Váš názor na potraty..

Jajka11892

Záleží to od okolností. Určite by som šla na potrat keby že som: 1.znásilnená.
2.primladá a nepripravená na dieťa.
3.nezabezpečená čo sa týka finančnej stránky.
4.nemám dokončenú školu a vybudovanú kariéru.

Je to čisto iba môj názor. :) Je pravda, že to je vražda dieťatka, možno kebyže otehotniem teraz možno by som zmenila názor... ešte nemám dokončený ani gympel, nemám ani finančné zabezpečenie samozrejme rodičia a starý rodičia by mi pomohli... Ale presa len som primladá a ešte si chcem užívať život :) Mám spolužiačku ktorá bola v 16-tich na potrate a povedala, že už by to nikdy viac nespravila :)

takk

a vies ako vznikaju vacsinou ti nasilnici, ktorych by si hadzal z utesu? Vznikaju z nedostatku lasky od rodicov, z pocitu nechcenosti, alebo ze ich rodic bije atd. To sa vacsinou deje u rodin kde bolo dieta nechcene, nevenuje sa mu pozornost, laska, vzdelanie. Takze mozno by bolo ovela menej nasila, keby vsetky deti boli chcene a z lasky. Inac uz ta vididm, ako keby tvja partnerka otehotnie v 20 ako ukoncis alebo prerusis studinum na VS a tak.
Planujes si v dospelosti realne adoptovat dieta z deckeho domova? Lebo je lahke povedat porodte ich, len aby zili, ale co s nimi potom? Planujes to teda?

lost

nehovoril len som o znasilneni, tam je to komplikovane..

hovoril som skor len o pipkach, ktore nevedia co od dobroty.. lebo nevedia ako sexovat.. tak to som tam zabudol dopisat..

a tych pripadov je tiez dost, mozno aj daleko viac ako znasilneni..

ano to znasilnenie je take ze, donutene tehotenstvo, zniceni zivot, lenze dokazeme jednoznacne povedat ze "je to zle", ved "vsetko zle je na nieco dobre" (obcajna fraza, ale jeden nikdy nevie), co ak jej to dieta da novy zmysel zivota? alebo co ak jej dieta bude genius a pomoze ludom? (tymto nechcem vobec nic naznacit, ani to aby si to nechala, len ze mozno existuje ista rovnovaha vo svete/zivote a tak.. a mozno nie, len iny uhol pohladu..)
seriozne, preto by som takeho nasilnika postrcil z utesu, verim ze by ich ubudlo, ale to mi zakony nedovoluju, skoda.

k tym 0-12 tyzdom, no nepamatam si.. ale ktovie ci tam ma ten plod vedomie :)
(moja cela kritika mala smeroval len na tie pipky, takze nie na tragedie znasilovania a tak..)

a k este cisto tomu:
"Lahko sa ti to hovori ako muzovi, lebo ked tvoja partnerka otehotnie, ty stale mozes dostudovat v pohode, pracovat, vyzerat rovnako atd."

mozno by som studoval, a mozno by som zanechal studium aby som sa venoval jej, mozno by som pracoval a mozno by som to zanechal tiez, vyzeral by som sice relativne rovnako, ale vyzerala by ona o nieco horsie? za to ze bude mat velke brusko? alebo nebude vyzerat ako predtym? no mne to prekazat absolutne vobec nebude, pretoze modelku nechcem, cize neni problem ak sa zovnajsok zmeni "k horsiemu", ak by jej prekazalo ze "bude skaredsia", tak s nou potomkov radsej ani chciet nebudem, z pochopitelnych dovodov.. som muz, cize ten kto sa ma postarat o rodinu, cize nemam najmensi problem obetovat aj "viac" (ak sa to da nejak porovnavat, myslim ze nie, lebo tehotenstvo je max. predpokladam), alebo jednoducho cokolvek co bude nutne na to aby bolo "vsetko v najvacsom poriadku" / "vsetko ok"..

takk

a ak mam pravdu povedat, ak by sa malo mojej mame pritazit alebo by mala zazivat stres z toho, ze mi nema co dat do ust,a lebo ma proste nechce, lebo nie je pripravena, tak by mi bolo uplne jedno ze by ma dala na potrat, aj tak by som o tom nevedela, ci vy si pamatate svoj vyvoj v prvych 12 tyzdnov?

takk

lost a tebe by sa pacilo, ak by ta mama nechcela, lebo si bol stvoreny zo znasilnenia, z nechutnej skusenosti, ktoru by najradsej vymazala, ale nemoze, lebo kazdy den jej ho pripomenie rastuce brusko, nie je psychicky pripravena, netesi sa, je znicena z toho, ale taky ako ty ju to donutia donosit, lebo sa to "patri"? Nech to babo donosi ten muz, len to sa neda, tak preco ma trpiet ona? Lahko sa ti to hovori ako muzovi, lebo ked tvoja partnerka otehotnie, ty stale mozes dostudovat v pohode, pracovat, vyzerat rovnako atd. Vynos dieta a potom hovor o inych, ze su retardovani, ok?

lost

paula 55

nj , lenze pacilpo by sa ti ak by teba dali prec? nechutna predstava ze ano? ;)

ou je, paci sa mi ako sa ludia schovavaju za nieco ako "moja vola",

ou je, paci sa mi ako ziju v milnej realite

ou je, paci sa mi ako su retardovany :D

ou je, zivot je tak lahky

ou je, :P

bella12

Život každého z nás je veľkým tajomstvom. Nikto z nás tu nie je z vlastného rozhodnutia, každý dostáva život darom a ten sa odovzdáva z generácie na generáciu. Človek musí v pokore uznať, že aj keď sa stane rodičom, nie je stvoriteľom. Nemôže rozhodnúť, presne v ktorej chvíli nastane počatie, ako bude jeho dieťa vyzerať a aké bude mať povahové vlastnosti. Ak dôjde k počatiu, v tele ženy sa automaticky spustí proces vývoja plodu bez toho, aby si to uvedomovala a mohla do toho nejako zasahovať. Jej dieťa nie je a nemôže byť jej vlastníctvom, je to osobitná bytosť, ktorá rovnako ako ona - matka, dostala život darom. Nie sme tvorcami života, len jeho sprostredkovateľmi. Toto je pravda o našom živote, pred ktorou sa musíme skloniť a rešpektovať ju. Nemáme právo rozhodovať o bytí alebo nebytí iného počatého života.