objektívna nemožnosť výberu partnerky

Príspevok v téme: objektívna nemožnosť výberu partnerky
beskyd

dobrý deň, prosím vás, mám taký problém.. mám určité predstavy o tom, aká by mala byť moja potenciálna partnerka, ale keď je predpoklad alebo teoretická šanca, že som možno takú spoznal, zisťujem, že jej vôbec nie som hoden, ani jej podobnej s podobnými kvalitami. zaslúži si niečo lepšie než som ja. a nejakú vadnú zase nechcem... čo mám robiť? s niektorými nedostatkami neviem nič spraviť lebo sú podmienené genetikou, odstránenie iných si vyžaduje čas. mám si kúpiť ryby? alebo zajaca? ktoré zviera je schopné väčšej nehy?

milli11

Presne, ako ti radia ostatni, skus to. Co by som ja dala za to, keby mali niektori muzi odvahu ma oslovit. Pretoze, aj mam pocit, ze sa dotycnemu pacim, ale ked urobim prvy krok, skoro vzdy dostanem negativnu odpoved. Co to je, muzska samolubost alebo ako to nazvat? Preto, aj vy ostatni chlapi, chodte do toho, ak sa vam nejaka paci. Ja o sebe niekedy pocuvam, ze som asi narocna, co sa tyka vyberu muzov. Pritom mam len 3 poziadavky, 1. aby ma miloval, 2. aby mi bol verny, 3. aby mi bol oporou. Hoci, pre niektorych chlapov su to nesplnitelne poziadavky. Ja sa riadim heslom, Kazdy chlap/zena sa zda dokonaly/a, pokial nie je tvoj/a.

tatiana11

beskyd,
suhlasim s nazorom, ze treba tu zenu oslovit. Ak neuspejes, mas aspon trening a nabuduce budes vediet lepsie reagovat, konat.
Skaredy chlap moze byt prijatelny, ak je zaujimavy (inteligencia, zrelost, galantnost, zmysel pre humor, dotykova sympatia, materialne zazemie) a navyse vyhovuje v tych mrnavych nedefinovatelnych specifikach.. Ano, ak je chudobny, pravdepodobnost, ze bude zaujimavy, sa blizi k nule.

pauli 73

súhlasím z doubledogom...ja považujem za priateľa toho, koho nevidím trebárs každý deň ale keď mám akýkoľvek problém alebo aj radosť môžem mu zavolať aj v nočnú hodinu a úprimne to so mnou zdieľa a naopak ja s ním...lebo je plno,,priateľov" čo by ti aj za menší úspech v duchu prehryzli krk :)

bibi1234

doubledog-ide o prejavenie zaujmu
1)skutocneho zaujmu, ze clovek s tym druhym chce mat "nieco viac"-su tam aj city-zarodky lasky
2)zaujem-klasicke sexisticke narazky alebo ine narazky vramci priatelskeho sa doberania...-typicke pre priatelstvo zalozene na surodeneckej baze

doubledog

tak to uz je lepsi opis priatelstva :)

ale ked jeden prejavi zaujem, asi neberie toho druheho ako surodenca, nie?

a hlavne, asi ho tak nebral ani predtym, len sa z roznych dovodov nevyjadril.

ale nemusime to riesit, myslim, ze sme dost odbehli od temy.

bibi1234

doubledog-tak potom, co je priatelstvo? vzdy som si myslela, ze je to stretavanie sa ludi, ktori sa maju radi, veria si, ziadne temy nie su pri ich rozhovorom tabu, zavolaju si, ked maju problem, ked sa potrebuju poradit, ked sa chcu s niecim pochvalit..
ved to som pisala, ze ked jeden prejavi zaujem, je po priatelstve a ked mam s niekym priatelsky vztah, skor ho beriem ako surodenca, takze z mojej strany by som zaujem o nieco viac neprejavovala...

M74

Ak nie je priateľstvom nejaké spoločné trávenie voľného času ( káva, šport... ), tak potom neviem čo si mám pod týmto pojmom predstaviť...

doubledog

bibi, to ze s niekym ides na kavu ci na sport, este neni priatelstvo.
to su bezne spolocenske styky.
ale sama hovoris, ze ti davaju narazky, takze ake priatelstvo?
ak by si prejavila zaujem, rychlo by sa to zmenilo.

bibi1234

AdamKrt-no len pri tych akciach si ludia nenasporia, ale prichadzaju o miliony-tam su strasne skolenia na manipulaciu ludi, su frazy, ktorymi vies cloveku vymyt mozog, kontrolovat si ho a pokial klient nezlozi ihned telefon, nema sancu:O(
suvisi s hazardom v zmysle- cim vacsi zisk, tym vacsie riziko, urcite sa to nedotyka nikoho osobne, ani rodin,...
Moje predstavy su priamoumerne tomu, co ponukam. Mam o 10 rokov starsieho priatela, ktory bol pred takymi 7 rokmi velky fesak, ale neznamena to, ze teraz, ked mu zacnu vypadavat vlasy, tak sa s nim rozidem...:O))) proste, keby som ho stretla az teraz, mozno sa dokopy nedame, predsalen som uz niekde inde, nez som bola predtymi 7rokmi, ale ked uz sme raz spolu, je to ina situacia...
doubledog-ale moze existovat priatelstvo, len musia byt obaja stastne zadani, mne to niekedy pripada, ze som chlap v zenskom tele, dost som sa medzi kolegami pohybovala vylucne v muzskych kolektivoch a tiez ma tak beru-medzi seba:O) tak vacsinou sa v praci pohybovali sliepky-vychodniarky, tak mi medzi muzmi bolo lepsie... stretavame sa spolu menej, ked uz spolu nerobime, ale zajdeme ako vacsia skupinka na kavu, do kina, na tenis...len je pohroma, ked sa niektory z nich rozide s frajerkou... potom pocuvat tie narazky...:O))) ale je fajn byt jedina zena v muzskom kolektive, ziadne intrigy a staci mi zaklipkat mihalnickami a... proste som ich princezna... asi nechapete... ale nevadi:O)))

lost

Podla mna je brokerska firma len dan za hlupost :)

Platit niekomu ze sa hra s mojimi peniazmi je, ako to tak jemne povedat, naivne :-)