Šedý zákal u ročného dieťaťa

SedyZakal

Dobrý deň.Mám 22 rokov a ako 2-ročné dieťa som bol niekoľkokrát operovaný na šedý zákal.Boli mi implantované šošovky do oboch očí a musím nosiť aj okuliare.Doteraz bolo všetko v poriadku,ale nedávno sa mi dosť radikálne zhoršilo ľavé oko.Vidím cez neho ako keď prídete z tmy do silného svetla. Nevie mi niekto povedať čo to môže byť? Je to vážne?
Ďakujem.

Janoxxx

V dnesnej dobe to je jednoducha operacia, ktora sa riesi ambulantne...ked operovali mna,tiez ako dieta, tak to nebolo take jednoduche...

789

Ďakujem za odpovede. Nevie mi niekto poradiť ako dlho a ako prebieha hojenie po uvedenej operácii. Malý je už po operácii a akosi sa mu to dobre nehojí. Máte niekto skúsenosti s touto operáciou u dieťaťa. Bolo mi povedané, že u detí sa to horšie hojí a neviem či mu dokonca nehrozí zápal toho operovaného očka. Ďakujem.

watermelon

vraj pri pokusoch na zvieratach, ktore boli krmene niekolko mesiacov jogurtom sa vyvinul sedy zakal - u vsetkych

watermelon

aj ja by som tomu malickemu nedavala zivocisnu stravu. problem je zrejme ze si ju jedla pocas tehotenstva. davaj mu co najviac suroveho ovocia a zeleniny nie korenovej

draci_zub

- mira: Môžeš mi vysvetliť:
1) Ako nasýtené mastné kyseliny vytvárajú šedý zákal?
2) Prečo kravské mlieko spôsobuje srdcovo-cioevne ochorenia?

- mira

Na príčine sú nasýtené živočíšne tuky a bielkoviny, hlavne z mlieka a mliečnych výrobkov a nedostatok vlákniny a vitzamínov. Prejdi na rastlinné mlieko, nie sojové z krabice, ale rob mu ho doma podľa návodu www.mcmacko.szm.com

Dávaj mu zeleninku, obilné kaše dobre uvarené a trovhu strukovín, keď sa prečistí.
Ak zostaneš na kravskom mlieku, hrozia mu kardiovaskulárne i ďalšie iné poroblémy.

draci_zub

Každodenné užívanie vitamínu C, prípadne spolu s inými výživovými doplnkami, predchádza šedému zákalu.
a) U dospelého človeka majú efekt už „výživové“ dávky 100-200mg denne.
b) 300 mg predstavuje zníženie rizika o 70%, 500mg dokonca predstavuje zníženie rizika o 75% oproti dávke 125mg.
c) Preventívny vplyv má aj B-komplex.