Ako to zistit?

eng

ondrej645,

napísal som Ti trochu viac vo vlákne "škorica mi pomaha dm2 -"

Ale tu mi nedá aby som k tomu nedodal znovu, uč sa, uč sa a uč sa o diabete čo najviac a snaž sa pochopiť "vo co go", ako hovoria mladí v čechách...

Nauč sa pracovať so sacharidovými jednotkami a glykemickým indexom a radšej aj na tie špeciálne sladkosti zabudni!

Je na nich síce napísané, že sú vhodné aj pre diabetikov ale podotýkam že iba vtedy, keď si vieš obsah sacharidov v nich započítať do celkového množstva sacharidov ktoré môžeš cez deň zjesť.

Pozri si napríklad veľmi dobre spracované tabuľky, ktoré nájdeš na www.diacentrum.cz

Keď si uvedomíš, že napríklad keksy "Diabeta s fruktozou" 32g (=1 balenie) obsahujú 1,365SJ a tyčinka "Deli s krémem a sušenkou (Orion)" 27g (=1 balenie) obsahuje iba 1,33SJ podľa tabuliek uvedených vyššie, tak si potom uvedom, že ak nejakú sladkosť, tak radšej v podobe ovocia v rozumnom množstve, tak aby si neprekročil odporúčané množstvo sacharidov...

ondrej646

mne to zistili nahodne u obvodneho ... no mne zistili len začiatok a teraz som bol tesne pred a teraz sa z toho liečim pomali zo škoricou , obvodny ti odoberie krv... mne ju brali 3x a vždy som mal kus naviac a potom ma poslali ku nejakemu špecialnemu a tam mi urobili dalši test ... u obvodneho ti to nepovedia hned oni to niekde pošlu , neviem aky typ maš ale zatial u mna ja som bol z toho velmi nervozny . neviem ako je to u normalnej dm 2 typu ale mne ide zatial celko v pohode iba sladkosti nejem , jem tie špecialne sladkosti , vyhodili mi zopar srandičiek zo stravy hlavne nekombinovat ryžu a zemiaky a nejest lupienky , celkom v pohode ne ??? chod čo najskor na kontrolu lebo ked budeš čakat to ma na tom najviac ubijalo ta neistota , držim palce aby si ju nemal..

lost

odmerat hladinu cukru v krvi.
mala by to robit aj obvodna..
samozrejme, okamzite.. cize hned v pondelok rano.. ak nic nenajdu, aspon sa ti ulavi, ak najdu, mas vyhodu ze nasli skor nez bolo by velmi zle..
alebo mozes aj sama odmerat cukor v krvi, ked poznas nejakeho cloveka s cukrovkou, mozno ti to umozni..