Dcera nas nici

Príspevok v téme: Dcera nas nici
UTRAPENA10

Ahojte.Mam problem,ale ide aj o to aby som sa vyzalovala.Mam z manzelom 3 krasne deti,syna 10 a 20, a dcera 22rokov.Vychovavali sme ich slusne,ucili moralke a viedli ich aj k Bohu.Ostalo im vsetko aj ich viera.Syn je taky aky bol vzdy,ale dcera sa zmenila pred rokom ked si nasla noveho "frajera".Ten jej priatel sa s nou cez den nestretava,je bezne ze von ide za nim aj o polnoci ked uz on ide domov z baru.Caka na jeho telefonaty pretoze on jej nezavola.Pije alkohol ako vodu (jeho rodicia si myslia ze je to najuzasnejsi syn na svete),bol hrozny suknickar,mal plno dievcat z ktorymi sa len tak vyspal. Dcera odo mna doslova berie peniaze z penazenky len preto aby mu hocico kupila,on je egoista,nic jej nekupil,ziaden kvet za ten rok! Pritom jeho rodina ma penazi az az...Na pizzu z nim nebola este ani raz pretoze ju na nu nikdy nepozval. Ked dcere dohovarame aby sa z nim nestretavala,pretoze si to nikto v rodine nepraje, vyprskne na mna aby som sa starala o seba. Vraj ho lubi, ale on ma radsej sam v seba. V nasom malom meste nema najcistejsiu povest. Pred polrokom som jej nahodne skontrolovala sms v mobile. Nasla som vulgarne a perverzne smsky v ktorych opisoval ich sexualne zazitky...Dcera ma v tomto hrozne sklamala!!! Ked som jej to povedala, odpovedala ze "my si robime srandu."
Prosim,poradte mne a mojej rodine ako moju dceru priviest k rozumu,pretoze je nanho silne naviazana a ruzove okuliare sa jej nedaju zvesit z oci. Ubolena matka.

ivana45

Utrapena,
je mi to luto, ale su veci, na ktore musi prist kazdy clovek sam, kazda generacia znova a znova, raz v tmavo-, raz v bledomodrom...
Stastnejsi sa poucia na chybach ostatnych, ale je normalne aj naburat si drzku sam za seba. Zial, taketo skusenosti su neprenosne.
Hlavne ustraz, aby dcerino konanie nemalo zly dopad na vasu rodinu. Nemaj doma hotovost alebo si peniaze niekam schovaj. Neprenasaj svoje trapenie na ostatne deti. Jasne povedz, ze dcerino konanie neschvalujes ale neotravuj svojich ludi nekonecnymi diskusiami na tuto temu.
Mozes zajst aj do poradne, pomozu ti vyrovnat sa so situaciou.
Ja neverim, ze je tvoja dcera v tom vztahu stastna. Len je prilis zavisla, aby si to priznala. Obcas jej spomente, ze ste videli jej kamaratku s kyticou kvetov od frajera ...ze jej nosi kvety casto...ta dostala nejaky dar od frajera ...tu vozi frajer do roboty z roboty ...neda sa vydrzat, ako t vyrusuje, ked tvojej mladej kolegyni ten jej stale vyvovala (pozyva ju na prechadzku, zmrzlinu, veceru..)...
Tvoja dcera predsa vie, ze chlap, ktory sa o zenu uchadza sa sprava inak nez ten jej...je vsak zaviaznuta a mozno aj veri, ze je stastna ...

Utrapena, prosim, trosicka sa usmej a povedz si, ze to prejde. Lebo - to, co popisujes, naozaj nema buducnost. Bud ona otravi jeho alebo ona precitne a uvedomi si, ze toto nechce.
Berie tvoja dcera antikoncepciu ? Mala by.
Nezavidim ti. Chce to cas a silu.

rintinka

ja napisem z druhej strany: tiez som bola podobne \"kvitko\" a tiez som mala priatela, ktory nebol svaty...a viete co? Cim viac mi nan frflali, tym viac som na nom lipla, lebo on jediny na mna neutocil. Vasa dcera ma 22 rokov, je dospela, pravdepodobne dobre vychovana a sama sa spamata. Ze je sexualne aktivna - tak to jej Vy nemate co vycitat, ani sa jej pozerat do mobilu, to vas vztah este viac komplikuje. Skuste jej radsej ukazat, ze ste tu pre nu, ze ju budete milovat aj ked bude robit hluposti, ze sa ma kde vratit...toto vam vztah s dcerou urcite zlepsi viac ako Vase vycitky a sceny. Viem sa vcitit do Vasej dcery a averte mi - mama kontrolorka, co mi stale nieco vycita by si ku mne cestu nenasla. Nesnazte sa ju prehnane chranit - ona sa potrebuje popalit, ale dajte jej pocit, ze sa ma ku komu vratit, ze ju milujete.

cajik

A rozpravala si sa s dcerou aj inym stylom ako "nechceme aby si sa nim stretavala, nezelame si to" ??? Povedala si jej uprimne, v klude, ze ci si naozaj mysli ze to je pre nu ten pravy vztah ? Ak nie, tak to skus takto. Ziadne vycitky a zakazy. Jednoducho sa s nou porozpravaj, ak na to bude mat aj ona naladu (musis najst spravny okamih), ci si takto predstavuje vztah, ked s nou cez den nikam nejde, nestara sa o nu, nezavola jej sam, nenapise, atd atd atd.

makovicaa

utrapena10 - sice sa neviem uplne vzit do vasej kože, pretoze nie som este matkou, ale viem si predstavit, co prezivate. Mozno by bolo dobre, keby ste toho chlapca pred nou "nezhadzovali", pretoze jej prirodzenou reakciou bude len to, ze ho bude viac obranovat. Napadla ma mozno taka hlupost...skuste dcere navrhnut, aby ho k vam niekedy pozvala na obed alebo na veceru ... Takto by to mozno bolo lepsie, postavit sa zoci voci nemu ... Viest s nim nejaku debatu...a sama uvidite, co je to zac a mozno sa aj dcere otvoria oci, podla toho, ako by sa u vas spraval, ako by sa vyjadroval a tak ...ktovie.

UTRAPENA10

ano cajik,zhrnul si to presne.cez den kto vie co robi,a vecer na chvilu za nou. a ona si o nom mysli ze je ju miluje najviac na svete.a on mne ani manzelovi sa nezdravi.jeho rodicia ho chvalia kade-tade.a pritom cele nase male "mesto" vie co je to za kvietok.syn,ktory je v tomto nestranny mi povedal jednu vetu este pred tym ako z nim zacala chodit.
"mami,to je najvacsi kure*nik u nas a ti jeho kamarati cisto jak on" nechcela som synovi verit,a teraz vidim ako to je.(prepacte za vyraz)

cajik

prepac, ale ja si objektivne myslim, ze ked sa dospela 22rocna zena stretne v noci na hodinu s chlapom, tak asi nejdu spolu hrat karty... on ju jednoznacne vyuziva, cez den si robi co chce a v noci ma este k tomu aj sex, co viac si moze on priat :/ to musi byt riadny hajzlik,ble

cajik

a ku tomu ked pise ze on bol suknickar a len tak sa s hocikym vyspal.. je dost mozne ze ju nabalamuti ze ju lubi a ona s nim spi lebo si mysli ze ju fakt ma rad(ale presne ako pise realitakonie my to nemozme posudit na zaklade par viet)

zuzic

kto tu ide proti tebe? pisali sme ti pre tvoje dobro aby si raz nelutovala lebo je mozne ze sa stane co pisala cajik.

UTRAPENA10

realiktonie,vidim ze sa vies najlepsie vcitit do moje situacie a za to Ti dakujem.ano presne ako opisujes,stretava sa z nou len v noci,pocujem ako ide po schodoch o polnoci a vrati sa o jednej. vazne,cez den on je doma,(kto vie co robi cely den)a ona sa nevie dockat vecera.proste ten chlapec je egoista.a Ti co idete tak proti mne,ze som hrozna,nebojte sa aj vy raz budete mat dcery a synov a ako aj dospeli vam mozu poriadne zarmutit srdce.kto nezazil nepochopi.tolko z mojej strany