Nevera?

Príspevok v téme: Nevera?
smutny13

Ahojte, mam 18 rokov a uz dlhsiu dobu sa trapim pretoze mam taky pocit, ze otec podvadza mamu. Usudzujem to podla mensej nahody, ktora sa uz stala skor, ked brat posielal otcovi sms, co treba spravit, a dal mi mobil aby som to vybavil. Zobrazila sa nova sprava tak ju otvorim a pozeram, ze to je sms od niekoho ineho v ktorej sa pisalo, ze sa ma velmi krasne, ze ma na sebe uz nepametam ake spodne pradlo atd, pozeral som sa potom do prijatych sprav, a z tohto cisla ich tam bolo niekolko, takze ze si niekto pomylil 10x cislo o tom pochybujem, precital som si este jednu kde sa pisalo, ze mu posiela bozky a zvysne som uz radsej necital, a ani ich citat nechcem. Nehovoril som to nikomu ani mame ani bratovi ani sestre, a neviem, co spravit. Mam im to povedat, alebo to radsej nechat tak. Otec sa sprava normalne, aj k mame, akoby sa nic nedialo. Rozpravaju sa osamote, proste ako normalni stastni manzelia. Co mam spravit?

janab

A snáď neveríte tomu, že muž je verný celé manželstvo svojej žene..v dnešnej dobe?..prosím vás, kde to žijete?..to isté platé aj pre ženy..niekedy sú ženy horšie ako muži..verte mi.Ženy sú zraniteľnejšie, lebo lipnú na deťoch a už nehovorím o pocite hanby, tlakov okolia z rozvodu, nedostatok financií, bývania a t.dalej...ved je to stále v telke..ženy bez mužov s deťmi..aký majú život?..a kto bude vychovávať po rozvode cudzie deti, aj keby chcel ženy v 40-tke?..všetci dobrí muži sú zadaní a tí voľní po 40-tke to je odpad...bohužial, taká je pravda.

janab

Moja milá, ked budeš mať po 50-tke a rodinu pokope, tak budeš šťastná žena. Hovorím za všetky zrelé ženy, nie za mladé, slobodné, čo ani netušia aké problémy sú v manželstve..nie je správne tu chlapcovi radiť, aby si zisťoval niečo o cudzej žene a už vôbec nie to rozpytvával s otcom..jasné, že mladé ženy toto nepochopia...ženy sú citlivé na to, že ich manželia zradia, ale hovorí sa, čo oči nevidia, srdce nebolí..ak sa muž stará, tak to netreba jatriť.

kikusa33

janab, a manželka je podľa toho tvojho pravidla povinná to znášať?
takýmto "pravidlom" sa normálna žena riadiť nemôže.

janab

Nepísaný zákon pre vydaté , viacdetné manželky je, že ak aj tušia manželovu neveru, tak sa urobia hluché, slepé a nemé a to preto, lebo vedia, že po rozvode sa rodina rozbije a určite budú finančné problémy a už nehovorím o strese na deti...takže treba to brať aj z tej druhej "praktickej" časti života.

janab

Ak chceš mať dalej dobré vzťahy s otcom a udržať dobré manželstvo, tak sa na to vykašli..nič nevieš, nič si nevidel. Je to tvoje tajomstvo. Nemyslím si, že je dobré to dať na vedomie otcovi. Ak sa správa doma dobre, je milujúci, pozorný manžel, tak možno je to len úlet...za dalšie..ty ako dieťa nemôžeš vedieť o ich milostnom živote nič..takže..možno tam je problém..ublížil by si celej rodine..ja ti radím..nič nerieš..nič nevieš..ak začne byť doma problém, tak si otca zober bokom a do očí mu povedz, že čo sa deje asi a prečo..kým tvoj otec sa o vás a vašu mamu stará, tak to nerieš!

bibi1234

smutny13-tak ma napadlo, ze mozno by nebolo dobre tatovi hovorit, ze si nasiel tie sms, lebo budes Ty ten zly, ktory sa mu vrtal v mobile a nebudes moct priebezne kontrolovat, ci sa to skoncilo, lebo si uz da pozor... Mozes skor povedat, ze Ti to povedala jedna znama, ktora ich spolu viackrat videla, alebo si ich videl spolu Ty, alebo Tvoja spoluziacka je dotycnej susedou, alebo ze domou volal anonym, ze Ti niekto poslal MMSkou fotku ich dvoch... A ak by sa pytal na podrobnosti, tak mu povedz, ze Ti je zle z toho, co robi, strasne Ta boli sa o tom rozpravat a nech to okamzite ukonci...

smutny13

Takze dakujem za prispevky. Urcite nieco urobim, len chcel by som ist naistotu, lebo kebyze zacnem rozpravat s otcom, a vysvetli sa to ako nejaky zart, tak by som sa asi, proste nechcem si to ani predstavit. Takze porozmyslam, co spravit aby som sa mohol presvedcit, ze to tak skutocne je, najprv zistim cislo a nejake info, co je to zac. Len stale neviem ako zistit, ci ma nieco s otcom.

kafe

Zavolať "milenke" sa mi zdá ako celkom dobré riešenie.. Ale ja by som to asi radšej riešila len s otcom. Povedala mu, čo viem, nech sa k tomu vyjadrí a vyberie si: či chce odísť od rodiny alebo to skončiť. Že ma sklamal a jeho správanie okrem mami ubližuje aj mne. A bolí to. Nech to netají a neponižuje mamu, ale nech víde s pravdou von.

lost

Necital som vsetky reakcie, ale ja by som to riesil asi takto:

bezpecne ziskal to tajomne cislo
napisal/zavolal - zahral to na omyl, zistil kto to asi moze byt, cim viac info tym lepsie
vylucil, ci je to nevera, alebo len nieco "ine" (omyl), sranda a podobne
a potom zistil preco to asi robi, neklapajuca rodina?
potom dal dokopy nejake dojimave fotky rodinne, a tie "omylom" porozhadzoval po otcovom stole, len tak, ako zareaguje, nejake emocie by mohol ukazat. alebo zariadil vylety rodinne, a podobne.
ak mu to stale nedojde, sukromne mu povedal co viem, a ze ako to hodla riesit, dal mu par dni cas na rozmyslenie..
az potom by som to asi povedal zvysku rodiny.. ak sa otec rozhodne pre rodinu, bolo by to nase male tajomstvo - myslim ze pre ferovost by si to zasluzil.. a ak sa nerozhodne, tak hold... nejak rodinu na to prirpavil, neviem ako..

popripade, docastne risenie by mohlo byt, zistit identitu danej zeny a povedat jej ze rozbijat rodinu sa nepatri, lebo karma jej to vrati..