Dilema... mam pracu,ale nici ma. V dnesnej dobe vymyslat?

Príspevok v téme: Dilema... mam pracu,ale nici ma. V dnesnej dobe vymyslat?
opalka

Ja viem, ze mnoho ludi by bolo stastnych,keby mali vobec nejaku pracu,ale mna ta moja psychicky nici.Zatial si hladam inu,aj ked by sm prisla o pohodlie,ktore ako jedinu vyhodu vidim v mojej sucasnej praci
len nic nenachadzam

no na druhej strane je to tu pre mna na nevydrzanie, pracujem z domu,cize som stale sama, bez kolektivu uz 3ti rok, pracujem aj za kolegynu na materskej, sef nikoho nezobral, nic sa nesiha,vsade je chaos,sef ma len metie svojimi prikazmi, vsetko po mne kontroluje, cize stracam aj cas, lebo cakam, kym on si najde cas to pozriet.... a plat....no ako kedy, minimalka + nejakych 80-150 eur navyse....

prosim vas otvorte mi niekto oci, co mam robit, ci vydrzat,aj ked z mojho opisu to asi tak tragicky nevyzera...alebo vazne povazovat tuto pracu za neperspektivnu, ma vyznam si nieco hladat v tejto dobe?

opalka

dakujem vam velmi pekne za podporu a tiez za upozornenie na mozne ine rizika... chodia na toto forum veru mili a sucitni ludia
momentalne su moje pocity take,ze horsie to byt nemoze,takze idem do toho....

napokon, ja o 3 roky chcem ist na matersku,takze aj keby to bolo zle,bude za viac penazi a 3 rok vydrzim....snad :)

posielm cv a dam vam vediet

tak

nenechaj sa nicit, psychicky deptat, to nepotrebujes, prace je vela, ... najdi si inu pracu, ... ja Ti drzim palce, neboj sa som s Tebou, ...

dobra vila

opalka, bohuzial, ale kde mas zaruku, ze na dalsom pracovisku ti bude ok?? Taketo veci sa deju na vela miestach a mozno pracu, co si najdes, bude za par tyzdnov taka ista stresujuca a neferova ako tato, kde si teraz... bohuzial, ale fandim ti.

opalka

na mojho sefa som prisna,uz som v stave,kedy mu aj dost narovinu poviem,co si myslim...... o tom, aky chaos robi, o tom, ze je nezodpovedny aj o tom, ze kolegyna si beha kam chce a ja som tam a plat mame rovnaky....
obcas sa prebral
ale vo vseobecnosti nezvlada tuto firmu, stal enieco niekde "kriva" a odnasam si to ja od ludi,lebo on je stale prec
doplatok k vyplate vecne meska,ked sa namakam najviac, je najmensi
uz ma nenaplna ani tato cinnost, lebo je v tom chaos, vsetko kontroluje po mne, zdrziava cas....
od dnes aktivne hladam, presne tak,akoby som NIC nemala...

jajka001_

sefom v sukromnej firme je majitel cize ten mat vzdelanie nemusi
vo velkych firmach by mali byt vyberani na zaklade tych znalosti ale ani tam to nemusi platit
to je jedno , sme trhova ekonomika, mas moznost odist a najst lepsie, tak to vyuzi - ale najprv sa rozumne poisti novou pracou.
alebo zacni manazovat sefa :)

lost

podla mna sa staci riadit zdravym rozumom "nerob to co nechces aby robili tebe" a potom aj, pre jeho vlastne vypracovanie sa, cim viac kurzov a knih, cim viac otvorene oci a usi, tym lepsie pre kazdeho :)

lost

Hmm, to vsetko som mal na mysli :)

jednoducho ze musi byt "v time".. proste to iste co robi absolutny lajik v sukromnom zivote... utesi cloveka, pomoze mu, nauci ho atd atd :)

kedze uz "berie" viac penazi, mal by aj "dat" viac do "timu" :)

vela sefov nechape ze musi "investovat" do ludi, musi davat vela, jedine a jedine tak moze primat viac, alebo primat nieco..

Google to vie, zamestnanci maju luxusny pracovny zivot, welness, posilovne, a co ja viem ake este maximalne luxusne vyhody.. a pozrime sa kam sa Google dostal :)

Proste, ked je sef blby, tak chudaci ludia, chudak firma a nakoniec aj chudak sebedestruktivny sef...

milusca

lost, az take jednoduche byt sefom zase nie je. Vystudovala som manazment a je to ovela viac komplikovane nez sa zda. Sef by mal byt zopovedny nielen za vysledky prace, ale musi byt aj empaticky, musi fungovat ako mentor, musi vediet poradit, musi byt vsimavy, ak ma zamestnanec problemy, postarat sa o to, aby pracovna moralka bola na urovni, vytvarat v praci "dobry vzduch", dbat na timovu pracu a nesmie zabudnut na to, ze karhat sa ma medzi styrmi ocami, chvalit pred vsetkymi...

lost

Sef ktoreho nemaju radi je speudosef (myslim nahrazku sefa, neviem ci som to spravne pouzil), alebo ako to povedat... no obuziak :D ..

A osobne si myslim, ze byt sefom je velmi jednoduche... vec co k tomu je treba? "sefovat" len :D

To ze je to "tazke" - za to si moze sam... pretoze ak je nieco tazke, co tazke byt nema, tak sa nepripravil.. hold, to je ako v skole :)

ved:
1. najdem ludi
2. dam im pracu
3. vysvetlim podmienky
4. ak niekto zlyha, byebye baby
5. zvysok co zostane, spolupraca tak dlho ako sa len da..
6. dochodok :D
kazdy je happy
__________
V takomto pripade by som aktivne hladal pracu, ako keby som ju ani nemal, a akonehle som "v suchu" tak by som dal vypoved v tej kde sa mi nepaci..

psychiku ma clovek len jednu, zdravie tiez.. praca pride a odide, peniaze pridu a odidu..
- stratim pracu? ziejm
- stratim nervy? som "poskodeny" tovar, troska
- stratim zdravie? ...

opalka

presne tak zeny....
clovek musi robit, aj chce velakrat,ale ludia na vysokych postoch z toho chcenia v nas urobia kazdorannu vetu: boze, zas do prace....

to je neskutocne,ako ludska psychika trpi
a ublizuje jej clovek,sef,lebo nevie,ako to riadit... a najviac ma stve tato bezvychodiskova situacia...v tejto dobe

ja viem, ze sefo byt je narocne,ale na to ma ludi,aby mu topomohli zvladat,velakrat staci len milsie slovo, prosim,dakujem,ide vam to fajn,alebo na tomto by bolo popracovat...ale nie hned ludi zhadzovat