Kolena v tahu-suvis s psychikou?

Príspevok v téme: Kolena v tahu-suvis s psychikou?
bolavka

Cca 5 rokov sa mi taha problem s pravym kolenom(mam 18r.)-nespravna technika lyzovania, niekolko padov, zaklincovane vyse rokom intenzivneho posilnovania. Asi pred 3 tyzdnami ma koleno zradilo, zacalo hrozne boliet a preskakovat, citim tlaky, zle sa zohyna. Pomocou MR mi zistili poskodene oba menisky (na lateralnom aj cca 2cm cystu) a poskodene predny aj zadny skrizeny vaz. Zacalo ma trapit aj lave koleno, to nepreskakuje, len boli a praska. Nemam nan MR kvoli tomu, ze by sa v kombinacii s prvou m.rezoznanciou vraj nakumulovalo privela oziarenia. za cca 7 tyzdnov mam odchod na vysoku do Ciech, pravdepodobne sa to nestihne dat doporiadku(asi pojdem na artroskopiu, a to rozhodne nie je koniec), mam hrozny strach ze pojdem na skolu s dochramanymi kolenami alebo budem musiet skolu odlozit.

A teraz ta psychika-mam obrovske pocity viny, ze to predstavuje hromadu casu a nakladov hlavne pre mojho otca, ktory je cholerik a nedava si servitku pred usta, sice hovoril ze zato nemozem, ale poriadne ho to stve. V kombinacii s tym, ze aj domneli kamarati sa na mna vykaslali a nemam sa ABSOLUTNE komu vyrozpravat(to plati uz niekolko rokov, ludia ktorym som sa zverila s cimkolvek ma vzdy nejako vyuzili alebo podrazili :(), u mna vrcholia depky, beznadej, vybuchy placu sa striedaju s apatiou a kedze si ani nemam ako ulavit, dusim to v sebe a je mi uplne nanic. Bolest z kolien mi intenzivne vystreluje uz aj do stehien(podoba sa to na svalovicu), co som obycajne pocitovala vzdy ked som bola nervozna alebo som sa citila neprijemne. Zrejme mi tu nikto neporadi, ale aspon som sa trochu odventilovala, hoci to pomohlo len minimalne :(