Akne, akne a stale akne asi do konca zivota

Príspevok v téme: Akne, akne a stale akne asi do konca zivota
edinna

ludia mam 21 rokov a stale mam akne .. chodik ku kožnej ktora mu stale predpisuje toiste kazde 2 tyzdne mi hovori ze sa to zlepsuje ale vobec sa to nezlepsuje pretoze vyrazky mam stale. v puberte som si stale rypala do tvare cize mi ostali jazdy..nie aztake moc ale predsa.. tekuty dusik aj keby na mna vyliala mi nepomoze na ne...stale si zapisuje ze s ami to zlepsuje no vobec nie. ved to vidim sama ona ma chce oklamat ale jednoducho medzi tymi dvoma tyzdnami sa mi tvar zhorsi... obcas mi to zas neda pokoja.. ale ked aj 2 tyzdne sanedotnkem tvare tak stale mam tie male otravne vyrazky... mozem si cistit tvar kolko chcem no nepomaha.. skusala som antukoncepciu ale to uz radsej nie lebo mi boloz nej na nevydrzanie aj ked som mala plet behom tyzdna bez vyraziek tak som nevydrzala.. pocula som ze brat roacutan mozu aj zeny.. lenze bojim sa.ze moja doktorka ma posle kadelahsie s tymto napadom.ale ja som z toho zufala milionkrat som plakala koli tomu uz od puberty mam takuto hroznu tvar..nebavi ma nosit mejkap do konca zivota, zavidim tym dievcatam ktore vyjdu von aj bez neho...:( som z toho naozaj zufala..vela ludi ma podobny problem ale ja som ten typ cloveka ze skusam vsetko mozne a nic nezabralo.. nachvilu pomoze a zase odznova..nenavidim mejkap.. no musim si ho davat :( uz ma to fakt hrozne nebavi ako ma moja hrozna plet obmedzuje...nici mi to radost zo zivota a celovo to posobi na moju psychyku no ja s tym chcem uz raz a navzdy skoncovat :(

luckkaaa

Ahojte, mne akné zmizlo , keď ma priateľ naučil piť pivo. Dovtedy som ho vôbec nepila. Ale teraz si dáme jedno týždenne a odvtedy mám úplne čietú pleť. Pivo má vraj nejaké zázračné B vitamíny čo sú dobré na pleť a vlasy ´=)

SlavušQa

Mňa trápilo akné 3 roky a niežeby ma teraz už netrápilo ale nemávam už zapálené pupáčiky, konečne som sa ich zbavila a bez pomoci liekov a lekárov... Pleť mám hladkú. Jednoducho veľa pijem, čistím si tvár : ráno - mydlom na pleť alebo peelingom, večer- hroznovým odličovadlom s vitáminmi.(zakúpite v drogériách.) + 4-krát do týždňa si natieram tvár ALPOU. Výsledok sa dostavil do 2-3 týždňou a som naozaj spokojná. Ak sa vám z Alpy začne šúpať pokožka na tvári, neplašte sa - obnovuje sa vám pokožka a bunky. Ale mňa teraz trápia začervenané fliačiky na pleti, ako podkožné nie veľmi zapálené vyrážky. Neviem ako sa ich zbaviť, tak ich prekrývam acnecolorom a púdrom aby moja pleť vypadala dokonale a zatiaľ aj tak vypadá, pretože je hladná a nevidno vypuklé pupáčiky. :-)

fluidum

Zdravím vás všetkých. Moja osobná skúsenosť v boji proti akné je, že som zmenila stravovacie návyky. Snažím sa riadiť heslom : Jedlo ako jed, jedlo ako liek. Tak používam veľa zeleniny, ovocia, orechov a obilnín. Skúšam si rôzne nové recepty, čo ma napadnú, veď skombinovať sa dá kadečo, čo mi chutí. A ak je čistá krv, objaví sa to na celom tele - čistý tráviaci trakt=čistá pleť. Ďalšia vec bola pre mňa prijať sa takú aká som, čo s vyrážkami alebo bez, dôležitý je aj charakter človeka a pre ten nás majú ľudia radi viac, ako pre bezchybnú pleť. A jedna jednduchá pomôcka,ktorá mne zaberá je SÍROVÉ MYDLO. Zabíja baktérie a vyrážky vysuší, skôr sa eliminujú. Ja ho nechávam chvíľku pôsobiť na tvári, cca 5 minút, zatiaľ si umyjem zuby. Pomáhajú aj bylinky na prečistenie krvi a tráviaceho ústrojenstva, napríklad čajíky Herbex na pečeň a žalúdok, harmanček.A veľa slniečka. Aj B-komplex je výborný, v kombinácii zo Zinkom (ten je zároveň fajn aj na spevnenie nechtov a vlasov). Želám vám úspešnú výhru nad nedokonalosťami a nezabudnite, krása ide najmä z vnútra. Krásny deň, krásne ženy :)

juchuchuchuc

ahojte , potrebujem radu :-( prosim :(

mám zmiešanu pleť,a chcem si kupit vyrobky RYOR na problematicku pleť :-) možem či nemožem ? :) aj ked mám pleť zmiešanu možem si kupit vyrobky na problematicku pleť?:)

Barbora_Bn

Ahojte , i ja mam akne uz asi tak 3-4 roky . Mam 15 . Plet sa mi stale zhorsuje i ked mam zdravu stravu , pitny rezim , skusam kozmetiky rozne ( samozrejme postupne ) , kozmeticka mi robi cistenie , bola som aj na dermolyze aj nejakej kyseline a pod . tiez u koznej no jej masticky mi nepomohli a ine mi dat nechce ... ale k veci , chcem sa vas spytat , vsetci hovorite , ze vytlacanie je zle a ze by sa to nemalo . Ja s tym suhlasim , ale co mam urobit , ked sa mi pupaciky rychlo zapaluju a napr. ked rano vstanem tak mam aspon 5 bielych a dost zapalenych ? Mavam aj podkozne a tie strasne bolia ... Do skoly si musim davat make up a ten by to nezakryl . Je mi to hrozne neprijemne , som z toho strasne smutna :-( ale ako mam teda prestat s vytlacanim , ked to potom je tak viditelne ? ...

nara

ahojte, ja som tiež mala dosť velký problém s akné a tiež som skúšala všetko možné, neskor som išla ku kožnej, predpísala mi zynerit a skinoren a tiež si umývať tvár antibakteriálnym mydlom. Chvílu to fungovalo ae potom to nebolo bohviečo, tak mi predpísala Eclaran a ten bol vážne dobrý, je to síce dosť silné ae mne to pomohlo... teraz používam len nivea peeling a už ho mám dosť dlho, ten mi tiež velmi pomáha aj ked by sa peeling vraj nemal používať každý den :-) predtým ked som niečo mala, tak cca mesiac, mesiac a pol mi to fungovalo a potom prestalo lebo si pleť na to zvykla ae toto už mám aj viac ako pol roka a je to super
na jazvy vraj pomáha potierať si tvár vyluhovaným skorocelom

jankaaaaaaaaa

skus chemicky pilig. ale samozrejme v kozmetickom salone! alebo u koznej lekarky najlepsie. vela ludom to pomohlo

Drobecek

ahojte všetci moje skusenosti s akne su dost velke..a bohuzial stale pretrvavajuce akne mi veselo niči zivot denno denne..ale chcela by som aspon pomoct inym takze napisem tu nieco co by vam mohlo pomoct kedze kazda plet reaguje inac...ak nemate zavazne akne zynerit ,duac gel isotrexin su fajn ale myslim ze ked ich prestante brat akne je naspet..ale niekomu pomoze...velmi dobre je brat kazdy den zinok ..je fajn ak si urobite krvne vysetrenia na gastre ci nieste alergicky na nejake potraviny(ja ano)..je dobre pit bylinkove caje zihlavovy napriklad cisty krv...mne osobbne sa osvedcili dobre masky na tvar tvarohova a drozdie mieasne s medom..hlave treba pit vela vody!!! ....HAK by som nebrala v ziadnom pripade co ja som pocula tak po vysadeni velke zhorsenie...ak mate tazsie formy akne su nejake antibiotika ktore sa mne osobn nezdali bohvie čo ale urcite ak mate tazsiu formu tak jedine roaccutane...ja som ho nebrala lebo som mala zle krvne testy..ale poznam mnoho ludi ktorym vyhladil plet zazracne..vedlajsie ucinky su u kazdeho ine ale myslim ze znesitelne ak mate to akne fakt zle...a nech mi tu nikto nhovori hovadiny ze radsej tento liek mi nedal do ust ze je to svinstvo pretoze len clovek ktory sa dlho trapi s akne vie aky je to pocit nizke sebavedomie a kazdy pohlad do zrkadla hroza ..niekomu tieto tabletky zmenia zivot konecne k lepsiemu !myslim ze keby boli take horzne nepredpisovali by sa na kazdom rohu...uz sa 2 roky trapim zo zlou pletou a privitala by som nejaku radu :)..a aj nieco na jazvičky co vam zabera ? leaser ? mikrodermabrazia? peeling? :/..