudila zo strasnymi bolestami hlavy a krku, ked prisiel za mnou ledva som zdvyhla zrak. A uz sa urazil, ze zazeram, hovorim nezazeram je mi zle, a on ja viem ty zazeras lebo som vstal skor... Dalsi vymysel. Neriesila som to lebo mi bolo azne zle, po chvilke prisiel ku mne a pyta sa ma, ides na zmrzlinu? Inak chcem dodat, ze on nikam nechodi, takze toto bolo nieco necakane od neho. Ale ja som bola akurat chora a nechapala som, ze preco ma vola na zmrzlinu akurat ked som chora. tak sa ho spytam, macko preco ma volas na zmrzku ked som chora? a on zas sa do mna pusti, ze mozem byt rada, ze ma niekam vola, ze najprv mu vycitam, ze sme doma a ked ma niekam zavola tak je zle... ja som zufala.... dnes napriklad sa ma sty raz pytal, naco som si odlozila peniaze. A ja uz som si pripadala, ze ma nepocuva, tak som povedala, zas pekne na co som si ich odlozila a som mu povedala, ze sa ma pytal uz vcera, a ze ci si nechce kupit gynko na pamat, ze aj spoluziaci to brali ked sa ucili na matury aby nezabudali. A on sa totalne urazil, a pohorseny mi vynadal, co som to za frajerku, ked mu vravim, ze je dement chory na hlavu a ze sa ma ist liecit a uplne to prekrutil. Ze ci by mi to bolo prijemne, keby mi povedal, nech si kupim nieco na zvacsenie prs... proste stale sa uraza, a potom uraza mna.... Keby som sa ho spytala, kde kupil koberec co ma v izbe, tam by isto nasiel to ze na neho utocim, ze ma otrasny koberec a ze on za to nemoze ze mi nevyhovuje... nebol taky vzdy, teda mozno sa pretvaroval neviem. Sme spolu cez pol roka, ale je to celkom vazny vztah aj skoro spolu byvame. A nechcem aby to skoncilo lebo ho milujem, ale uz nevladzem stale ho presviedcat ze moje otazky su len otazky a nie utok... a uz nevladzem vysvetlovat, ze vsetko co vravim je inak ako to berie on... Inak je celkom inteligentny ale tato vztahovacnost nas nici a ked mu to poviem tak ani nemusim vraviet ako zareaguje...
Inak ja mam 23 a on 21

Dakujem za rady, a chcem povedat, ze som skusala aj techniku ze mu budem robit to iste jemu, ale to je katastrofa, to bolo este viac hadokj..... =(

Barienka

Toto mi dodalo trosku odvahu dakujem, viem, ze to aj tak otoci proti mne, ked mu poviem, najdi si inu ked si toto o mne myslis, tak on povie, teraz si ma nechala? uz sa mi to raz stalo, a ja som povedala, ze nie nenechala, len chcem aby si chapal, ze ak som taka hrozna ako vravis, tak somnou nebud, milujem ta a chcem byt s tebou len ti neviem povedat inak, ze to co vavis su tvoje vymysli. a on zas, ty si ma nechala ako si mi to mohla spravit... proste ja krava, som ho nakoniec prosila aby sme boli spolu...

je to asi tak, ze si je mnou moc isty, je to asi moja vina, len teraz to neviem zmenit tak aby z toho nebol rozchod. skusim to nabuduce, len najhorsie je na tom to, ze tieto hadky sa stavaju u neho doma. Ja chodim domov tak sem tam na tyzden a iank byvam u neho. A ked povie ked odides uz s nevracaj co mam spravit? Ja viem, ze uz nemate asi trpezlivost somnou, ale ja nechcem aby to skoncilo rozchodom. Co mu mam povedat, aby pochopil, ze neodchadzam, ze sa s nim rozchadam, ale preto lebo mi ublizil. ?

a este raz dakujem

milik

u nas to bolo presne takto,no a dnes sa len pozdravime,pretoze ja sa mu uz bojim nieco povedat,lebo vzdy to otocil celkom inak,tak mu radcej nehovorim nic a on je tiez ticho.Drzim ti palce aby si tak nedopadla.

rozumiem ti

barienka: su dve moznosti..

1, bud si je tebou prilis isty a vybija si na tebe svoju frustraciu, lebo mu to dovolis, alebo 2, sa ta chce zbavit (prepac za uprimnost), len nechce byt on ten hajzel, tak sa tak chova a caka, ze to zanho urobis ty. nehladaj v tom logiku, ziadnu to nema.

v kazdom pripade, ak si je tebou prilis isty, tak sa obcas postav na hlavu, tresni dverami, chod s kamoskami von, neziadaj povolenie, proste mu to len oznam. Nebud ty len ta zmierliva, vztah je o dvoch. Ak nevyvinie snahu dat to do poriadku, tak bohuzial, dostala si sa do bodu 2. Ale ak je taky chrapun, ze nevie jednat na rovinu, nemas za cim lutovat. Moj nazor.

sasiiika8

Taketo veci treba riesit strasne strucne, ale trefne a konkretne. ked taky bude, treba mu vazne povedat neprekrucaj, neurazaj sa..ked bude vyvadzat, tak mu povedz ze je to tak ako ty vravis, a pokial si mysli ze nie nech si najde inu. nezila si doteraz v jaskyni, ze nevies posudit kedy ma clovek zlu naladu, a kedy je extremne vztahovacny a kedy nie. a hovoris mu to preto, ze vam na vas zalezi tak by si bola rada, keby si to priznal a snazil sa trosku zmenit. ak to nepochopi, je bud decko, alebo manipulator, alebo ta nelubi. mala som podobnu skusenost, partner taky bol tiez ale to pramenilo z jeho detstva a zakomplexovanosti. zmenil sa k lepsiemu, sam si to uvedomuje a bola som na neho nekompromisna. ziadne vysvetlovanie, zlatko takto a hentakto.. Nie, je to tak a tak, a bud si to uvedomis alebo dovidenia. a zabralo. drzim palce. :-)

Barienka

cajik
a boli ste spolu dlho? ja za nim tiez stale utekam. Za nikym som takto neutakala...
Nedokazem ho nechat =( aj ked mozno skoncim, na psychiatrii kvoli nemu

cajik

vies,to mi uz zavana manipulatorstvom.. jeden byvaly taky bol.. neustale vsetko prekrutil, nikdy nebol vinny on (aj ked mi naozaj niecim ublizil), vzdy to otocil tak aby som sa citila ako chudera a potom pribehla za nim.. trvalo mi dlho kym som pochopila o co ide, a poviem ti, ze s takym by som uz nikdy nikdy nikdy ani len nezacala

B.

Menej rozprávať, potom nebude mať na čo reagovať a vy čo vysvetľovať. Nechajte ho, nech ho prevychovajú druhí, tí mu dajú aj po papuli, ak by mali niečo vysvetľovať:D