Bez nalady, depresie

Príspevok v téme: Bez nalady, depresie
marhulka28

Ako sa dostat z depresii? Citim sa stale sama,po rozvode 4 roky, sice priatel, ale aj ten sa predomnou asi uz skovava... Neviem, snazim sa ci uz viest domacnost, pracujem, ale som stale smutna, casto placem, neviem sa uvolnit, mam slaby spanok, nechcem velmi chodit vo svojom volnom case medzi ludi. Priatel to bada takisto, ze som smutna - vyslovene sa mi uz aj vyhyba... Z mesta som sa odstahovala na dedinu (asi si tu nikdy nezvyknem). Doveru mam iba sama v sebe. V poslednom obdobi aj takmer denne siaham po alkohole, v praci sa neviem sustredit. Prosim pomozte mi, propadne poradte nejaku odbornu pomoc, prosim

marhulka28

AdamKrt
dakujem za odpoved a radu. Stitnu zlazu mam po poslednom vysetreni ukazkovu a na hormonalny profil cakam v pondelok vysledky. Priatel ma vsak opitu videl naposledy pred 2 rokmi - po alkohole siaham, ked je on v praci na poobednej a on ma vidiet nemoze - on vsak pije sem tam tiez - myslim, ze prave preto som zacla aj ja... Nepijem vsak kazdy den - teda aspon nie zatial a chcem to zastavit, bojim sa alkoholizmu - moj otec je silny alkoholik. Citim ale aj strasny strach pred buducnostou - ak by som mala zit sama... neviem ani to, ci s priatelom chcem ostat... a nemam ani kam ist ak by som odisla... aj sebavedomie som stratila, hoci v praci ma poznaju ako peknu, upravenu inzinierku - preto si myslim, ze problem je niekde v mojom vztahu.

AdamKrt

Jedno mudro hovori:

ak chces zmenit svet, musis zmenit seba. Tvoje okolie Ta vnima tak, ako sa prezentujes, to co si sama o sebe myslis. Ak o sebe pochybujes a davas to najavo, aj dalsi ludia zacnu o Tebe pochybovat.

Pokial si depresivna, prenasas to na dalsich ludi. Myslis, ze ak priatel mal s Tebou vazne umysly avidi Ta lutovat, roztrasenu, opitu, ze k Tebe bude citit uctu, lasku,....? Skor docielis opak.

Tvoje depresie mozu byt pricinou aj zlej hormonalnej hladiny v tele, ktoru reguluje stitna zlaza. Ta moze mat problem, alebo miernu disfunkciu. Ovplyvnuje ho jod, ktory sa nachadza zvacsa v plodoch mora, co sa u nas vela nejedava.

Gynekologicka, alebo obvodny lekar, by Ti mohol urobit vysetrenie hormonov, stitnej zlazy. I keby to bolo negativne, tak mierna disfunkcia je tazko detekovatelna. Nezaskodi doplnat si jod. Napr. vytazok z morskych rias obsahujucich jod - KELP sa predava v lekarnach. Ak po dlhsom uzivani sa Ti to nevrati do normalu, skus navstivit i psychologicku.

Skus sa zmenit a pracuj na svojom vztahu. Ak Ti to priatel zacne vracat spat, uvidis, hned Ti bude lepsie...