Alergia na kazein a soju

[zruseny12]

SSSISSSKA
... mas pravdu alergiu na kazein ma velmi malo ludi...
...ja mam tu alergiu na KAZEIN,a SOJU nemozem koli tomu ze obsahuje NIKEL...
...chlieb by nemal obsahovat soju,ale kazein niektore pecivo obsahuje,lebo sa pridava do peciva SERVATKA.../tiez si peciem chlieb doma/
SOJA sa pridava do vyrobkov z masa-parky,salami atd.
...SOJA sa pridava aj do vela cukroviniek co som si vsimla,AJ SUSENE MLIEKO sa dost casto pridava do sladkosti...
AK TI MOZEM PORADIT BER VAZNE TUTO ALERGIU NA KAZEIN A SNAZ SA NEJEST NIC CO OBSAHUJE MLIEKO-VSETKO KONTROLUJ,LEBO JE TO VELMI ZRADNA ALERGIA,JE ESTE HORSIA AKO KED JE NIEKTO ALERGICKY NA LEPOK...ALEBO LAKTOZU...
PO NAPR.LAKTOZE TA HNED PREZENIE...ALE PO KAZEINE JE TO INE...ZJES ISTU VEC CO OBSAHUJE KAZEIN...BIELKOVINA SA TI NESTRAVI-DOSTAVA SA DO KRVI NESTRAVENA BIELKOVINA-DALEJ DO PECENE-KTORU POSKODZUJE ATD.PROSTE NICI CELE TELO...NAPADA MAKKE TKANIVA,KLBY PO NOM TUHNU...
PRETO JE ZRADNA,LEBO TOTO TA ZABIJA POMALY ZVNUTRA...a nevies o tom...
VIEM O COM PISEM,JA SOM UZ BOLA HROBAROVI NA LOPATE A NA POSLEDNU CHVILU MI NA TO PRISLI...PISALA SOM TU O TOM UZ VELA A TAZKO SA O TOM PISE...MAM KOLI KAZEINU PLNO DOIAGNOZ A ZDRAV.TAZKOSTI...KTORE NEMUSELI BYT KEBY SA NA TO PRISLO NA ZACIATKU...KED SOM CHODILA PO LEKAROCH A BOLA SOM STRASNE UNAVENA...ATD.
AK BUDES VYNECHAVAT MLIEKO A MLIECNE VYROBKY...VSETKO-UPLNE VSETKO...NEMAS SA COHO BAT...
ZELAM TI VELA STASTIA,JE TO VELMI NAROCNE VYNECHAVAT VSETKO CO OBSAHUJE MLIEKO,ALE NIC INE NAM ALERGIKOM NA KAZEIN NEOSTAVA,AK CHCES ABY SI BOLA ZDRAVA A CITILA SA DOBRE-MUSIS TO ROBIT...

ssssisa

pozeram ze vela ludi taku kombinaciu asi nema aby mi mohli trosku pomoct :( neviete kde by som nasla viac informacii o tychto alergiach??

sssisa

joni
povedal mi ze len mam dodrziavat prisnu dietu.. davam si uz skor pozor len vtedy som myslela ze susene a tak mozem ale to uz ani to teraz nesmiem ,,,

joni_

doktor ti nepovedal co presne mozes a co nie? zavisi aku silnu mas alergiu, ci mozes obcas trochu soje a kazeinu alebo ani stopove mnozstva
pri alergii treba vylucit soju a mlieko a mliecne vyrobky, to je jasne, len potom pozor aj na vsetky dalsie potraviny, musis na vsetkom citat zlozenie, lebo mlieko a soja sa pridavaju do spusty veci, aj tam kde by si to necakala
pecivo a chlieb kupujem vacsinou balene, kde si mozem precitat zlozenie