gumicky spajajuce horne a dolne zamky na strojceku

Príspevok v téme: gumicky spajajuce horne a dolne zamky na strojceku
jana1989

dnes mi dali gumicky na strojcek, spaja mi to hornu 2 s dolnou 6, mam to na oboch stranach a mam to nosit 24 hodin, potrebujem to na sklopenie zubov, pretoze mam otvoreny zhryz, citim sa ako daky mutant ze ked otvaram usta, tak sa mi to natahuje, ale uz si pomaly zvykam, len je to neprijemne, nevie mi niekto povedat ze za ako dlho sa mi tie zuby akoze sklopia? asi nie za mesiac vsak?:(

jana1989

coze rok? no tak ale ak to pomoze, ja ho budem mat dokopy 3 roky a rok ho uz nosim ,a bude ma to boliet stale? vcera mi moc dotiahli drotiky a boli to vela, tak neviem ci ma bolia zuby z dotahovania alebo z tych gumiciek, a pre nazor: mne robili rtg predtym ako mi strojcek dali a chirurgicky mi vybrali jednu 8micku ktora by to mohla pokryvit

nazor

ja som tie gumicky nosila raz za tyzden na noc, lebo ma ten tah velmi bolel a zubarka sa rozplyvala, ako mi velmi pomohli, takze asi tak k tym 24hodinam...
mala som fixny 4roky na hornych a rok na dolnych, potom som si to dala dat den pred stuzkovou dole, nechcela, aj ked tie zuby boli rovne, asi chcela este zarobit... pravda je taka, ze po 6rokoch sa mi zacali razit zuby mudrosti a tie tlacili na tie krasne rovne zuby a aj ked som si na noc davala tie priesvitne vanicky, skrivili sa mi, dokonca dolny rezak mi o 90stupnov zrotoval... 90% ludi, co nosili strojcek, maju dnes krivsie zuby, ako mali predtym:(

beika

Ja som tieto gumičky dostala asi po roku, keď mi nasadili aj dolný strojček.. a mala som ich až dokonca pokiaľ mi ten horný nezložili.. takže som ich mala cca rok.. nosila som ich asi tak 20 hodín denne.. tiež mi povedali, že 24 hodín, ale tiež dodali, že netreba až tak poctivo.. aby som to zase neprehnala =) hlavne ich, ale nos, aby si si nepreťahovala zbytočne liečbu, aj keď je to nepríjemné..

jana1989

no neviem ako sa s tym neda trapit, ked sa nemozem ani normalne najest:( keby som to nosila na noc tak ok, ale takto to je dess

veronicka2

netrap sa tym. ja som nosila strojcek 2 roky a mala som aj tieto gumicky a tiez som si dost vytrpela. no teraz mam krasne zuby a rada sa usmievam. vyckaj si na ten cas a budes hviezda :)