Necem uz vyrast !

Nanna

Ja mam 11 a 167cm.Tiez nechem rast.Proste tiez by som chcela vediet ci sa to neda nejako spomalit. Velmi by som chcela aby som mala okolo 170 cm. Ale ak sa rastie do 18 tak co so mnou bude????

bibi1234

simona J.-chapem Ta, ja som to tiez tak brala, ked som mala 12 a vsetky spoluziacky uz mali menstruaciu, ja som ju potom dostala 3mesiace pred trinastkou a pochopila som, ze to nie vobec komfortne-si obmedzena v obliekani, bojis sa, ci nahodou v skole nepretecies, ci sa Ti to na dovolenke nespusti.. uzivaj si, kym to nemas, lebo dalsich 40rokov si neoddychnes od toho...
teraz k tej vyske-ja mam tiez 170cm(uz som nejaky ten rok dospelou zenou) a stale lutujem, preco som este aspon nejakych 6cm nenarastla... Cim si vyssia, tym sa na Tebe skor kilecka rozlozia, co pochopis, ked budes starsia a metabolizmus nebude fungovat, ako ked si bola v puberte... Teraz Ti to mozno vadi, ze mozno medzi spoluziackami rastovo vytrcas, ale neboj, oni Ta dobehnu a tie, ktore Ta nedobehnu Ti budu len vysku zavidiet...

jojkaaaa

simonka j.

pockaj si na nu:) a ozaj bud rada,ze ju nemas:))...aspon nemas krce a bolesti kazdy mesiac,aspon mozes ist hocikedy na plavaren,mozes si zobrat kedykolvek hociake oblecenie bez ohladu na to,ci mas menzes,nemusis sa trapit nad vykyvmi nalad pred a pocas menstruacia,nemas ziadne PMS (pred menstruacny syndrom)..ozaj si to uzivaj:)

a rena23

musis byt skvela mama:)))

rena23

Jojkaaaa, ved ja viem. Prave preto, ze mam 2 dcery priblizne v jej veku, presne viem o com to je - zacina puberta, telo aj dusa sa zacinaju menit a dievcata si nevedia dat so sebou rady. Trapia ich veci, nad ktorymi sa dospeli (a aj ony v buducnosti len pousmeju), pre tento vek je to typicke. Preto som sa snazila odpovedat tak, ako odpovedam na podobne problemy aj svojim detom a zatial to funguje - vzdy sme po spolocnom dialogu prisli na to, ze nad takymito vecami sa naozaj neoplati trapit... tak dufam, ze na to pride aj Simonka. :-)

jojkaaaa

rena23

vies co?mas v podstate pravdu:) i ked treba pochopit aj to dievca,urcite sa tym trapi,i ked ja by som bola na jej mieste asi rada:)

rena23

Nemat menzes v 13-ke je normalne, lieci sa to najskor od 15. Tiez si myslim, ze netreba vyrabat problemy tam, kde nie su...