Kto má kedy čo platit?

Príspevok v téme: Kto má kedy čo platit?
lucinkaVIP

Ahooojte mam 19 rokov a este pomerne kratko mam priatela, on ma 22 pracuje ,ja studujem na VS. Chcem sa spytat ako to riesite s platenim?? Napr kino ktore stoji 5-7 e,alebo káva a podobnéé veci proste zaujima ma ze ako to riesit s platenim.... Aj ja sa snazim niekedy nieco zaplatit ked sme vonku proste nenechavam vzdy vsetko na nom .. Ale viete ako studentke VS sa to nedá vzdy kedze skola mi teraz zhltne fakt kvantum penazi ... Co nechat na priatelovi/co na mne?? ...
Ako to riesite vy ?? Vdaka:)Pekný den..

mirka 23

Janka, nechodili sme s tým istym chlapom? :-)
Moj mi pýtal za benzin, ak sme niekam išli jeho autom, ja som mala len 17... A do mesta sme codili samozrejme busom. Ale ked som ja mala neskôr auto, tak mu ani nenapadlo davať mi peniaze na benzin a do mesta samozrejme už len na mojom aute... Ako sorry, ale ked mam auto pred blokom, tak snaď nebudem chodiť MHD, aspoň pre mňa je to zvratene.. pre niekoho nie.
A po ňom, ked som chodila s teraz už manželom, ta som bola šalena z toho, že mi dal do ruky jeho kreditku a že mam nakupiť, lebo v chladničke nič nie je..

janka?

heh ja mam aj taku skusenost kde som si musela sama zaplatit kofolu to este ked boli slovenske koruny , a bolo to tiez nejak 9sk :D este dobre ze som mala vtedy pri sebe nejake peniaze , a od vtedy mam stale nejake tie penieze pri sebe radsej :)

a este aj ked sme sli na diskoteku a bolo vstupne 20sk tak som si musela sama zaplatit , lebo prenho to bolo normalne, ved predsa mi nebude on platit :D heh ale teraz som spoznala jedneho chalana a ten mi plati skoro vsetko a je mi to dost trapne :( takze neviem bud stretnem takeho co nezaplati nic alebo takeho co zaplati vsetko :/

isabella

co sa dovolenky tyka, tak to som si platila sama, to uz by som nesuhlasila aby mi to partner platil... ale ked sme isli povascine len na kofolu, tak by mi od toho chlapa asi prislo divne, keby odmietne zaplatit mojich 9sk...

lost

bibi, tak tak da nepyta naspat takmer nikdy (ak to nebol povdov mozno..)
tak ak sa dvaja rozidu , auto by si mala nechat :D

doubledog

asi tak, nejake to pozvanie na kavu ci do kina je predsa normalne.
vacsie veci, ako napr. dovolenky, tam uz je to citlivejsie.

isabella

to je o dohode, podla mna by chlap mohol kludne aj za babu platit, ale zasa ona by nemohla byt neviem ako narocna...

doubledog

podla mna to bibi myslela skor tak, ze stazovat sa na tazky studentsky zivot a nemoznost popri nom pracovat je do velkej miery vyhovorka.
ano, nie vzdy to ide presunut na jeden ci dva dni (ani nam sa to na vyske nepodarilo), ale nejake zmeny sa vzdy spravit daju, aby mal clovek aspon nejaky volny den, alebo polden, aby mohol niekde brigadovat.
podla mna ale by mal muz platit o nieco viac ako polku, povedzme 70%.

isabella

sorry bibi, ale naozaj to tak nebolo, studovala som kombinaciu anglictina a matematika a bolo nas tak zalostne malo, ze aj keby sme ako chceli v matike sme si vyberat nemohli, bo sme boli len jeden kruzok a v anglictine casom maximalne dva, okrem toho vyucujuci nepristupovali na prehadzovanie, pretoze kvoli tomu boli zhora kontrolovani, takze to uz z vyssich miest na fakulte islo, ze keby aj oni chceli, nemozu, bo by mali z toho problem... toto sa da robit len s tzv masovymi odbormi, kde jedno a to iste studuje kvantum studentov, teda, pravo, medicina, aj ta veterina, pipadne politologia... ale nie u odborov, ktore su z roznych kombinacii a je tam pomenej studentov

sign

bibi,
vobec to nieje pravda,ze si mozes prisposobit rozvrh. ja studujem napr. odbor, nie je nas tam vela a predmety mame iby my specificke pre nas odbor. a vobec neprichadza do uvahy aby to niekto menil koli niekomu kto sa zahra na socialny pripad. v prvom rocniku som mala skolu napr. kazdy den, malo hodin ale kazdy den. tiez sa mi to nepacilo ale zmenit sa to nedalo ( mozno si mala na mysli selijake prirodne smery kde maju cvika atd. no u nas nie) a napr. viem ze kamosky v Brne mali skolu menej dni a dlhsie. vsade to mas ine a neda sa to zovseobecnovat.

ale k teme: popri skole pracujem a s platenim sa striedame, raz pozve on (nestuduje,pracuje),raz ja. aj ked obcas mam pocit ze viac on,a ked mu to vycitam, tak o tom nechce ani pocut.

anandang

nemáš úplnú pravdu bibi... možno na práve alebo inom študijnom odbore, ale ja napríklad študujem kombináciu 2 jazykov a keďže je tých kombinácií do haleluja, je absolútne nemožné natesnať si rozvrh do jedného či dvoch dní... tri dni sú za veľmi priaznivej zhody okolností reálnejšie a o štyri sa musíš poriadne snažiť... ale dobrý nápad dôvodiť tým, že diaľka, sociálne dôvody, nutnosť pracovať a podobne...