Vlastna rodina ma oddygnorovala

Príspevok v téme: Vlastna rodina ma oddygnorovala
namyslam si?

Zdravim vas,
mam mensi "problem", a chcem vediet vas neosobny nazor.
S rodinou z otcovej strany sa uz nestretavame nijako, len zriedka (po rozvode. Kedze moja sestra prisla na niekolko dni k nam aj s malinkou aj s manzelom, moja sesternica s rodinou (z otcovej strany) prisli pozriet. Ja som otvorila dvere, nieco len zamrmlali kym prisli od branky ku dveram a vosli dovnutra. Mna ani nepozdravili, nepodali ruku, ledvaj mi pohlad venovali. Hned sa zlucili so sestrou, so svagrou a zostatkom rodiny. Stala som chvilku medzi nimi a cakala, ci si vsimnu aj mna...ale nic, tak som sa zobrala a isla som do svojej izby pokracovat v cinnosti. Mam 18 rokov a nepripadam si neviditelna. Doma som to samozrejme podala velmi sarkasticky a ustipacne a hovoria, ze aby som nerobila tragediu z toho, pricom nerobim, len ma zaujima PRECO...

Deee

no ja by som sa netrapila, ludia su vselijaki, mne ked umrel ocko niektori mi ani nezapriali uprimnu sustrast...ale hlavu hore, pred par mesiacmi sa situacia presne otocila, no nie som malomestiacka, aby som sa zachovala rovnako...
niekedy sa musis aj sama vediet presadit, prisli k vam tak ich uvitaj vystiskaj, hod sa im okolo krku a pusinkuj...uvidis, zrazu ostanu prekvapeni ake pekne privitanie a nabuduce to uz bude normalne...
niekedy sa ludia nevedia spravat, ci uz z nevedomosti, hanblivosti, alebo arogancie...je to rozne, nenechaj sa vyviest z miery a spravaj sa tak ako ta vychovali a ako by sa malo, zvysok je uz na nich...

namyslam si?

Ano, samozrejme, ze som ich pozdravila. V minulosti sme sa stretavali obcas, resp. urcite castejsie ako teraz posledne roky, kedze sa rozpadla aj rodina. Tu nejde o to, ci mame o com spolu rozpravat, pretoze ja som na tom v tomto smere rovnako na tom ako vsetci z rodiny, ktorých mimochodom pozdravili, objali, dali bozk na líce, podali ruku......tu len ide o ten princip pozdravenia. Naozaj som si polozila otazku, ci som naozaj neviditelna, ako vzduch, kedze som tam stala ako pat penazi. Z mojej strany snaha bola na zaciatku - pri otvoreni dveri. Usmiala som sa, bola som rada ze ich vidim, ale usmev mi rychlo zamrzol.

jajka001_

to je ich problem ked sa nevedia slusne spravat. a ty si ich normalne hlasno pozdravila, privitala ich? ak si ich privitala len chladnym pozdravom, tak to vratili rovnako. asi ked sa velmi nepoznate a nekomunikovali ste ani predtym tak ani ste nemali o com.