Moji rodičia ma ničia

Príspevok v téme: Moji rodičia ma ničia
crazy_babenQa

Mno takže moji rodičia pripadaju na prvý pohľad že su celkom normalný..ale tak to nieje!! Oni su na mna strašne tvrdý,stále na mna kričia,nepustia ma ani do obchodu samú a proste uplne že nič mi nedovolia,,a ked aj na Pokecy alebo na Skype si píšem s jedným chlapom hned tam pridu a kukaju mi na správy :-( a ked im to nechcem ukázať hned začnu že mám frajera (čo nie je prawda) a potom na mna len kvoli tomu celý den kričia...kvoli takým sprostostiam :-( áá ja viem že ma chcu chrániť pred zlom ale kks fakt je to už hrozné čo oni robia...a ked sa aj ich spýtam že prečo ma napr..nepustite vonku trošku a povedia mi len toľko že "lebo sme tvoji rodičia" ale ved to ani nie je riešenie čo oni robia...proste nechápem ich a už mám 14 rokov takže potrebujem mať aspon trošku sukromia ..a moja otázka znie:
-akým spôsobom by som mola predsvedčiť svojich rodičov že už niesom ako malé decko?
-ako to mám robiť aby mi aspoň trošku verily?

zuzic_

jajka rodicov nepresvedci ze neni decko ani ked bude mat 18:) najlepsie bolo ked som bola s mamou minule v meste a stretla znamu a rozpravali sa o jej synovi ze moj malinky lukasko o chvilu pride moj zlatusik malicky. tak cakam ze pride trojrocne decko a to taky fesny 20:D stale ho ma za dieta ale zlate to bolo:)))

jajka001_

bezny adoscelentny problem a takato hadka :)
crazy_babenQa, rodicov nepresvedčíš, že už nie si decko, ak máš len 14, o to sa môžeš pokúsiť o také štyri roky
ak chces aby ti verili, tvár sa rozumne a zodpovedne, akceptuj ich názor a rešpektuj ho. navrhni im kompromis.

isabella

BJ, preco mas potrebu do lioness stale vrtat a chytat ju za slovicka? mozno je trocha prudka, ale vsetko co napisala ma hlavu aj patu...

BJ

No dobre mojko, vidim, ze obhajovat sa vies dobre, ale tej lasky potrebujes viac, aby si sa necitila tak zranitelna a nebodaj si o sebe nezacala mysliet, ze si necitliva hyena. To by som bol nerad.

lioness_01

BJ - zdá sa ti, že tuto: "a moja pekná, vreckové neni samozrejmosť... máš kde bývať, máš čo jesť, máš si čo obliecť, tak asi vedia prečo ti len tak z dobrej vôle nedajú peniaze..." sa bavím o niečom inom ako o peniazoch ?
išlo mi čisto len o vreckové, o nič iné...

lioness_01

preboha BJ, nikdy som nenapísala, že život je bez lásky super ak máš čo jesť... ak si prečítaš ten môj príspevok, ktorý ťa tak strašne pobúril, zistíš, že to bola čisto len reakcia na to, že sa dievča sťažovalo, že NEMÁ VRECKOVÉ !!!! tak som jej napísala, že predpokladám, že máš čo jesť, čo si obliecť a pod. tak vreckové nepotrebuje, nakoľko to nie je povinnosť rodičov. z mojich príspevkov možno neni cítiť lásku, pretože nepovažujem tento problém za nič vážne a dôležité, dievča prekrúcalo svoje výpovede, tak si myslím, že šlo len o rozmar puberťáčky, ktorej zas raz rodičia dačo nedovolili, lebo na to zrejme mali dôvod...

ja som lásky mala až až, nemôžem sa ani na svoje detstvo ani na svoj terajší vzťah s rodičmi sťažovať, peňazí sme síce nikdy nemali navyše, ale vždy sme mali to najdôležitejšie - a to pozornosť rodičov a vážim si to aj napriek tomu, že moja večierka v 17tich bola o 21:00 a nereptala som, lebo je mi jasné, že rodičia to robili preto lebo sa ZAUJÍMALI a nie preto, lebo sa NEZAUJíMALI ! v tom je rozdiel medzi mnou a pisateľkou "problému"... keby ju rodičia mali tak ťažko na háku, tak sa na §u s prepáčením vyse.ú a bude im desať kde je, čo robí, s kým je a s kým si píše...

tak tu nepleť nejaký nedostatok lásky, tá poznámka, o tom, že má čo jesť bola výlučne iba na to, že jej vadí že nemá vreckové... a predpokladám, že túžba po vreckovom nepramení z nedostatku lásku ale myslím si, že pramení z nedostatku peňazí :D tak tu nič neprekrúcaj a nerob zo mňa necitlivú hyenu, keď si zjavne nič nepochopil/a

vevericka

tu je, ale problem niekde inde..podla mna dievca lasky az moc..kebz ju totiz nemali radi..nestrachovali by sa o nu..ved ma LEN 14..mne sa nezda nic divne na tom, ze pozeraju s kym si pise..pokila sa ona s nimi neporozpraa normalnym tonom (bez hadok a iba samych vycitiek, co vsetko jej nedovolia) tak nemoze ocakavat, ze jej budu verit..
aj ja som ako decko dostala vychovne..a myslim teraz s odstupom casu ze zalsuzene..pokial som neprisla dohotnutym casom domov mala som zaracha..vtedy som sa jedovala, ale teraz davam za pravdu rodicom..kazdy ma sice prava, ale aj povinnosti, musi sa naucit nejakym pravidlam a nie mat vsetko len tak zadarmo..lebo ved rodicia nas lubia..a dolezity je vzajomy dialog,.inak to fungovat jednoducho nebude

BJ

Mila lioness, ja nic neprekrucam. Vsetko srsi z tvojich viet, co pises. V tych slovach proste nieje laska a poznanie, a mozes to psychikou akokolvek prekrucat, kym to tam nebude, vzdy to v tvojich prispevkoch bude citit, a kazdy, kto ma hlbsie citenie, to aj bude poznat. Clovek znaly lasky by nikdy nenapisal, ze ma byt niekto spokojny len preto, ze ma co jest. Bez lasky je lepsie umriet od hladu, ako ked ta niekto krmi, aby si zila, ale neda ti zakladnu potrebu pre stastny zivot.

jajaja99

lioness, prosim ta uber z toho prezidentovania celej zemegule. toto je diskusia, kde ma kazdy pravo vyjadrit SVOJ nazor bez ohladu na to, ci ti to je alebo nie je po chuti. pekny den.