Neviem vyslovit R

Príspevok v téme: Neviem vyslovit R
racko

Dobrý deň, môj problém je, že neviem vysloviť písmeno r, buď ho nevyslovím vôbec, alebo račkujem, niekedy sa naschvál vyhýbam slovám , ktoré obsahujú toto písmeno a skúšam ich nahradiť inými, kde nie je . Vadí mi to , lebo ľudia mi dosť často nerozumejú , pýtajú sa aj na tretí kráť - ako ? Aj pri cudzích jazykoch , kde treba razantné r mi to strašne prekáža a trochu som aj kvôli tomuto môjmu handicapu utiahnutý . Ako vnímate takýchto ľudí ? Ako ich vníma všeobecne spoločnosť ? Je to dôvod byť trocha utiahnutý ?

igoret

ahoj..ja mam42 rok .a celi zivot bojujem ako sa naucit R. nemam odvahu k nasteve logopeda ..je to pravda mozu zato rodicia. ludia co to nepoznaju je to strasny hendykept.co by som ja dal zato sa to naucit .strasne prosim o pomoc? dakujem

Ivka 1

Skuste to prechodom cez t-d , napriklad t-dpaslik, opakovat tak dlho, kym sa tam nepodari povedat : trpaslik. Tych slov je urcite viac...

M74

UFOspevak: Tak sa prihlás do Superstar, možno vyhráš hviezdnu rotu :-)
Ale teraz vážne, tiež neviem správne vysloviť R a mám z toho trochu komplex.

UFOspevak

Bolo by podla vás zaujímavé, keby spevák nevedel "r"? Ja si to akosi neviem predstaviť a už vôbec nie na mne.. Je to vlastne jediný dôvod, prečo nespievam. Mám kôli tomu taký, no. Psychický blok. K logopedičke som chodil, keď som mal 5, chodil som tam skoro rok a nič z toho. Teraz mam už skoro 17 a neviem, či som ešte schopný sa ho naučiť.

Mozziillaa

mne sa to zdá celkom milé, samozrejme pokiaľ vieš vysloviť aspoň trošinku "r" ak vôbec, myslím si, že by bolo dobré navštíviť logopéda, resp. cvičiť sám doma.

maťka :o)

myslím, že je to zanedbalosťou rodičov. Všetko sa dá naučiť. A áno sú takí moderátori, ale musia byť dobrí a niečím iným vynikať, inak by nedostali miesto práve pre "r".
a osobne si myslím, že by učitelia, ktorí nevedia povedať "r" nemali ani učiť

maťka :o)

myslím, že je to zanedbalosťou rodičov. Všetko sa dá naučiť. A áno sú takí moderátori, ale musia byť dobrí a niečím iným vynikať, inak by nedostali miesto práve pre "r".
a osobne si myslím, že by učitelia, ktorí nevedia povedať "r" nemali ani učiť

fgjfgjh

Mne osobne to trocha prekaza.... Hlavne na chalanovi . Neviem , niekto rackuje menej , niekto viiac ale myslim ze s tym treba nieco robit.....

Lora K.

Vnímam ich normálne odjakživa, nie je dôvod na utiahnutosť ;). Mám aj sesternicu, čo nevie povedať ,,r", viac-menej je to pre ňu niečo typické a dosť, ďalej neriešim. Ani neviem, či si to nejako extra uvedomujem, skôr asi nie, keď niekto račkuje.