kava nalacno

Príspevok v téme: kava nalacno
calzh

Prve naco rano dostanem chut je cierna kava, pripadne s trochou mlieka. Priznam sa ze za posledne 2 roky si ju zvacsa davam nalacno a nie vzdy sa hned po nej naranajkujem. Co je minimum, co by som mala dat do zaludka, aby som si nezarabala na zaludocne vredy? Staci ked si najprv dam trebars 2-3 lyzice vlociek, alebo par hryzov rohlika, a potom kavu, a po nej dojem vlocky aspon hned, alebo...?? Staci aj jogurt pred kavou??

muc

ja som sa na kavu nepytala :))
a co sa liekov tyka- pisala som ze "niektore". zo skusky z farmakologie som myslim mala B. este si nieco pamatam

calzh

ved vsetko uz podla vedcov sposobuje rakovinu, od masa cez rajciny az po chlieb... to by sme nedychali uz ani vzduch keby sme dali na kazdeho vedca. kavu pit budem, ale asi si teda dam tie dva hryzy z rozka. myslim ze vredy nevredy, je to na lacny zaludok dost silny napoj a nie kazdemu robi dobre, aj ked dalsi vedci zas vyskumali vela benefitov pre telo. aj mna sem tam prezenie...

ja som chcela hlavne vediet, co je este "lacny zaludok" a co uz nie. ked stacia 2 hryzy, tak to este nejak prehryziem :)

slobodnaa

ale veď jasné muc :) a kto povedal, že vredy sú iba zo stresu? sa tu môžme pokojne hádať donekonečna. Chcela radu, ak sa jej nepáči, nech si vyberie tú ktorá sa jej páči. Takže len preto, že sa vám moja rada nepáči alebo o nej prd viete :) neznamená, že je to blud. Takisto ako ja nepovažujem za bludy to čo píšete vy, aj keď mohla by som :)

slobodnaa

áno, káva je prospešná pre organizmus :) ibaže nie na lačno, keďže je silne kyselinotvorná. well a si si istý, že nemáš vredy?
muc, pýtala sa na kávu, niektoré lieky napr. analgetiká sa na lačno užívať nemajú.

muc

a koniec koncov to je aj jedno aj ked sposobuje vredy, lebo minuly tyzden som v telke pocula, ze obsahuje karcinogeny. takze jeden vred hore dole, ked sposobuje dokonca rakovinu

muc

slobodna, a kto povedal, ze z kavy na lacno mozu byt vredy?
lebo nahovorene toho uz bolo akurat dost! ja sa pamatam, ako bol spenat vychcalovany. neskor zatracovany, tak isto sladke mlieko atd..