rada s antikoncepciou.

Príspevok v téme: rada s antikoncepciou.
slniečko9

ahojte.chcela by som vas poprosit o radu...nikdy som este neuzivala antikoncepciu- myslim tabletky,lebo som mala v podstate iba jedneho priatela s kt som spala iba parkrat...no a teraz ho po roku stretnem ale budeme spolu iba dva tyzdne a potom sa zase dlho neuvidime...cize ratam ze spolu budeme aj spat..viem ze nelubi pouzivat kondomy ale tabletky si kvoli tomu davat..no neviem..a inak ak by som si dala (mam lindynette) a mali by napriklad nejake zle ucinky alebo by som z nich mala problemy mozem ich prestat brat hocikedy?alebo musim dobrat cely balik?co by sa stalo keby som ho nedobrala? dakujem
a inak este som rozmyslala ze by som si dala pichnut injekciu na oddialenie menstruacie,aspon by som ju nemala na dovolenke a tym padom by som nebola aj chranena?ze by sa mi trochu zmenil cyklus?asi blba otazka,ale vazne neviem:)

Karina

suhlasim so vsetkym, co tu uz bolo napisane... ja len k tomu pridam svoj nazor - nevymyslaj s prepacenim kraviny, nema rad kondomy? a kto ich ma rad? myslim si, ze kazdy by sa radsej miloval bez nich... trosku sa tymto smerom ukludni, viem, ze to je niekedy v takom veku tazke, ale trosku zapoj zdravy rozum a chod si kupit do drogerie jedny Durexy :)

lioness_01

ja len tak čiste z takého ľudského hľadiska... to ako po roku sa stretneš so svojim EX a hneď sa s ním plánuješ vydrichmať? šikulka... :)

no a čo sa tvojich otázok týka...netuším odkiaľ máš doma Lindynette, ak si tabletky nikdy neužívala, ak to máš od kamošky , tak to ani neber, môžeš mať prúser z toho...
ak by si tabletky začala brať, tak ti ich musí predpísať lekár a musíš dobrať celé balenie, ak by si nedobrala, tak by si mohla ostať tehotná a navyše si doondíš celý cyklus... a injekcia na oddialenie menzesu sa u nás nepodáva, dáva sa injekcia na vyvolanie, nie na oddialenie, na to sú tabletky, ale tie nie sú ochrana pred tehotenstvom...

isabella

tak tak, aj ja som prvy mesiac spinila, je to otrava s kondomom, ked to nechcete tak, ale takto narychlo netusim co sa da poradit, ja by som ti odporucila pharmatex + prerusovana suloz, aj ked pharmatex by mal stacit pri spravnom pouzivani, no priznajme si, kazdy o tom mame este trocha pochybnosti... no a pri injekcii na oddialenie menstruacie nepocitaj s tym, ze ovulacia sa tiez posunie, aby si to oddialenie nemala nahodou take 9mesacne ;-) treba zodpovedne...

kvietok23

odkial mas tabletky, ked ich neberies? dufam, ze ti ich predpisal lekar. inac, v kazdom priapde fakt je hlupost brat ich len kvoli dvom tyzdnom na dovolenke. tiez ich nemozes prestat brat hocikedy. musis dobrat cely blister. lenze teraz pred dovolenkou si nasadzovat tabletky je podla mna tiez risk, kedze nevie,s ci ti sadnu, alebo ci od nich nebudes spinit. ked som ja zacinala s tabletkami, tak som spinila cely prvy mesiac...