Pivo a Pleť

Príspevok v téme: Pivo a Pleť
PAX

Od znamych som sa dopočul že vraj pivo ma blahodarne učinky na pleť, chcel by som zistiť či je to pravda, ak ano, v akych množstvach by sa malo piť najlepšie kolko dcl/ denne a taktiež sa chcem spytať ktore tekutiny a potrava ma na pleť podobne učinky? vraj sa tajomstvo ukryva v kvasinkach, pomaha aj na aknoznu pleť? Dakujem za všetky rady.

simka111

Ta maska je uplne jednoducha...zmiešaš drozdie s troskou vody aby vznikla hustejsia kašicka a nanesies na vyčistenu plet,nechas posobit 15-20 minut a potom zmiješ.Ak chces mozes si k tej maske zamiešaš jogurt,citronovu stavu alebo nieco co stahuje pory.Ja si este po tej maske umyvam tvar prhlavovym cajom,necham volne vyschnut a potom nakremujem.Takze celkovy postup:
-cistiaci gel
-maska z droždia
-prhlavovy caj
-krem

PAX

Dakujem za rekacie, simka a pomaha ti ta maska? tiez mam velmi mastnu plet nemavam veľa zapalenych vyražok len bielych na vytlačanie.. najhoršie je ked sa potim, možeš mi dať recept na tu masku? dakujem

zuzic

ja som si raz masku z drozdia nechala na tvari a zabudla som ju tam trosinku dlhsie...a moc blahodarne ucinky to nemalo takze pozor na cas

simka111

Tak kvasinky urcite pomahaju na akne a mastnu pleť..prave dnes som si robila masku z drozdia podla navodu v knihe a tam je napisane ze takato maska by sa mala robit 2 krat do tyzdna a k tomu rano aj vecer zjest maly kusoček drozdia.Toto cele by malo trvat 4-6 tyzdnov podla potreby.... ale o pive som to tiez pocula ale nemam skusenosti