objektívna nemožnosť výberu partnerky

Príspevok v téme: objektívna nemožnosť výberu partnerky
beskyd

dobrý deň, prosím vás, mám taký problém.. mám určité predstavy o tom, aká by mala byť moja potenciálna partnerka, ale keď je predpoklad alebo teoretická šanca, že som možno takú spoznal, zisťujem, že jej vôbec nie som hoden, ani jej podobnej s podobnými kvalitami. zaslúži si niečo lepšie než som ja. a nejakú vadnú zase nechcem... čo mám robiť? s niektorými nedostatkami neviem nič spraviť lebo sú podmienené genetikou, odstránenie iných si vyžaduje čas. mám si kúpiť ryby? alebo zajaca? ktoré zviera je schopné väčšej nehy?

AdamKrt

bibi1234:

to je podobne ako v roznych poradenskych firmach, ktore maju pod palcom rozne financne skupiny. To poradia vyhodne, tamto... Vacsinou to vsak byva, co je vyhodne pre tu firmu. Zakaznik zarobi vacsinou minimum. Ked sa v tom clovek vyzna, tak to prehliadne a vyberie si. Inak ho oklamu, ako skoro vsade. Na druhu stranu oni sa skor orientuju na ludi, co nevedia sporit a narabat s financiami, takze k ich dobru je, ze aspon vacsinu tych klientov naucia sporit si :)

Ad hazard - no neviem, vzdy to niekomu ublizi. Tie peniaze su niekoho, alebo nejakym sposobom sa musia zohnat. Takze niekto prerobi, dotkne sa ho to, ci postihne aj jeho rodinu.

Ad sebareflexia - skor som narazal, ze podla toho prispevku mas o sebe automaticky take vysoke hodnotenie, ze podcenujes muzov. Aspon som to tak pochopil. Neviem, aki boli, ale vyznelo to, asi tak, ze Tvoje predstavy muza budu asi tiez vysoko nadsadene, ci idealizovane.

bibi1234

AdamKrt-dosla by za tebou strbava o 30rokov starsia postana bezdomovkyna a povedala by Ti, ze Ta chce. Ty by si jej povedal, ze ju nechces a ona by si na Teba zistila cislo, stale Ti volala a prenasledovala, lebo verila vo Vasu spolocnu buducnost. Neobtazovalo By Ta to??? Nemal by si zle pocity, ze ju musis odmietat??? (skresleny priklad, ale bolo treba zvolit samicu na konci pyramidy:O))))

bibi1234

AdamKrt-:O))) robila som aj maklerku pre jednu brookersku spolocnost, ale neuveris, nemala som na to zaludok/odisla som/. Vela ludi si mysli, ze ide o nakup-predaj akcii s cielom dosiahnutia zisku a uspokojenia klienta, ale pravda je taka, ze Ty ho mas co najviac okradnut na poplatkoch, furt ho nutit k nakupu a predaju(falosnymi spravami) a samozrejme vkladat(ziskavat provizie z kazdeho vkladu, takze je pre Teba lepsie, ked klient "zahuci", niektori manazeri si takto zarobili aj 1-2miliony mesacne), moja sucasna praca ma v sebe riziko, suvisi s hazardom a je tam slusny zarobok, pre mna je podstatne, ze takymto sposobom nikdy nikomu neublizim...
Myslim si, ze mi sebareflexia nechyba, mam aj zle, niektore az hnusne povahove vlastnosti a nebojim sa to priznat..ved pisem, ze nikto nie je dokonaly:O))(ale viem zdravim rozumom posudit, na koho mam - urcite necakam, ze si ma Cristiano Ronaldo vezme za zenu, aj ked smyknut by ma mozno chcel..hahahaa:O))) Len som apelovala na muzov, aby netlacili zeny do niecoho, co nema vyznam, zbytocne sa len pokazia priatelstva.
M74-ano, niektore zeny pritahuju problemovi muzi, lebo ich rajcuje riziko, niektore mozno maju zaujem aj o skrachovancov, lebo si myslia, ze ich mozu zmenit, zlepsit im zivot...

M74

beskyd: Ja som bol v podobnej situácii a keby som to neskúsil, tak to dlho ľutujem. Síce to nevyšlo podľa mojích predstáv, ale žiadna katastrofa sa nekonala.

AdamKrt

beskyd:

clovek casto nepozna poriadne ani sam seba, natoz druheho. Nemusis niekoho poriadne spoznat ani za 20-30 rokov. Ani nevies, ci si hoden Ty jej, alebo ona Teba. Ked neskusis, nezistis.

Mas moznosti:
- neskusis - nemas, nebudete spolu.
- skusis - neuspejes, nebudete spolu.
- skusis - uspejes, nemusi to vyjst, nebudete spolu.
- skusis - uspejes, moze to vyjst, budete spolu.

Mas to ako hodit mincou, pritom, ked skusis, tak mas sance uz vyssie. Uz to je polovica uspechu...

M74

bibi1234: Vidíš, na peniaze som zabudol :-)
Ale sú aj baby, ktoré vyslovene vyhľadávajú nejakých skrachovancov a problémových mužov, jednu osobne poznám.

AdamKrt

bibi1234:

dosiahla si vela. Iste pravom. Ale i Ty sa trochu nadcenujes a i Tebe chyba sebareflexia ;) Budem hadat - si maklerka, nakup-predaj akcii ? :) Dostala si sa v spravnom case na spravne miesto, do spravnej firmy. Plus mas rozhladenost.

Vsetko v zivote je relativne, v akej si situacii a ako sa na to divas.

doubledog

kazdy ma nejake naroky a ide viacmenej o to, aby sa stretla taka dvojica, co si vyhovuje.
ked mas nejake nedostatky, snaz sa ich odstranit, ak to nejde, tak sa s tym zmier (aj tak ti nic ine nezostane).