bazen + mykoza

Príspevok v téme: bazen + mykoza
cajik

mnoho z nas trapi podobny problem - ako nedostat mykozu v bazene.. tusim tu uz bola nejaka taka tema ale neviem ju najst.. mate nejake rady, odskusane recepty, co by pomohlo ako prevencia? obcas by som v lete rada zasla aj na kupko :)

napadlo ma, ci by neboli dobre nejake volnopredajne vaginalne kapsule s laktobacilmi, ak take nieco existuje ?

usiko

nechajte Draci zub na pokoji...on si mysli, ze ked chlorovana voda neurobi nic jeho pipiku, tak neurobi nic ani nam....:-)) a este tomu aj veri....:-)))

cajik

draci zub, aky iny problem prosim ta ?
ked ides do bazena, nemas potom suchu pokozku na celom tele ? lebo normalne clovek ano.. a ked si predstavim co chlor spravi s mojou posvou, tak dakujem pekne. zabije cele prirodzene prostredie v nej, a tym padom sa moze rozmohnut mykoza. truľo

macka26

draci zub

neviem co sa dava do bazenov, ale su to rozhodne chemikalie a tie dokazu narusit prirodzene prostredie v posve a to je zivna poda pre mykozu, tak asi nemas celkom pravdu. lebo keby si mal, to by znamenalo, ze s mykozou pojdem na plavaren a odidem bez nej a nie naopak :D

dračí zub

Do bazenov sa dava dezinfekcna latka, chlornan vapenaty, a preto nemozete dostať mikozu. Myslim ze mate iny problem, a nemate potrebu ho este riesit.

dračí zub

Do bazenov sa dava dezinfekcna latka, chlornan vapenaty, a preto nemozete dostať mikozu. Myslim ze mate iny problem, a nemate potrebu ho este riesit.

usiko

Skus pohladat lekaren , ktora ti ich preda bez receptu, my taku mame, a ak ne, tak Skus tieto:

-odkaz odstránený-

obsahuju laktobacily, takze sa mi celko pozdavaju, aj Floragyn obsahuju podobne, ale od neho mi bolo este horsie ako bez nich...mne sa osvedcil jedine Gynoflor, je to liecivo, takze ucinok garantovany...

usiko

cajik, poviem ti jedno, ak mas slabsiu imunitu a nedas si nieco kvalitne dovnutra pred vstupom do bazena, tak nieco chytis.....Rosalgyn je akurat tak dobry na to, aby toi v posve vyzabijal vsetko dobre a rozmohla sa ti mykoza.....Canesten tabletka je uz dobra, ak mykozu mas, lebo lieci. A saforelle, ani Laktacyd ti nepomozu pri prevencii mykoz v bazene, lebo uvazuj:umyjes sa laktacydom/saforellom, oblecies plavjy, ides do bazena......pocas pobytu v bazene sa ti do posvy /ci chces alebo nechces/ dostane voda v chemikaliami a ked dobre pojde, tak aj sporami mykozy alebo inou pliagou. Podari sa im zabit aj to malo laktobacylov v posve, co mas, vyjdes z bazenu, umyjes sa zase laktacydom/saforellom, ale iba zvonka, vovnutri nemas ziadnu ochranu. Rano sa zobudis s mykozou....takto to proste funguje.....

cajik

dakujeem :) hmm tak to potom ten floragyn nebudem kupovat.. viete co, ja mam doma saforelle a ten mi robi dost dobre.. myslite ze by mohol stacit ? tiez posobi proti mykoze a kvasinkam..
a mam este rosalgin vyplach aj canesten doma

len neviem co pouzit po bazene.. spravit si rosalgin a dat potom canesten preventivne ? myslela som ze cipky by boli najlepsie, aby obnovovili mikrofloru ktora sa chlorom znici, ale ked vravite ze tie cipky nie su moc dobre.. ja potrebujem nieco bezprostredne po bazene.. pred rokom som z jedneho bazenu kryteho dostala taku infekciu ze mam doteraz nocnu moru a fakt nemam chut si to zopakovat :/