Slabne mi zrak pomoc

Príspevok v téme: Slabne mi zrak pomoc
OKO-pomoc

Ahojte ..mam 16 a mam dioptrie 1,5 a 1,5
a dnes som sa zobudila a na jedno okoo vidim zrazu horsie...nosim sosovky a tak som si ju vybrala a precistila ci nieje chyba v nej ale vidim ze nie...strasne zle sa mi pozera je mi doplacu neviem co mam robit !!! to prejde alebo co ?? prosim poradte !!!
dakujem

annn

to nie ja tvrdím, že sa mi nebude zrak zhoršovať, ale moja lekárka - tak to bolo som prišla prvýkrát očnej asi v marci a predtým som nenosila okuliare a zrazu dioptrie až 1 a ona ma začala ubezpečovať, že vzhľadom na môj vek sa to už nebude zhoršovať, neviem prečo to povedala...

a aj ja trávim dosť času za počítačom a učievam sa hlavne večer pri malej lampe.. len sa bojím o koľko mi teraz zvýši, keď tam prídem..

jajkafr

draci zub
ja som nefajčiarka a som tvrdo proti fajčeniu, ale to že človek nefajčí ešte nehovorí o tom, že je zdraví

jajkafr

0vecka
o tej teórii s vitamínom C som počula... ja mám na to tiež svoj názor...
draci_zub
to je pekné že sú tam platený za to, aby boli pacienti zdraví, ja si myslím, že väčšina lekárov je rada ak vidí, že daná liečba, ktorú predpísal zabrala a pacient sa vyliečil... ale ak docieliš to aby bol človek zdraví, ak má takú genetickú predispozíciu že chudák má všetky ochorenia sveta?

draci_zub

jajkafr:

Chod pracovat do Anglicka. Tam su doktori plateny za to ze su ich pacienti zdravi. Ked budu zdravi a nebudu fajcit, mozes v Londyne zarobit 200.000 libier. Potom sa tu na cele slovenske zdravotnictvo vys...kasles.

draci_zub

0vecka:

Rakovina je symptóm. Symptómy sa nedajú liečiť, iba potláčať. Dôvody rakoviny môžu byť rôzne, a preto sa aj rôzne liečia.

0vecka

2 jajkafr takychto teorii je plny net ... ale tym zubom osobne moc neverim ... to mas aj tak ze ako vyliecit rakovinu su teorie nic nejest akoze vyhladoviet tie rakovinove bunky potom je teoria dat do seba extremne vela vitaminu C atd atd...

jajkafr

draci zub, martin
kde vy chodíte na tieto teórie?
počula som už o nejakej etikoterapii, ktorá hovorí o tom, že princíp ochorení súvisí s medziľudskými vzťahmi, ďalej o nejakej inej teórii, ktorá rozpráva napr. o tom že každé ochorenie odzrkadľuje psychiku človeka ja neviem napr. ak má človek astmu tak to znamená že čosi dusí v sebe alebo niečo také
pre mňa to je nepochopiteľné... ako určite jedy ničia organizmus, poškodzujú ho, ale zas nemôžme za všetko viniť jedy... a čo sa týka pečene jeden na tomto fóre tiež stále vypisuje že za všetko môže pečeň, ale ak má človek zdravú pečeň a je to potvrdené aj krvnými testami a nemá žiadne príznaky ochorenia pečene tak kde je potom problém?

draci_zub

martinmlm:

Zaujimava teoria. Vies vysvetlit princip? Co viem ja tak su jedmi poskodzovane nervy riadiace svaly, ktore zaostruju oko. Ale moze to byt aj inym sposobom. Vysvetli mi to, zaujima ma to.

martinmlm

kvalita oči suvisi hlavne s pečenou. po predkoch máš zlu pečen aj ked v tvojom veku sa to ešte neprejavuje. ked ju budeš zatažovat zlou stravou, liekmi, alkoholom tak sa ti zrak bude zhoršovat.bodka.

jajkafr

draci zub
čítala som tvoje príspevky vo viacerých diskusiách a všetko sa točí okolo jedného otrava jedmi a neviem čím všetkým... som zdravotník a navyše mám svoje osobné skúsenosti s viacerými chronickými ochoreniami...
súhlasím s tebou, že niečo môže byť spôsobené otravou kovmi, ale v mnohých prípadoch je na príčine genetika alebo iné faktory... nemôžeš písať, že za vznikom astmy alebo alergie, či poruchy zraku... stojí zamorenie organizmu chémiou ja si myslím že to sú všetko len dohady nejakých vedcov... je to vedecky potvrdené? doteraz sa neprišlo na to, čo všetko stojí za mnohými ochoreniami odborníci len hádajú aj lekári v mnohých prípadoch len hádajú a skúšajú čo zaberie...