Studium s ppp

Príspevok v téme: Studium s ppp
Ouii

Baby, dokazali ste niektora vystudovat s ppp? Ja som prave v tom najlepsom obdobi, konecne sa liecim, ale mam strasny problem s ucenim. Vdaka bulimii som si preniesla fakt tazke susky do tohto semestra a teraz nezvladam. Studujem medinu, cize pkkt tazku skolu a som zufala. pokym nepride na ucenie, tak mi to ide krasne, ale v momente, ako sa mam ucit, cize vykonavat tazku mentalnu pracu, pri ktorej sa musim drzat a nechce sa mi do nej ani trochu, tak to skonci zasa pri zrani. dnes to iste, doteraz vsetko krasne a uz zasa som bola nad misou. je to strasne vycerpavajuce, najradsej by som si dala na rok odklad a porobila si to postupne, bez toho stresu, no cela rodina na mna pozera a ocakava, ako vitazoslavne urobim anatomiu a kebyze prerusim, tak pocuvam cely rok dodrby a kto vie co este.
je mi z toho tak tazko. na tu skusku som mala strasne vela casu, spoluuziaci uz maju porobene, ja mam pred sebou este tri a aspon tuto jednu musim urobit, aby ma pustili do dalsieho rocnika. no a ja sa cele dni zamotavam a robim vsetko ine. len nie a nie a nie sa ucit. a popri tom strasne dobre viem, ze nie som ani za macny mak blba.. skola mi vzdy sa od ruky, bez namahy, stacilo sa mi raz, max. dva do veci pozriet a mavala som super vysledky. teraz su nado mnou ludia, ktori maju vo mna strasnu vieru, lebo vo mne vidia obrovsky potencial a ja mam taky obrovsky strach z tejto skusky (to je fakt pre mna najvacsi strach zo skoly, aky som kedy mala a popri tom som sa raz uz ucila a slo mi to), ze ma uplne paralizuje.
viem, ze sa musim len premoct, ale su to tak strasne pocity. do 9. potrebujem tu blbu skusku urobit, no a je nadomnou taka supervizia z takych miest (nie len rodina, ale aj vyucujuci), ze sa idem posrat.
potrebujem sa dakomu vykecat, alebo si aspon vypocut vase skusenosti. dakujem

zuzka1911

No, moji spoluziaci uz prazdninuju min mesiac a ja furt nic. Ale nevadi, pokial urobim v stredu tu skusku, budem fakt rada !
Je sranda, ako sa tie nase osudy podobaju. Myslim nas, baby s PPP. Ja mam tiez celu rodinu lekarsku, okrem otca, ale ten chcel byt chirurg, nastastie sa mu to nesplnilo ... To by mi este chybalo. Vzdy som musela tajit vsetko, lebo ked som si len kychla, uz som pocuvala miliardu diagnoz, hentake vitaminy si daj atd., atd.
Dufam, ze to zvladneme do tej stredy. Je to otrasne, ked sa snazim normalne jest, mne to ubera dost vela energie. Este do toho aj ucenie ...

Oui

a zuzi, presne co pises o tej hrdosti, to plati. ten pocit, ze clovek nieco dokazala (a mal to mozno aj o kus ztazene oproti inym, i ked si netrufam sudit, aka je situacia inych studentov), ten si strasne chcem odzit aj ja...
drzim ti palce a ak sa tu neukazes, tak aspon po strede daj vediet, co a ako :)

Oui

no inak presne ja tak, ako ty :) v stredu posledna, najdolezitejsia, mam este tri, ale tu strednajsiu musim dat, aby ma aspon do dalsieho rocnika pustili. ale ak nedam, mam este tyzden do konca skuskoveho, potom sa mozem dat vypchat.

ono je to take u mna nie uplne jednoznacne, na medinu som vzdy odmietala, i ked nasi dost tuzili (lekarska rodina) a nakoniec som tam sla z rebelstva, lebo mi niekto povedal, ze tam sa ja so svojim flakacstvom nedostanem (mozes hadat, aka bola hlavna pricina mojho problemu obsediet v skole na strednej :( ).
dostala som sa takmer bez pripravy na maturu, toboz na prijmacky som sa neucila ani n, prvak som preliezla uplne hravo s predterminami, no tento rok uz zacal byt makacka a k tomu sa moja ppp zhorsila do uplneho extremu.

avsak za tie dva roky som sa presvedcila, ake je to krasne studium. nie len ze moznosti po vystudovani su neurecne, praca zmysluplna, no samotne studium je super. nie som prevedcena, ci niekedy budem robit lekara, ale nechcem tu skolu stratit, lebo ma bavi chodit tam. rada sa dozvedam vsetky tie veci, sice popri tom robim a k tomu som doteraz zila inkognito bulimicky zivot, no niektore cvika boli uplna radost (i ked clovek to tak nevnima, ked ma zrovna v hlave vsetko, co ide zrat)...

takze tot moje motivacie, nechcem sklamat rodinu, to je jasne, preto je na mna taky tlak, lebo seba by som tak nesklamala, ani keby som neurobila a dala si rok pauzy, no na druhu stranu, nechcem z toho vypadnut...

ale pochvalim sa, od vcera som sa uz trosku ucila a aj som sa pekne sustredila. nie dlho, to fakt nie, ale aspon to slo, to je najvacsie zufalstvo, ked ludia okolo mna uz dorabaju posledne skusky, alebo maju uz leto a ja den co den zapasim so sebou a nariekam, ze sa neviem ani len na par hodin naplno sustredit :(((

zuzka1911

Tiez tu skolu chcem mat ... Alebo skor moje ego. Potrebujem dokazat sama sebe, ze to zvladnem a dokazem. Budem na seba hrda. Neznasam to tam, ale vravim si, ze ked som vydrzala 4 roky, ten 1 uz je malickost. Viem, ze mi ta skola nic nedava a nikdy, ale nikdy nic z toho, co sa ucim nevyuzijem, ale ...
Oui, Tebe zavidim, ze chodis na skolu, na ktoru chodis. Lebo ked ide clovek na medicinu, asi tam nie si preto, ze si nevedela kam. To clovek musi chciet cely zivot. Nie ? Ale zase si naozaj neviem predstavit studovat hentaku tazku skolu s PPP. To musi byt strasne ! Naozaj si to neviem ani len predstavit. Potrebujes sa naozaj ucit, studovat, sustredit sa na to. Ja mam niektore skusky take, ze sa to da o*ebat, opisat a tak, ale medicina ? Ved to asi aj Tebe musi zalezat na tom, aby si to naozaj vedela a pamatala si to. Mne moze byt jedno, ze na dalsi den netusim, co som ratala na skusku ... No, mas to tazke Oui :( Nezavidim Ti.
Ja mam v stredu poslednu skusku, ktoru musim urobit. Lebo ak by som ju neurobila, znamenalo by to, ze by som musela prenasat 3 predmety a to sa nesmie. Akoze da sa urobit vynimka, ale to by som nerada. 2 predmety standardne prenasaju ludia, aj moji spoluziaci budu prenasat 2, to je v pohode. Ale 3 ? To by som bola jedina ... Takze sa idem ucit, ratat, az sa mi bude z hlavy parit. Som sa rozhodla. Tento tyzden som bola kamaratke na promociach a tak som si predstavovala, ze o rok aj ja :) To bude super, chcem byt Ing. Rodicia budu hrdi, babky a dedko ani nehovorim, ale co je najdolezitejsie, budem na seba hrda JA !!! Takze neexistuje, ze sa to vy*ebem , nie nie ... Idem sa ucit a Oui, velmi drzim palce, daj vediet ako sa Ti dari :)

Oui

ja tu skolu neviem, pre koho vlastne robim, ale viem, ze ju urobit chcem. strasne strasne. nie je tak dolezite to, kto ma do nej dohnal, kto ma na nej drzi, ale to, ze moje ego potrebuje tu skolu mat. :) bavi ma predmet studia, som rada, ked mozem ciastocne zit este aj zivotom studenta, nechcem o to prist.
vcera bola fakt slaba a zla chvilka, to teraz chodi casto, no podstatne je, ze uz sa striedaju s tymi dobrymi. :) este pred par tyzdnami boli len a len zle chvilky.
drzim paste vsetkym, co maju skusky a musia sa babrat aj s tymto. musite si urcit priority, ak fakt nestudujete koli svojmu dobremu pocitu, ale len a len pre druhych, tak si zvazte, ci to je spravne.
predstavte si svoj zivot bez ppp, bude vam v nom chybat diplom, alebo nie? ak citite, ze ano, je to pre vas strasne dolezite, tak budete mat boj trochu tazsi, ak to tak dolezite nie je, tak sa upriamte mozno viac na seba a na zachranu svojho zivota, ako na veci, co sa daju dorobit aj neskor. ale treba si to fakt dobre premysliet, aby vam nebolo potom luto daco - nie koli tomu, ze okolie bude sklamane, ale koli vam samym.

vcera som dlho rozmyslala, co fakt chcem, ale ta moznost, ze tento rok to nezvladnut a davat si odklad je pre mna nieco, co maximalne nechcem, koli sebe, nie druhym, takze som sa dokopala zamakat. a aha ho, vecer som sa ucila :) sustredena :) bola to mozno iba hodka, ale doteraz som sa nedokazala sustredit ani na par minut poriadne.
drzte dnes palce, aby to slo :)

zuzka1911

Ja mam presne, ale presne tento isty problem. Hrozi mi, ze budem opakovat rocnik ak teraz v stredu neurobim skusku ... A to som vo 4.rocniku a fakt to nechcem zabalit. Ved este rok. Ale stoji mi ten rok za to ? Neviem ... Nedokazem sa sustredit na tieto veci veci - ucenie a bulimia. Ucenie a hocico ine ano, bulimia a hocico ine ano, ale kombinacia tych dvoch NIE. Tiez neviem co dalej ... Uvidim. Pokusim sa urobit tu skusku, v praci mam do stredy volno, vlozim do toho max, ak sa podari, podari sa, ak nie, nie. Rodicia to beru tak, ze vyser sa na to, zdravie je dolezitejsie, ved mam bakalara. Ale ja nechcem. Od 1.rocnika to robim kvoli nim a uz som zvykla , ze tam trpim ... Tak to este rok odtrpim. Viem ale, ze je to ich najvacsie prianie, aby som to urobila. Aj babky, dedko a vsetci. V nasej rodine ked nemas skolu neexistujes ... Tak som to vzdy pocitovala.