Yorksirsky terier

Príspevok v téme: Yorksirsky terier
jeej

dobry den chcela by som si kupit yorksira a mám pár otázok bola by som rada keby mi niekto na ne odpovedal
1.na internete som pozerala a stali okolo 100-150 eur (chcela by som yorksira mini) bez pp chcela by som vediet aky je v tom rozdiel ci je s pp alebo bez vadi to?
2.idem teraz do skoly a keby to steniatko ostalo same doma asi do takej 16 00 vecer stalo by sa mu nieco alebo si zvykne?
3. ako sa treba onho starat?
dakujem vám za odpovede

nazor

povie sa tomu haranie, mavaju to fenky raz za polrok, osobne odporucam fenku a dat ju vysterilizovat-taka fenka vraj zije v zdravi dlhsie, nedostane rakovinu,...
ak budes mat psika s PP, mozes ziskat poradcu chovu a ti ti budu radit, ako sa mas spravne o psika postarat, ked budes mat nejaky problem, mozes im vzdy zavolat...

Denniska

ak kliknes na ten odkaz, tak sa preklikaj cez psy/yorkshirsky terier (lista vlavo). Potom sa ti vyroluje okno s chovatelskymi stanicami. Popozeraj, niektore chovky maju aktualne vrhy

Denniska

normalne si daj do vyhladavaca chovateľské stanice yorkshirských teriérov a skontaktuj sa s jednotlivymi stanicami. Prip. pozri sem, tu je taky "vycuc" niektorych choviek: www.chovatelia.sk.

jeej

a ako sa dostanem k takemu psovi s pp? kde ho mam hladat(nejaka stranka na nete) a ked budem mat psa s pp bude ho niekto kontrolovat ze ako sa onho staram ci co?

Denniska

Este raz odporucam ti prestudovat si web, starostlivost o steniatko, starostlivost o konkretne plemeno (vzhladom na to, ze YT nemaju podsadu a chlpy maju strukturu vlasu, tak starostlivost tam je dost narocna). Precitaj si zaklady, lebo podla tvojich otazok usudzujem, ze nevies, resp. vies velmi malo o psoch. Pes nie je hracka alebo vec, ktoru si kupis a casom odlozis. Uvedom si, ze je to sucast zivota, zivy tvor, ktory bude s tebou zdielat spolocny zivot min. 12 rokov. Pri zdravi aj viac, nakolko male plemena sa statisticky dozivaju dlhsie

Denniska

1. yorshiraci neexistuju mini ani maxi. Je jedna velkost, tak ako urcuje standard. Moze sa stat, ze z vrhu bude nejake steniatko mensie, to vsak este neznamena, ze to je mini yorkshir. Touto nalepkou sa ohanaju len tzv. mnozitelia, cize "chovatelia" bezpapierakov, ktori ich kryju len za ucelom zisku. Urcite je rozdiel medzi bPP a PP. To je na dlho vypisovania, skus si precitat tento odkaz: jorksir.blog.cz Este k tej cene, ak sa popozeras po chovatelskych staniciach, ktore maju momentalne steniatka, tak je velka sanca, ze vo vrhu sa najde i nejake nestandardne steniatko, ktore ta vyjde cenovo ako taky bezpapierak.

2) na zaciatok urcite doporucujem byt s psikom co najdlhsie, pokial je moznost. Predsa len, je to pre neho nove prostredie, musi sa adaptovat, zvyknut na novych ludi a okolie.

3) co konkretne potrebujes vediet? tato otazka zahrna milion dalsich otazok a odpovedi. Odporucam ti prestudovat si nejaku literaturu, prip. na webe mas vsetko;)

jeej

a este by som chcela vediet je lepsi pes alebo sucka? a keby som mala sucku bude mat aj kramy alebo ako sa tomu povie u psov? a co treba vtedy robit?