Dá sa bezpečne dostať na BICYKLI z Karlovej vsi do Nového mesta?

lea26

TrainingBoy-navrhni cas a miesto, prejdes tych 12km pri teplote minimalnej 25stupnov a ak nebudes mat spotene a smrdlave tricko, dam Ti 1000eur, ferova ponuka!!!
kazdy, kto ti protireci je hned pipka, nesportovec, hlupak, pritom najvacsim ignorantom si tu na tomto fore ty!!! Robila som atletiku, ked som bola starsia, tak som patrila pod Inter, takze kondicku mam a urcite som sportovec a viac odbornik ako ty!!!
okrem toho pot je tvoreny aj mocovinou, chlorom, horcikom, ktore sami o sebe zapachaju a to sa tam este netvoria mikroorganizmy. Clovek sa poti aj pri chodzi, ked sedi, lezi, spi, takze hluposti typu, ze ja sa na bicykli nepotim mozes rozpravat tvojej chudere mame, ktora po tebe musi tie smradlave veci prat. zaujimalo by ma, ci vobec pouzivas deodorant???

medvediik

takto. - chcem sa dostat k zimnemu stadionu,tam mam totiz skolu...

lost - ano,viem, ze sa kradnu,mam jeden lepsi bicykel,ten necham doma,a jeden stary,na tom by som chodila...

a ostatnym: s potom nemam problem, hovorim,ze som bicyklovala do skoly denno-denne asi 5 rokov. ked idem pohodovym tempom tak sa nespotim..
a ti ktorym prekazaju cyklisti - tak ja nechcem obmedzit premavku,preto sa pytam ci sa da ist, napriklad kusok by som sla pri dunaji,a pytam sa ci nepoznate nejaku cyklotrasu smerom na Nove mesto, ale vy tu odpovedate na to ako strasne si kazdy cyklista mysli o sebe ze je auto a prekaza vodicom,atd... ja este chcem zit,a viem ze BA je nebezpecna tak asi sa nebudem pchat na preplnene cesty...

ale kazdopadne diky za odpovede.

lost

takze medvediik, ak chces jazdit na bike do skoly, seriozne, jazdi na tom ktory ti nebude chybat ked ti ho ukradnu..
mne ukradli uz dva bicykle v celkovej hodnote cca 40 000 Sk
Student ako ja ... no teraz by som to riesil inak, ako nechat plavat...
zamok? areal skoly? pozemok skoly? vysmech, prd pomoze..

princeznaM

ja bicyklujem uz odmalicka, ale posledny rok aktivnejsie ako kedykolvek predtym. a vazne si myslim, ze sa nemusis spotit, ked neuhanas a ked aj nejaku kvapku vypotis, tak to vietor hned vyfuka. a ked si zoberies vzdy nahradne tricko a vlhcene obrusky, pre pripad nudze, tak je to vyriesene. je to tak 12 kilakov, ako pozeram, co si myslim, ze je zvladnutelne. ale kazdopadne si zisti aka je tam trasa, ci tam nie je na krajnici vela vymolov, ktorym by si sa musela uhybat, lebo ako sama vidis a citas, nie kazdy vodic je ohladuplny, ked sa nedrzis kraju vozovky. (tomu s tymi vymolmi, po ktorom sa tak uzasne jazdi ;)

lost

Bicykel na Slovensku?! To je samovrazda..

K tomu smrdeniu, TrainingBoy, ked jadzis nad 170-180bpm, tak sa zrejme spotis, ani potom nie je citit ten pot? (ak nie, ako to robis?)

Inac, clovek sa nemusi spotit na bike, ak jazdi pomaly-neunavne, nemusi sa spotit vobec, tym padom nebude 'smrdiet'..
ak clovek pojde pesi, stopi sa tiez :)

ja som jazdil na bike do skoly, avsak prestal som, ked mi ho ukradli..

ked chodim na bike, BA sa obrovskym oblukom vyhybam.. racianska? to je tankodrom, otvoreny kanal, jeden drot schopny prepichnut dusu kazdy kilometer (nie, neprehanam, minule som tam zakopol o 4 droty!).. chodniky maju pochopitelne 20cm vysoky obrubnik.. tam je vhodny akurat tak nejaky extremne horsky-neznicitelny bike (racianska)..

TrainingBoy

verula kolko kilometrov si na bicykli presla? ja dost ..ako casto sportujes? ja dost casto ... tak kto sa do toho bude viac vyznat, ty alebo ja?

verula

Dobry den, Ja súhlasim s Leov. ked nie je cyklotrasa tak spomaluju premávku, a najmä v Bratislave , ved tam su nedisciplinovaný vodiči a cyklista by sa zahrával životom. ja mám inak tiež velmi citlivý nos na ludský pot.Určite su ludia ktory sa potia menej a niekto viac, ale si každopadne myslím , že po športe by sa mal každý osprchovat, ved preco vo fitnes centrach su aj sprchy ? No aby nemusel nikto odtial vychádzat spoteny , to je už na každom či využije sprchu tam alebo doma , a si myslim ked niekto chce športovat napr, bicyklovat sa tak určite nie v najväcsom smogu cez hlavne mesto a ked je najhustejsia premávka , tak potom to viac škodi ako prospeje, ale to je , len moja mienka

takto.

presne tak, v holandsku ide zena v kostymovej sukni a saku na holandskom bicykli do prace, muz v obleku tiez, pomalou jazdou. Mlady ludia chodia tak do skoly, ma to same plusy-zdravsi zivotny styl, menej aut, menej zamorene prostredie, menej obezity. Ukazuje sa tym aj vyspelost naroda, u nas by clovek co prisiel do prace na biku bol za trapneho, no u nich je to uvedomely, inteligentny eko clovek. A pochybujem ze sa clovek spoti ak ide takych 10km po rovine.
Karlovu ves poznam dobre aj cyklotrasy, ale vobec neviem ako by som sa dostala do noveho mesta. Na ake miesto tam potrebujes ist?

TrainingBoy

lea ocividne nedokazes robit dve veci naraz, a to rozmyslat a pisat. Tie pribehy o smradlavych ludoch su pekne, ale co to ma spolocne s cyklistami? ja som sa prave vratil z bicyklovania a mozem s istotou povedat ze nesmrdim, uz som raz pisal ze pot je prevazne voda, takze samotny pot nesmrdi ale to ty asi nepochopis. Ked sa niekto nesprchuje tak je jedno ci ma bike alebo nie. Co viac, na biku vdaka vetru ktory ta schladzuje sa tak nespotis.
Ja som sofer a cyklista zaroven, ty ocividne nevies o com hovoris, tak si svoje mudrosti nechaj. Ja sa vyhybam cestam ked mozem ale vzhladom na uzasnu ifrastrukturu slovenska, kde ani v hlavnom meste nie su plynule cyklotrasy to obcas nejde. A ano obcas prejdem cez prechod bez toho aby som zisiel z bicykla, ale len ked nejdu auta lebo si uvedomujem ze v opacnom pripade nemam prednost. No ale co cakas ked na to netreba autoskolu? ako to mozu take deti vediet? A k tvojmu "tvaria sa ako auta" v zahranici sa zvyknu cyklisti obiehat ako keby to boli auta. To len u nas sa predbiehaju tak ze skusame kto ho prvy z toho biku zhodi. Ocividne si nejaka pipka ktora si potrebuje liecit komplex a pre teba je sportovy vykon otvaranie chladnicky.

lea26

no nechcem byt blba, ale uvedomujete si vy bicyklisti, ako v tej skole, praci musite strasne smrdiet??? Mala som na strednej ucitela, co chodil, ked bolo pekne do skoly na bicykli asi take 2km-3elektrickove zastavky, vzdy sme sa modlili, ked sme mali mat ucto, aby ten den prsalo, lebo ten smrad, ked prisiel z bicykla naozaj zahubil aj rastlinstvo na parapetnej doske:O( ono je to tak, ze sam seba clovek neciti, mala som kolegynu, ktora nepouzivala deodorant a fakt to bol smrad na nevydrzanie, musela som poziadat na personalnom, aby ma prelozili na ine oddelenie, lebo som nemala "gule" povedat jej, ze smrdi ako tchor, ktory sa valal mesiac v prasacom chlieve a to bolo zena, stretla som aj vela smradlavych chlapov(v praci, v obchodoch, na uradoch,...), ktori si myslia, ze ked sa rano osprchuju, tak to staci... Omyl, smrdi to hrozne nechutne!!!!
ja sama chodim do prace nastastie klimatizovanym autom, staci, aby bolo 25stupnov a prejdem 500metrov od auta k praci, uz som spotena-nemam ani nadvahu, aj ja vo volnom case sportujem-beh, atletika(v minulosti zavodne), takze kondicku mam a predsa sa spotim, preto neverim, ze vy sa nespotite...
som sofer a nesmierne ma rozculuje nedisciplinovanost bicyklistov, chodia po ceste, nedrzia sa kraju, tvaria sa, ze su auta, idu kludne na cervenu, ked svieti pre auta a takisto chodia po prechodoch, vtedy sa tvaria, ze su chodci.. Neviem, kolko z Vas je aj soferov, ale vravi vam nieco mrtvy bod(uhol)??? V nom clovek nema moznost bicyklistu zahliadnut a kludne ho moze sundat a pojde si to potom odsediet... Som sa bicyklovanie, ale len po cyklotrasach a nie cestach, kde chodia auta, tam nemaju co robit, ked nechcu byt darcami irganov!!!