samoVrazda ??

Príspevok v téme: samoVrazda ??
nikuuuuska

Vcera som sa upisala banke na 22 rokov aj mam strach ale aj velkuuuuu radost konecne mam svoj byt dnes o 17:00 podpisujem zmluvu a dostanem kluciky od bytiku mam taku radost ze som sa musela pochvalit a v celkom "lacny" byt kolegynka kupila za 218 tisic v tej lokalite na 26 rokov , raz bude moj ked ho splatim.

pauli 73

beskyd, mne to nemusíš vysvetľovať, sama prenajímam byt...ale myslíme obidvaja prenájom od súkromnej osoby? lebo ešte som nepočula, žeby prenajímateľ sa obťažoval so zhánaním náhradného bývania a to som sama pochodila poprenájmoch aj so zmluvou dosť kým som sa dopracovala k vlastnému. nehnevaj sa ale byť s rodinou celý život v podnájme keďže bez hypotéky sa k takému obnosu normálne nedopracuješ a už dopredu sa báť, že čo ak? takto nebude nikdy nič tvoje...

beskyd

pauli 73, prenajimatel si nemoze len tak zmysliet ze ti zrusi zmluvu tak ako si uz vobec nemoze zmysliet ze jednostranne zvysi najomne. dovodu vypovede z najmu zo strany prenajimatela su taxativne ustanovene v obcianskom zakonniku... ak prenajimatrel potrebuje byt pre seba, resp. sa najom konci bez tvojho zavinenia, mas pravo na bytovu nahradu porovnatelnu s tym co si mala doteraz, kym tiju prenajimtel nezozenie, nikto ta nedonuti ani vypratat byt... na druhej strane banka okrem toho ze ti moze jednostranne zvysit splatku, ten uver brutalne preplatis a tvoje to bude tak akurat ked budes mat 50tku na krku a zivot za sebou... hypouver rozhodne nikomu nezavidim, najma nie tie 30 rocne palky ked si uz nemozes ani odlozit splatky ked ti nahodou na cas vypadne prijem, esteze je dneska vsetko tak uzasne stabilne, ludia neprichadzaju o pracu, vobec nie je kriza ani sa nikde neprepusta:))

trulka

mesacne platite 1200 eur na hypoteku ????? paneboze, to kolko zarabate, 2000eur ?!?! a sa stazujete ci co ?! blavaci jedni...

pauli 73

beskyd a tých peňazí čo len tak vyhodíš na nájom a nikdy to nebude tvoje, nemôžeš tam nič prispôsobiť sebe a strachovať sa kedy si prenajímateľ zmyslí,že ti zruší nájomnú zmluvu, potom sa zase sťahovať ti nevadí? a takto celý život? vieš ako sa hovorí, kto sa bojí nech nechodí do lesa a tíško závidí :)))

magdus BA

najom ??? ty si ok ???????????? ja som mala najom od 19r do mojich 23r ked som ukoncila vysku nasla si pracu a mam hypo uz 3 roky mam dnes 26r o pracu sa nestrachujem mam uz 3 pracu za 3 roky a vsade plat rovnaky cca 1600€ kto chce najde aj pracu

hmmmmm....

Neone , usli ti cisla :))) kazdy mlady clovek ma dnes uz hypo, a kto nema hypo je podla mna lajdak ktory si nevie najst dobru pracu a kupit svoj byt mam sice hypo na 30 rokov mesacne 1200 €
netreba sa bat mam 25r a som stastna

beskyd

radsej najom ako hypo, ste blazni:) 20-30 rokov zit v strese ze na cas pridete o prijem a banka vam okrem strechy nad hlavou vezme aj sumu zodpovedajucu urokom, cize omnoho viac nez ste si pozicali, blahozelam. radsej si hladajte 3. job aby ste to utiahli, aspon sa vam v tom vlastnom bude lahsie zaspavat..

Toka z BA

Teraz dost klesli tie ceny bytov ja som kupila este za skk na konci roka 2008 za 7 mil skk na moskovej ucili 3 izbak dnes mam 25r a nie je mi jedno kedze uz mam 2 pracu ale clovek sa musi snazit mne tiez ostane hypouver platim 1085 € a to som sama.... ale aspon mam klud , heehe :D

dzanna

My tiez s priatelom mame uver na byt je to normalne zial platime po 700 € teda 1400€ mesacne na 23 rokov ale platy idu hore tak to sa aj vyrovna po case mam 24r takze stara nie som my strach nemame tento je tiez lacny byt az prilis podla mna www.reality.sk