aká stredná?

Príspevok v téme: aká stredná?
LauraP

mám syna, prešiel (chvalabohu) do deviatej triedy. Čoraz častejšie premýšľam, kam pôjde. Zdá sa to ďaleko no my nevieme ani akým smerom sa uberať.
Len mi prosím Vás neradte škol. psychológa, triednu... nestoja za veľa.
Takže ako som už povedala, známky zlé, hlavne z matiky, fyz, chém... Jedine tak trojky má z z jazykov (nem, angl). Nie je absolútne technicky založený, elektrika a pod. mu nič nehovorí. On si proste žije svoj svet a okolo ho nič nezaujíma. Rád kreslil. Ale také svoje, kresby 14r. decka. Dali sme ho na hodiny k výtvarníčke. Prestalo ho to baviť. Vidím, že ho nebaví keď ho núti niekto kresliť preňho nezaujímavé zátišia s vázou, bustou, pohárom... Rád si doma vymýšla rôzne hovadinky, také majstrovanie, napr. pre vtáčiky búdky, z polystyrénu vyrezávanie ľudskej hlavy, takému drevenému panákovi šaty z látok, nerobí mu problém zložiť pre mnňa nepochopiteľne zložitý stôl z aska a pod., opravit niečo aby držalo a tak.
technicka skola neprichádza do uvahy, nie je technicky zdatny, zblaznil by sa tam.na umelecku su velke tlacenice, znamky na to nema a ani chut uz. nechcem ho zas ale davat na ,,nepotrebne,, obory z ktorých nic nema.
prosim poradte:(

LauraP

zuzic:prečo ju neuznávaš? Aj tak som si neni istá, či by bol ochotný ísť mimo mesta. Má tu svoje krúžky, tanečnú a niekde na intráku by nesedel.
crazy-lazy: za stolára nechce ísť. bola by som rada keby ide pekne na školu s maturou. ked jeho sestra maturovala zo sj a ucila sa tie povinne basnicky tak sa to naucil sam od seba tiez a doteraz mi tu recituje Mor ho i Detvana:) inak je velmi zhovorcivy, hlavne s dospelymi, povyprava sa, vybaví...
luciferka:asi mas pravdu. najst mu skolu co ho bude najviac bavit a mozno bude mat potom aj vacsiu chut do ucenia a ked aj vyjde z puberty a nabere trochu zodpovednosti..

zuzic

laura je aj taka skola s odborom informatickym ale len v urcitych mestach, mylsim ze tam nie je matiky moc vela lebo chalan co prepadava s matiky isiel na tento odbor...ale tato skola je len v urcitych mestach a ja osobne ju neuznavam...

crazy-lazy

pisala si, ze rad majstruje a vyrezava...nemohol by ist trebars za stolara alebo tak?? neviem ci su to len ucnovky alebo aj 4rocne odbory to by trebalo kuknut...

luciferka

Ahoj LauraP, a skusali ste navstevu Centra špecialno - pedagogickeho poradenstva, resp. Centra pedagogicko - psychologickeho poradenstva? Myslim, nie len na diagnostiku, lebo to ste museli byt tam, pokial ma diagnostikovanu dysgrafiu, ale aj tak, aby vam poradili ako sa ucit, ake specificke metody vyuzivat, popripade, aby to akceptovali aj ucitelia v skole. Je totiz mozne, ze ma aj ine "dysky", kedze vacsinou sa vyskytuju pokope, nie len izolovane....mozna porucha pozornosti, plus ta jeho lenivost, ucitel urcite nema cas sa mu venovat v skole, lebo ma vela deti v triede a necuduj sa, ze ma znamky ake ma....Viem, co je to ucit sa s clovekom s poruchami učenia, hoci je dospely, namakali sme sa pritom obaja....vyberte mu skolu, ktora ho bude bavit, on ked si uvedomi, ze sa musia viac ucit, viac sa tomu venovat, tak urcite zaberie a zlepsi sa to, ale nie teraz, na to musi prist sam, ty mu to do hlavy nevtlcies...myslim, ze to sme zazili skoro vsetci....a nahodou, mne pri vybere povolania psychologicka velmi pomohla, dali mi taky test, a viem, ze som sa trafila uplne presne, aj ked to som isla na vysku, nie na strednu...

LauraP

určité poruchy správania má... je disgrafik. Ale je aj riadne lenivý. Skúšali sme to aj s krikom aj s prosbami aj s dohováraním. Keď chce, tak sa vie naučiť, ibaže to ho musí fakt zaujať alebo učiteľka to niak zaujímavo má podať. Proste on keď vidí suchotinársku (tak to volá) matikárku, nebodaj fyzikárku, ktorej sa nemoze nic opytat lebo sama nevie, tak ho nik a nic nedonuti sa to naucit. vo vacsej miere je vsak lajdak, priznavam. rok chodil na doucovanie z matiky, ledva presiel.
myslim ze ho nechavaju prejst preto lebo je bezproblemovy, mily a celkom zhovorcivy. skusala som mu to sama niak dat do hlavy, priznávam, sama tomu nerozumiem. fyzika 8.roc.nema hlavy paty.
informatika...pocitace ho bavia, ibaze tam je isto matika a navyse taka stredna pokial viem nie je.
zuzic:predbezne sme dali grafika a reklamna tvorba. to vsak nema vahu, isto to hodili do suflika.
nicoolka:ako sa ti podarilo s 3 dostat na OA? dcera mala same jednotky a nevzali ju ani na odvolanie.

Nicoolka73

ahoj poviem ti takto ja keď som bola na základnej ja osm sa zle učila na 3.... aj to niektoré že... niekedy medzi..(lebo sa mi nechcelo) a predsa som išla na ťažkú školu obchodnú akademiu... a teraz skončila som 3-ročník s vyznamenaním a učím sa na 1-2... pretože som vyrástla z puberty a uvedomila som si že to chcem dotiahnúť niekam a chcem niečo dosiahnúť... sice musím sa učiť.. ale nič mit o nedá.. ako v budúcnosti banovať.. ach prečo som sa neučila lepšie.. chcem ísť dalej na vysoku.. ja taktiež nemala som rada fyziku a chémiu a tak som si hľadala školy kde to nie je.. musíš hlavne pozerať že čo ho baví .. alebo čo neznáša nie aké má z toho známky učit sa prinúti .. pretože na strednej je iný princíp .. a iné hodnotenie 50ˇ% je ešte 5!ale taktiež nemôže sa tam trápiť tak ti držím palce

zuzic

inac vacsina skol robi prezentacie, do zs zaslu zoznam strednych skol pravdepodobne prichadzajucich do uvahy...
a predbezny zaujem ste zasielali? kam si dal?

hassy

laura a preco ma zle znamky? ma nejaku poruchu ucenia alebo je to z lenivosti? lebo ak je to z lenivosti tak nech pojde na akukolvek skolu tak tie zle znamky mat bude, pokial do neho ako rodicia nebudete hucat nech sa uci, a stat nad nim, a davat pozor...