Yorkshirsky terier

Príspevok v téme: Yorkshirsky terier
Jej

chcela by som si kupit yorkshira asi toho mini kolko ma asi priblizne cm? a ako sa onho treba starat? ked som pozerala na nete tak staly okolo 100-150eur. su teda cistokrvne? a ked si teraz kupim a potom za tyzden budem chodit do skoly a mama s otcom nebudu doma nevadi ze pes bude do vecera sam? ale ja by som sa onho starala len potrebujem vediet ako..dakujem

lost

A uz vobec nekup samponom, ked uz tak su take ultra jemne prirodne pre psov, mali by byt lepsie, i ked idealne ani to neni dobre..
predpokladam ze ta sol na chodnikoch tiez nepomaha tym labkam..
vet vet veterinaaaarrr....

Deria

Lopy, uz si mal byt s tvojim psikom davno u veterinara! To nie je normalne, ze si vytrha srst a este k tomu taky mlady pes. Za tym mozu byt nejake parazity ale aj ina choroba. A mal by dostavat kvalitnejsiu stravu, mozu mu chybaju aj nejake vitaminy. S tymi granulami by som ho nenapchavala. Kupes kazdy mesiac?!! V ziadnom pripade to nerob! Zmyvas tym psikovi jeho prirodny ochranny film. To bude asi najväcsia chyba, ktoru robis. Z casteho kupania vznika vela koznych problemov. Tvoj psik je este k tomu vo vyvoji, vytvara si ochranu a ty ho machres kazdy mesiac! To kto ti dal taku radu, preboha?

Lopy...

Dobry den,

potreboval by som poradiť môj yorkshir / ma 6 mesiacov/ ma vykusane na prednych a zadnych labkach vlasky...Sučka sa sprava normálne / stále je veľmi živa / aj ked na moje počudovanie sa dost často šklbe..papa iba granule znacky orijen.. snazim sa ju kupat raz za mesiac..
Dakujem za odpoved..

Naja85

Trochu sa do toho pripletiem. Plemeno ako "mini york" neexistuje(najdiete si standard podla FCI), existuje len yorkshirky terier, ziadny mini ani maxi:P(oznacenie ako mini, maxi a ine pouzivaju ako reklamny trik len mnozitelia).
JEJ-podla tvojho prispevku usudzujem, ze o psoch vies velke nic, takze v prvom rade si kup nejake zakldne knihy, ktore sa venuju starostlivosti o psoch. Dalej si mozes vyskusat vencenie-popros suseda, znameho, chod do utulku alebo karantennej stanice(mozes tu skusit aj vypomoc, urcite by sa velmi potesili a ty by si na druhej strane ziskala urcite skusenosti a zistila by si aspon trochu, co je to mat psa a aka je to velka zodpovednost). Potom mozes popremyslat, ci naozaj chces venovat svoj volny cas psiemu pratelovi(a v urcitych chvilach sa budes musiet kvoli nemu vzdat dost vela veci, napr. cas straveny s kamaratmi), lebo je to velky zavazok na mozno 15 rokov.

Svetlanka22

Ahojte majitelia a budúci majitelia!

Lucka, ja mám doma yorkshirskeho teriéra- sučku. Váži 1,30 kg (teda je to mini) a má 2 roky. Domov sme si ju doniesli ako 6týždňovú. A je to to najväčšie šťastíčko, aké nás v živote stretlo. Nebudem Ťa klamať, nemám prečo. Keď sme si ju doniesli domov, jedna známa chovateľka mi poradila, aby sme jej spravili takú ohradku (ako majú malé deti). Do rohu sme jej dali plienočku. Ked sa zobudila, položili sme ju vždy na plienočku, vycikala sa tam. Prvý den to sem-tam spravila aj inde v ohradke, ale po 1. dni nám odvtedy nikdy nikde inde v byte okrem plienočky necikala(nekakala). A je to úžasné, keď je vonku búrka, poprípade ako boli tie treskúse mrazy. Povahovo je absolútne kľudná, prítulná, milá. Je to maznáčik. Čo sa starostlivosti týka, tak je potrebné každý deň ju česať, pretože má dlhé chlpy. K veterinárovi chodíme na Kliniku Ejmi do Bojníc (fantastická veterinárka klinika, určite odporúčam). Klop, klop,klop sme služby veterinára zatiaľ potrebovali len pri povinných očkovaniach a pri začipovaní (pretože často cestujeme). Tráviace problémy nemáme, papká iba Royal canin pre yorkshirov. Čo nie je najlacnejšie krmivo, ale keďže je to krpček, tak nám polkilové balenie vydrží niekoľko mesiacov. Ale zbožňuje zeleninu, ovocie, kuracie mäsko ... :-) Čo musím dať za pravdu chovateľom, ktorí Ti tu písali je fakt, že je veľmi citovo naviazaná ( v našom prípade na mňa). Ak ju deň nechám s našimi, večer už nepije, nechce papať. Čiže dovolenky vyberáme podľa našej Emy. Suma sumárum, zaobstarať/nezaobstarať si yorka? Myslím si, že akékoľvek zvieratko je živá bytosť, ktorá je závislá na svojom majiteľovi. Človek si musí zvážiť, či má dostatok energie, času a lásky na rozdávanie pre malého štvornohého priateľa :-) Možno nebude na škodu zvážiť, či bude ochotná obetovať kus zo svojho života psíkovi. Ak si 100 % rozhodnutá, tak neváhaj. Ak tam nejaké percentá chýbajú, skús počkať na ten správny čas.

Pa Svetlana

PS: Ja by som našu Emu nevymenila za nič na svete :-))))

janab

Ak ti môžem poradiť, tak so psíkom počkaj. Je to veľmi zaväzujúce a zväzujúce. Zvlášť ked si zvyknutá na život stále niekde po vonku..yorki je domáci maznáčik v plnom slova zmysle a je citovo silne naviazaný, takže odkedy aj ja mám psíka, tak ak by som sa mala dnes rozhodnúť, tak nechcem..hoci je to milé a zlaté, ale potrebuje veša starostlivosti, naviac yorki je veľmi aktívny a hravý psík, stále sa mu treba venovať..ráno po 5 hod. už knučí a olizuje a škriabe, chce ísť von, vonku musí byť na vodítku, lebo ak ujde, tak ho nenájdeš..hlavne psíky sú naudržateľné, ked zanuchajú hárajúce fenky, cez obed vonku, večer vonku, potrebuje veľa pohybu...doma hračky, aby sa mal s čím hrávať..môj jedáva málo a teda dosť často zvracia..nezje hocičo..návštevy u veterinára sú veľmi drahé, lieky pre psíkov detto..nemôžeš ho nechať u cudzích a ísť na niekoľko dní preč..,stratíš úplne slobodu, budeš stále myslieť na psíka..ja som ho dostala na vianoce ako 2 mes.šteniatko, no kým som to naučila na plienky, kde sa učilo cikať a kakať (vonku bola zima) , ked bolo teplejšie, tak to treba obliecť a tak ísť von a učiť vonku na potrebu..poobhrýzal mi za tú zimu všetky špice na topánkach, zničil koberce a sedačky..ako hlodavec..zúbky sa mu menia a tak hryzie čo príde pod čumáčik..môj má teraz 2 roky, potrebu robí vonku, ale občas ráno zistím, že v kúpelni v rohu sa vymočil...asi v noci..všade značkuje, to je nepríjemné..nechce počúvať..robí si čo chce..psíci často zvracajú a je to vraj normálne..yorki majú trávenie väčšinou problémové,treba aj dávať pozor v lete na kliešte ...no proste veľa toho treba okolo neho...je to zlaté, je to milé, ale je to zaväzujúce, tak sa rozhodni, či teraz, alebo počkáš...starobou psík bude asi potrebovať ešte väčšiu starostlivosť...

luckapucka

....chcela by som sa poradiť s niekým kto sa tomu rozumie, veľmi túžim po yorkshirovi, najskôr asi fenka, ale ja som inú možnosť ako toho, alebo tú mini nezvažovala, teraz mi však väčšina známych povedala že sú strašne náchylný na choroby, naozaj je to až také zlé, je to veľký risk?

nazor

jej-podla toho na aku, ak by ste isli napr. do chorvatska, mohla by byt pre neho cesta narocna, tiez by potreboval, ako bez papierovy psik zacipovat a pas, co je 50eur, majitelia hotelov a penzionov si aj za tak maleho psika uctuju 5-10eur na den, ak by ste sli napr. letecky, psy byvaju umiestnene v klietkach v batozinovom priestore, co je pre takeho yorka dozivotna trauma, nikdy by som to mojmu psovi nespravila!!! My sme sa pri nasom obmedzovali velmi, ked sme sli napr. do grecka, tunisu,... vzdy musel ocino alebo mamina zostat s nim doma...
v utulkoch koncia aj cistokrvne psy aj s rodokmenom, z roznych dovodov:napr. zomrie majitel, majitel sa prestahuje, dieta je alergicke na psie chlpy a kamaratka mala 4mesacne steniatko s PP z utulku, lebo majitel rusil chovnu stanicu, je to len o stasti a trpezlivosti kontaktovat sa s utulkami a krantennymi stanicami