Všetko pre novorodenca

Príspevok v téme: Všetko pre novorodenca
jancecka

Ahojte, chcem už začať si kupovať výbavičku pre Filipka. Chcela by som sa spýtať, či nemáte skúsenosti s nejakým obchodom, v ktorom nájdem všetko od plienok, cez postieľky, návlečky, perinky, zavinovačky, prebalovacie pultíky, vaničky, kozmetiky pre bábo. Prosto všetko. Existuje taký nejaký obchod? Ak hej viete jeho názov? Mne vyhovuje mesto Trenčín, alebo Nitra, lebo nepredpokladám že niečo také by bolo v Topoľčanoch. Ďakujem za odpovede :D

jancecka

ďakujem dd, už som si ju vyguglila, v jednom internetovom obchode stojí 18,38 € mám hľadať ďalej? je to dobrá cena? už si ju aj objednám :D

dd

jancecka, ja som odsavacku nekupovala, ale v porodnici som ju potrebovala, nastastie sa tam dala pozicat, mali tam avent isis rucnu, ta bola super, akurat ze je dost draha. potom mi manzel nasiel lacnejsi variant zn.medela a ta bola tiez velmi dobra, posluzila..myslela som, ze ju tolko nevyuzijem, ale tou odsavackou to slo omnoho lepsie a lahsie, ako klasicke odstrekovanie(co sa musis najskor naucit, akym sposobom sa to robi :D) a ked som mala naliate prsniky, tak odsavacka jednoznacne bola pre mna velke plus.

jancecka

veľmi pekne vám všetkým ďakujem za cenné rady, veľmi sa teším z tohoto nakupovania no nerada by som mala veľa zbytočností, preto sa pýtam, čo je potrebné a čo nie :D zistila som, že obchod "predeti.sk" je aj v laugariciu v Trenčíne a ten mi vyhovuje viac ako Nitra, ceny síce budú také isté ale čo narobím, aj Topoľčany pozriem, a určite si to nenechám na jeden deň, lebo ako sa poznám, aj keby som chcela aj tak niečo zabudnem :D naozaj vám veľmi pekne ďakujem, ak vás niečo napadne, kľudne napíšte, rada prečítam.
Inak je treba odsávačku mlieka? Moja mama nemala ale povedala, že mohla mať, lebo ku koncu už dostávala zápal prsníka, musela si to nejako ručne vytláčať. Mala moc mliečka, oplatí sa do toho investovať? Príde mi to dosť drahá vecička D:

dd

jancecka, ja som dcerku kupavala kazdy den, ked sa narodila a natierala som ju olivovym olejom (ako nam vtedy radili v porodnici).. ale ked som bola potom s dcerkou u koznej, neviem ci v 7.-8.mesiacoch alebo tak nejako, s ekzemom na lickach(vyhadzala sa mi z nejakej potraviny, ale uz si presne nepamatam z ktorej..), tak mi povedala, ze olejom nie,ze to je chyba, ale telovym mlieckom(no ten olivovy olej jej myslim si neuskodil).kupujem sebamed a som spokojna..a co sa tyka praska a avivaze, avivaz by sa vraj babatkam nemala davat, ja ju doteraz dcerke na oblecenie nedavam a to uz ma 3roky, takze uz je dost velka..ale periem v lovele, praci gel, krasne mi vonia, aj dlho vydrzi vonat.na pupcek som pouzivala lieh a na zadocek rybaciu mast, ta bola super.na kupanie detske mydielko, aj na vlasky, ja som dcerke zacala umyvat vlasky samponom az po 1.roku..prajem Vam vela zdravia!

hoúy hopy

uzi si to :D...a rozdel nie vsetko v jeden den,lebo tak budes pocitovat "radost" :D...dlhsie ;)...prajem krasne zdrave poslusne dietatko a tebe pevne nervy ;)...drz sa ;)

hopy hopy

jancecka ...:D

pripravovat sa na prichod babetka (nakupovat :D) to je na tehotenstvee naaaaaaaj :D:..ked som bola tehotna a zhanala vecicky vobec ma to nebavilo,skor ma to otravovalo...ale keby som teraz mohla,nakupovala by soom aj to co mi netreba,proste neviem strasne ma laka zhanat vecicky :D...keby ze existuje praca, ze buduce mamicky mi napisu zoznam,tak ja s radostou behaaaam nakupujeem jedna radost :)...neviem aka si ty toho nadsenkyna ale predpokladam ze nakupis mnoho zbytocnostii lebo sa tak tesis ze ti to jednoducho robi radost :D

zuzic

janecka:DD nespadne neboj sa je sice to tak ze sa posuva zevraj ale ak by malo spadnut tak az o par rokov:) chodi tam strasne vela ludi takze neboj:D no ale tam je to drahsie...no galeria je tiez centrum a tam to mas lacnejsie ale zas nenajdes tam vsetko ale take ze postielka vanicka atd su.

lioness_01

jancecka, vôbec nie je pravda, že bábätko sa má kúpať každý deň... skús sa poradiť s pediatrom alebo si popozeraj nejaké články na nete... už je prekonaný aj mýtus o tom, že pokožka bábätka sa má premasťovať olejmi, pokiaľ dieťa nemá vyslovene suchú pokožku, nemusíš ho natierať, a vôbec ho nekúpu každý deň... hygienu konečníku a pohl. orgánov áno, ale kúpať celé ho nemusíš...