co mozem jest ak pali zaha

nagy

strasne ma pali zaha a neviem si snov radi co by som si mal dat abi ma prestala palit alebo aku stravu by som mal kozumovat abi som sa vihol paleni zahy dakujem za info pekny den prajem

jajkafr

mjanik
ak sa niekto narodí s nedostatočne vyvinutým zvieračom nad žalúdkom tak v takom prípade ak je aj pečeň v najlepšom poriadku záha páliť bude

mirka 23

Betailn HCL je na palenie.
Samozrejmosťou pri žaludočných problemoch by mali byť enzýmy, probiotika a vlaknina.

mjanik

z hľadiska akupunktúry ide o silnú pečeň (podráždenú) a táto bráni činnosti žalúdka spúšťať potravu dolu,ale tlači ju hore-preliečiť pečeň aj žalúdok a pálenie prestane

Laura1

Ahoj zaha, dostala si výborné rady .Ja Ti asi tak dobre neporadím,ale sa Ťa spýtam: keď sa zohneš do hlbokého predklonu po jedle a chceš trebárs niečo zdvihnúť,alebo niečo robíš v predklone- nestáva sa Ti akoby sa Ti "grclo"- prepáč za výraz- v ústach zacítiš žalúdočný obsah? / kyslá alebo horkastá príchuť /.Takto to býva,keď celkom dobre nefunguje zvierač medzi pažerákom a žalúdkom a dostane sa kyslý obsah žalúdka do pažeráka,ktorý nie je na to prispôsobený./má iný epitel/
ale pálenie záhy môže mať i iné príčiny. A žalúdok v poriadku? / trávenie ? /Maminka mala podobné ťažkosti,po fibrogastroskopickom vyšetrení/hadička/ žalúdka si dávala pozor na stravu,užívala nejaký čas Ranital.Bolo to asi pred 8 rokmi. zdravím

jajkafr

záha
chlieb jem tmavý ražný sem-tam biely, ale ten mi nechutí ... vyhýbam sa čerstvému pečivu a kysnutým cestám... sem-tam si dám aj niečo z neodporúčaných jedál žijem s tým už viac ako 10 rokov takže tie nedovolené potraviny som viac-menej vylúčila z jedálnička až na niektoré výnimky :) a už mi až tak veľmi nechutia a netúžim po nich ako zo začiatku :) navyše aj takéto diétne jedlo sa dá chutne pripraviť :)

-zaha-

dakujem Ti Jajka, prislo mi to :-),
no to naozaj vyzera, ze skoro nic sa neda jest, tych nevhodnych potravin je neurekom a jes vobec nejaky chlieb? ani celozrnny nie je dobry ?
Varenu stravu viac-menej pripravujem takymto sposobom, ako je v diete..Manzel mensie davky jedla dodrziava, len budeme musiet sprisnit vyber potravin.. diky este raz

-zaha-

Jajkafr,
prosim ta, mozes mi poslat tvoju odporucanu dietu? na e-mail palacicinka@hotmail.com
Manzel ma s tym velke problemy, ale nie vzdy, niekdy viac, niekdey menej, bol uz na viacerych vysetreniach, nikdy mu nic nezistili, skusal uz kadeco, predpisovali mu uz rozne tabletky, vzdy zo zaciatku na par dni akoby zabrali a potom uz nepomahali, skusal vynechavat jedla, aby zistil, po ktorych to ma viac, ale len zistil, ze po tej istej strave to raz ma a raz nema
Najrychlesie mu pomoze, ked si da sodu bikarbonu, diky

- mira

Výborné je uvarené pšeno na kašu s vodou asi 1:2. K tomu zelenina prevažne tepelne upravená, napr kaleráb, hrášok, cibuľa a pod. Obmädzuj mäso daj si rybu, ak máš chuť. Úplne vylúč sladkosti,mliečne výrobky, ovocie. Pšeno môžeš striedať s inými obilninami, napr. ryža natural, kukurica, krúpy, ovos apod. Jedávaj kvasenú zeleninu.