Chceli by ste žiť v USA?

Gregory House

bibi123: ale no, ja osm to tak nemyslel :)
Keby sa snazili trochu aby sa tu lekari citili lepsie, aj by som tu ostal..
Inak mas pravdu, len dufam, ze mi VS nespoplatnia este viac

bibi123

nutela123-ta predstava je primerana Tvojmu veku-clovek vsak casom dospeje k tomu, ze na Slovensku je najlepsie, hlavne ked tu ma rodinu, rodicov-o ktorych sa bude chciet na starobu postarat, tak ako sa o neho starali, ked bol maly...
Gregory House-prave kvoli takymto ludom ako si Ty, chcu spoplatnit VS vzdelanie, pretoze studiom stat do studenta naleje nemale prostriedky a ti potom idu zarabat velke peniaze do zahranicia a starat sa o zdravie zahranicnych ludi... Som rada, ze poznam dalsiu "ciernu dieru", do ktorej tecu nemale prostriedky z mojho prijmu...

nutela123

heh no toto to som ani nečakala že sem prispeje tolko ludi ked som tuto temu vytvarala, ja osobne by som velmi chcela zit v amerike, slovensko je pre mna ako klietka a neviem si predstavit ze by som tu stravila zvysok svojho zivota ;)

RNG

Nuz ja osobne, hoci si cenim rozne veci v Europe, by som tam veru nechcel byvat, je tam drahota, strasne vela roznych obmedzeni, zamorene prostredie-podstatne viac, nez v USA, na to si staci porovnat statistiky, a mimochodom USA vedie vo vyvoji a pouzivani roznych cistiacich a filtracnych zariadeni na svete, aj ked nepodpisali nasi politici Kjotsku zmluvu.
Pricom poznam obe stranky velmi dobre,zil som dlho v Europe, aj v USA.
Zdravotnictvo je tu(v USA) velmi vyspele, ale zialbohu organizovane nie pre zdravie, ale pre maximum prijmov lekarom, co by mali nasi politici zmenit, ale ako vsade, politici si hladia svoju karieru a nie dobro naroda a organizovane zdravotnictvo prispieva do ich volebnych fondov znacne sumy, tak ich nechaju rabovat ludi.
Dufam ale, ze sa ludia spamataju a zvolia reprezentantov, co tieto problemy vyriesia a vyhodia vasetkych, co v tom nechcu urobit zasadne zmeny.

Vsade su rozne problemy, aj tu a nie je to "med lyzat" ani tu, zivot je viac pracovne orientovany, menej socializacie, ale mne osobne to vyhovuje.

"Presadzovanie" ludi z jednej krajiny do druhej samozrejme znamena velky problem, kym sa prisposobia a zabyvaju, trva aj vyse 10 rokov, az potom vedia nove miesto naplno ocenit.Dovtedy je to pre mnohych len samy problem, nepochopenie a popretrhane korene.
Takze otazka povodnej temy je nie jednoducha a odpoved na nu nie je jednoznacna pre kazdeho.
Pre tych co chcu tvrdo pracovat a dopracovat sa niekam USA je lepsie.
Pre tych, co si chcu "pozivat" je socializovana Europa lepsia.

Ale ako som povedal, clovek sa musi prisposobit a to trva dlho a dovtedy ma rozne problemy.

Uhlie

To je pravda. Na Slovensku vela ludi caka, ze pride nejaky velky neznamy zahaleny chlapik a mavnutim ruky zvysi socialne standardy a zivotnu uroven. Stale nechapu, ze oni su ti, ktori sa maju navzajom kontrolovat, aby sa nekradlo, oni sa maju ozvat, ked nie su spokojni a chcu nieco so sebou robit...

Inak ale neviem, ci nemate o Svajciarsku, Svedsku, Belgicku, Dansku prilis velke iluzie. Ludia su viac-menej vsade rovnaki. To, ze sa v USA pytaju na Europu a televizory, nie je dane tym, ze o tom nevedia, ale uz z pohladu vidia, ze maju docinenia s blbeckom, ktory ma velke oci a necha si brnkat po nose.