AK MáTE PODOBNé SKúSENOSTI...PROSIM PORADTE!!

Príspevok v téme: AK MáTE PODOBNé SKúSENOSTI...PROSIM PORADTE!!
iwka24

Dobrý deň!
Mám problém ktorý ma už dlho zožiera...je to vec ktorú za mna nemôže nikto vyriešiť.Súvisí to s mojím vzťahom.
Nepišem sem aby to niekto za mna vyriešil, len sa potrebujem vyrozprávať...a Vy ste jediný komu sa môžem bez toho aby som zajtra lutovala, že som to napísala.
Mám 4 ročný vzťah,no kus dlhší..ale bohužial ide to dole vodou.
Dôvodom je jedna z najpodstatnejších vecí vo vzťahu...láska.Je to môj prvý vázny vztah..môj priateľ pre mna znamená veľmi veľa, veľa zlého aj dobrého sme spolu preskákali, mám ho velmi rada...ale nemilujem,už nie-toto bolo najtažšie priznať si.
Už dlhý čas mám krízu, rozmyšlam čo by bolo najlepšie, viem to,len sa toho bojím.Je veľmi ťazké odhodiť človeka ktorý ťa naučil čo je to láska, milovať niekoho.Mám strašné výčitky svedomia..ale neviem zmeniť moje cíteni.
Momentálne sme odlúčený od seba vyše mesiaca..obaja sme vlani pracovali v zahr.ja som teraz ostala doma, on sa vrátil do sveta.Myslela som si že nám to kus prospeje,budeme si vzácnejší a možno si aj uvedomím ako veľmi ho lúbim.
No prešiel mesiac a nič také sa nestalo..skôr čoraz viac cítim že sa vzdalujeme od seba, nechyba mi/ja sa to hanbím aj vysloviť/je mi momentálne dobre bez neho.Najradšej by som to trápenie ukončila, no bojím sa o neho, je citlivej povahy, teraz berie aj AD tak sa bojím hocičo spraviť.
Viete, nie je doma..má to oveľa horšie,ťažšie.Dúfala som,že to bude cítiť inak, no on mi hovorí, že ma teraz lúbi ešte viac ako predtým.
Dalšia vec je že som sa po dlhom čase cez net znov skontaktovala s chlapcom ktorý mi dakedy dávno pred priateľom nebol lahostajní.Občas si pišeme, no vie, že mám priateľa, pýtal sa na môj vzťah..a že vraj ak by som nemala priateľa tak by ma rád niekam pozval..úplne mi zamotal hlavu..stále na neho myslím,vlastne na oboch..ale voči môjmu priateľovi mám výčitky svedomia a je mi to lúto,všetko.Viem, že takéto veci sa dosť často stávajú,ale..nie je to lahké.
Ten druhý..no neviem či by ma chcel..už sa mi veľmi neozýva..neviem, možno aj kvôli môjmu vzťahu.Vnucovať sa zas nechcem ani nebudem.
Neviem či som napisala všetko čo som chcela...ale aspon sa mi kus ulaví,dúfam..
Ak predsa niekto má podobné skúsenosti, alebo sa nachádza v podobnej situácii napíšte prosím...
Verte mi nie som svina, nikdy som svôjho priateľa nepodviedla ani nechcem...píšem toto kvôli tomu,že tu občas čítam príspevky chalanov kt. odsudzujú baby mne podobné.
Ak máte vzťah v ktorom ste šťastný držte sa ho pevne, lebo ja viem tiež, je to krásny pocit byť šťastným,milovať a byť milovaním.

makra

ja som velmi ublizila mojmu byvalemu, ked som sa s nim rozisla, dost dlho za mnou stale chodil a volal mi, nosil kvety.........ale ja som ho uz nemilovala a bola som si tym absolutne ista, presne ako ty, ani neviem ako som nabrala odvahu, ale priamy rozhovor je najlepsie riesenie, teraz mam dobry pocit aspon z toho, ze som s nim jednala na rovinu a netahala ho za nos, trvalo mu skoro rok, kym sa z toho dostal tak, ze sa na baby nedival ako na nepriatela, ale teraz je uz v pohode a dokazeme normalne komunikovat ked sa nahodou stretneme

leona

iwka,moj ex sa zachoval ako ty,nič mi nepovedal a vodil ma dalej za nos,doteraz nič neviem,lebo je chladný ako psí čumák.Ešte si neprišla na to,že je to lepšie povedať na rovinu,ved ten druhý má tiež právo aby vedel pravdu.Velmi to bolí ,to ti môžem povedať,ale pravda je pravda,a človek ide dalej.A podla mna,ten druhý ťa až tak nemá rád,ked o teba nebojuje.Prepáč,to je len môj ubolený názor.

slusny_muz

No podla mna by si nemala cakat, lebo stale si hovoris, ze nieje vhodna doba, ale kedy bude?? Aj tak ho to rani, tak ci tak, ale o tom je tiez zivot. A clovek, podla mna musi zazit aj velke sklamanie, aby si potom vedel vazit lasku. Mozno o par mesiacov povies, boze co som to spravila, nechala som muza svojich snov...ale cesty spet uz nieje...takze dobre si rozmysli co spravis. A ked ho uz nehas, hlavne si nezacni nieco s niekym druhym...aspon par mesiacov vyckaj...

ferdinand

to poznam
poriadne si ujasni, co citis, predtym ako nieco spravis. laska niekedy straca intenzitu, ale potom sa moze znovu rozhoriet. ale moze aj uplne zhasnut.
ale nevod ho za nos kvoli tomu, ze sa bojis, co spravi.

katika88

Iwka a co sa medzi vami stalo ze si ho prestala milovat?Lebo mozno by sa trebalo pozriet na koren veci ze kde sa to vlastne zacalo a hlavne preco.