Co s centami?

Ohhjgifuj

Ja mam 30 eur v jednocentovkach a neviem co s tym taraz ked mi daju v obchode vidavok par cetov tak to hádžem po holuboch

lost

Poslite mi ich postou, budem rad :)
(PS: je to lepsie ako vyhodenie penazi)
Postovne mozete zaplatit tiez mincami :)

milli11

Ja som mala tiez problemy s peniazmi. Uz sa mi stalo, ze odo mna nechceli zobrat 50 erovu bankovku, ze mi nemozu vydat. Ovela castejsie mam vsak problem s tymi drobakmi, ze ich nechcu. Ja to robim tak, ze pockam, kym povie cenu nakupu ked je to mala suma, zaplatim hlavne malymi centovkami. Ked mi skusi povedat, ze centovky neberie, poviem, ze ved oni mi tu tiez minule vydali iba male centovky. To vacsinou zaberie. Snazim sa vsak vacsinou platit tak, ako hovoria tu niektori, vacsinu zaplatim vacsimi eurami a ten zvysok dorovnam drobacikmi. Ked nieco stoji napriklad 30 eur 50 centov, 30 eur zaplatim euramia 50 centov zaplatim v centikoch, proste, najlepsie je kombinovat.
Inak, AdamKrt mal dobry napad, aby si si dala v banke na ucet.
Ja sa ich niekedy "zbavujem" tak, ze bud ich dam zobrakom alebo malym bratrancom alebo sesterniciam. Oni su radi, ze maju "vela" penazi, ale v skutocnosti ide o malu sumu.

ojka

heh, ked spomínate tie slovenské koruny, tak za mojich "mladých čias" som zbierala haliere, ked mi rodičia dali a tak,....a raz som chcela isť do mesta busom za kamaratkou, vtedy listok stal krásne 3,-- a ja som to dala šoferovi všetko v 0,50 a 0,20 a 0,10 jednoducho v halieroch, .... ten to ani neprepočítal, dal mi lístok a v amoku tie drobáče vyhodil na zastavke von oknom (-:O trošku chytil nervičky ujo šofer a šlo sa dalej....
ale tak myslím, že hlavne na začiatku týždna su viaceré predajne, novinové stanky, malé potraviny radi,atd. že im niekto dá i drobné a presne, že nemusia vydávať, keďže majú odvedenú tržbu za predchádzajúci tyžden poväčšinou.
no a v banke by vám to mali bezproblémov zameniť aj bez poplatku, ale ked to je nad určitý počet ks jednej mince, tak si už čosi účtujú, ale teraz som si nie istá kolko a ako (-:O

AdamKrt

mirka 23:

kupoval som sadu zicheriek... :-D Nemal som peniaze, iba kartu. Vsak banka doslova vyzyvala, ze platte kartou, kde sa da...