vztah/nevztah, co robit?

Príspevok v téme: vztah/nevztah, co robit?
syaw

Pred rokom som sa zoznamila so skvelym mladym muzom. Uplne sme si sadli, zacali sme sa castejsie stretavat a ja som nadobudla pocit ze spolu chodime a tak som to aj nahlas definovala ))) chyba. Vtedy mi dotycny naznacil, ze on to nepovazuje za vzhtah, ze je nam spolu dobre, sme dobri kamarati, riesi nejake osobne veci a tak. Vyskusala som teda byt dobrou kamaratkou ale trapila som sa, a tak som to zo dna na den utla. Po polroku sa mi ozval, ci sa hnevam a ci nechcem obnovit dobre vztahy... jasne ze chcem, ale opat v tom zacinam lietat a on ma stale berie ako kamaratku. Strasne ma to trapi, ale nemozem sa nan ani hnevat ani ho nutit... poradte co robit? definitivne ukoncenie akychkolvek vztahom pre pokoj mojej duse, alebo byt aspon ta kamaratka? ... a to som dufala ze taketo pubertalne problemy nebudem v mojom veku riesit )))

AdamKrt

A co tato moznost -

- chlapik vidi peknu, dobru zienku, ale je zadany, alebo ma zalusk na niekoho ineho. Hodi si udicku, aby mal tu druhu v zalohe ako kamaratku a ked mu nebude vychadzat primarny ciel, ma este plan B, zalohu...

Podlost, ale mohlo sa stat. A netreba byt na to ani gayom. Pravdepodobnost toho je vyssia.

willywonkaa

lienočka, zlá matika :) zhruba 2 - 3% z mužskej populácie sú homosexuálne orientovaní...číže len 97-98% mužov by využilo šancu ;-)

lienocka2808

nie je skryty gay? Takmer 99% muzov by vyuzilo sancu vyspat sa so zenou. Hlavne ked ona chce. Preto mi to pride take divne, ze preco nechce...

syaw

nie, nie som na to zrela... nedokazala som to.... a to som mala pocit, ze som racionalne uvazujuci clovek a toto nemoze byt problem.... a je...

rozumiem ti

Vidim to inak.. To nic, co potom pride nie je celkom pravda. Pride to, ze nebudes od neho zavisla. Stanes sa slobodnou. Nebudes uvazovat, co na to on, co by povedal, ci by s tym suhlasil. Nebudes nim obmedzovana v zmysle toho, ze sa drzis spät kvoli tomu, ze co ak... Uvedom si, ze ty sama si svojim najvacsim problemom. Uprac si v hlave, aj v citoch, inak sa nepohnes z miesta.
Ale ako vidim, a nemyslim to teraz ako vycitku, nie si este na to zrela. A v takom pripade je ti tazko radit, aj pomoct.

syaw

miba, vsetko co pises ma hlavu a patu... uz sme mali niekolko rozhovorov na tuto temu, niekedy mam pocit, ze ani sam nevie.... ale ked ma take pocity, ze nie, ze sa mu do toho nechce, nemozem ho nutit a presviedcat... to je zbytocna vyhodena energia pre mna a prenho asi tiez.
Prave som sa pokusala nieco napisat, ale neda sa to ludia... vzdy ma napadne, ze to nic co potom pride, ci to zvladnem, vlastne budem musiet... uplne neprijemny pocit mam, je mi do placu, uf, som netusila, ze je to az taketo zle... (
kristina rozumiem co chces povedat, snazim sa o to, ale ini chlapi mi nic nehovoria, ani nemam chut stretavat sa... akekolvek naznaky a pokusy odmietam, je mi to proti srsti... musim sa posnazit sa s tym vyrovnat a vybavit to ...

kris-tina29

nehovorim o baleni chlapov nasilu!!!skor o tom,aby si si vsimala aj inych muzov.suhlas s doubledog!nechce mat s tebou vztah!ziadneho chlapa nebavi "ist na to pomaly a spoznavat sa"..spoznavaju sa ludia vacsinou pocas vztahu,je to podla mna ta najkrajsia faza a on ju chce preskakovat?najprv sa spoznat a potom vztah?to znie ako 2kroky dozadu.

miba

Zalezi od teba a co vlastne chces,co ti staci a vyhovuje. Ak ti staci mat s nim "len" kamaratsky vztah (nic viac a nic menej) a pritom sa budes vo svojom vnutri trapit umarat a tuzit po niecom hlbsom,po ozajstnom vztahu laske-tak neviem,ci si viac neublizis..
Ty ho milujes a vies si ho predstavit ako partnera pre spolocny zivot. Ale co brani jemu?? Povedal zdovodnil ti svoj postoj k tebe? - ci ho nepritahujes fyzicky, ci mu nevyhovujes /pre rozne priciny/ ako zivotny partner, atd?
Neviem, ci je vhodne investovat cas energiu city,mozno roky do niecoho,co moze/nemusi byt a vyjst. A kolko casu-rokov by to mohlo takto trvat? Ak ho chces za kamarata a zaroven si popri nom hladat partnera na zivot lasku,ok. Ale dokazes toho druheho hladat po jeho boku ked si citovo naviazana prave na neho? Zvaz teda,co je pre teba najlepsie a podla toho sa riad. Ono sa hovori,ze nadej umiera posledna-ale ak to predsa len nevyjde a on si po case najde svoju lasku,vztah - nebudes trpiect este viac??
Prave preto by si potrebovala vediet a mat istotu,co za jeho odmietanim teba ako pripadnej jeho partnerky lasky vlastne je. Vtedy uvidis a mozno aj pochopis,ako dalej postupovat a rozhodnes sa

rozumiem ti

povedz mu to narovinu, ziadne sladke reci a omacky. muzi najlepsie rozumeju priamej reci. ano, ak sa ti v jeho pritomnosti podlamuju kolena a mas strach, ze by ta tvoje city zradili, e-mail je dobra volba.

povedz mu, ze to, co k nemu citis nie je cisto kamaratstvo a kedze nie je mozne, aby si dostala u neho to, co chces, je najferovejsie zbytocne sa tym netyrat a nezivit v sebe nieco, co nie je realne. zasluzis si dostat co chces. ak ma ten chlap " gule medzi nohami a rozum v hlave " tak to pochopi a akceptuje.

syaw

No ja uz 19 nemam, aleo to nejde.. nechcem sa tu hraj nejake hry, natahovat ho, vymyslat, nasilu balit inych chlapov.... to neviem a nemozem robit... rozmyslam poslednu hodinu, ako to spravit, ako mu to povedat a co bude potom ))) nazivo to nezvladam.... e mail? dobra volba?