Ukradnutie mena

Príspevok v téme: Ukradnutie mena
vear

Mám malý problémik, a preto by som chcela počuť Vaše názory. Ide o to, že s priateľom sme sa už dávno dohodli, že aké mená dáme deťom, tak sme si určili z každého pohlavia tri, a aj v akom poradí ich dáme, keď sa deti narodia. Ale priateľova sestra bude mať chlapca, mali vybraté dve mená a zrazu si zmysleli, že chcú dať také, ako chceme dať my, a pritom sme sa o menách už bavili,aj sme im vraveli, aké dáme. A najväčším paradoxom je tom, že prvé chlapčenské meno sme chceli vlastne po otcovi (teda priateľovi). A mne to dosť vadí, tak by som rada vedela, aký máte názor, vopred ďakujem!

jajka001_

vear kym ty budes mat dieta tak stokrat zmenis nazor na to ako sa bude volat :))
ked ti to tak hrozne vadi tak jej to povedz, mozno jej tym to meno tak znechutis ze mu da radsej ine

yyy

vear chápem ťa mne sa stalo presne to isté čo tebe a ide len o ten princíp, sestra nevedela aké meno dať svojmu decku a ked som povedal ja aké dám meno svojmu synovi tak sa rozhodla že sa tak už bude volať ten jej, a ked sa jej narodila dcéra to meno dala škrečkovi

zuzic

hlavne ze moje dieta bude mat meno co sa mne paci. ci budu mat aj ine je druhorade
volam sa rovnako so sesternicou aj menom aj priezviskom...niekedy sranda ale inak ziadny problem z toho

líštička

Toto je choré. Nechápem, ako môže niekto riešiť takúto úplnú primitívnosť, žešvagriná ide "ukradnúť" meno pre dieťa...Skôr ako sa rozhodneš mať dieťa, ešte aspoň desať rokov počkaj, lebo sa správaš ako ako nejaká pojašená škôlkárka.

jooojoojoooj

Prepánajána, to je čo za hlúposť riešiť mená pre dieťa, ak tu ešte nie je, ba ani na ceste? A vôbec, čo koho do toho? Každý si môže dať meno, aké chce. Nechápem, načo sa s niekým z rodiny baviť o mene pre moje dieťa.

vear

Ja to všetko chápem, len ma zarazilo to, že mali vybraté dve mená a zrazu dajú tretie, a pritom vedeli, že si ho chceme dať my. Aj moja sesternica sa volá ako ja, a je o dva roky staršia a nie je to až také super!

whee_ee

môj priateľ sa volá ako jeho bratranec a sú aj vekovo skoro tak isto a vôbec nikomu to nevadí.. ale chápem, že ťa to trochu štve, ale nič nezmeníš a myslím, že mená vašich detí by to nemalo ovplyvniť. v živote sú horšie veci. a nemyslím, že by to robili z nejakej zákernosti.

vear

Ja viem, že sa mená nekradnú. Nie, nie som tehotná. Len proste mne ide o ten princíp. Mali vybraté dve mená, medzi ktorými sa rozhodovali a oni si vyberú tretie a práve naše a k tomu ešte aj priateľ sa tak volá. Ako by ste vy sami na to zareagovali? Asi by sa Vám to tiež nepáčilo....