pravidelne odpadavanie

Príspevok v téme: pravidelne odpadavanie
white5478

Ahojte, asi tak v 8.triede na ZS som sa zranila na telesnej a isla som si sadnut na schody a asi od bolesti som odpadla a silno som sa udrela do hlavy, odvtedy pravidelne odpadavam. Postupne sa to stava castejsie,na zaciatku to bolo tak raz do roka, potom dvakrat , a tento rok som asi uz piaty krat odpadla. Mam 19. Vzdy viem kedy to uz pride, asi tak 2 minuty pred tym mi zacne byt strasne horucu, rychlejsie zacne dychat, vsetko sa mi zacne zahmlievat az do toho ze uplne nic nevidim, nic okolo seba nevnimam, ani rukami nohami nemozem pohnut a ani slovo povedat, a vzdy ma obleje studeny pot , asi tak o minutu je to setko uz v pohode cca. Ked stojim tak sa neudrzim na nohach a spadnem a casto sa udrem do hlavy, ale vacsinou stihnem doutekat do postele alebo si sadnut.
Len sa chcem opytat ci ma niekto nieco podobne, alebo ci niekto vie co to moze byt, dakujem.

jajka001_

hej bibi to su klasicke epi zachvaty ale ja mam kamarata a ten mal len take mini ze proste minutu o sebe nevedel, diagnostika trvala trochu dlhsie ale nakoniec to bola epi.

white5478

bibi skorej suhlasim s tvojim tvrdenim, tiez si myslim ze to nie je epilepsia, lebo krce ani nic co predchadza epileptickemu zachvatu nemam.

bibi1234

jajka001_-so svojimi niekolkorocnymi skusenostami v oblasti poskytovania prvej pomoci v sluzbach Cerveneho krizu si dovolujem tvrdit, ze to epilepsia nie je-uz som ju zoparkrat mala moznost vidiet, ked som chodievala na sluzby, ta sa prejavuje trasenim celeho tela, penou, krcom v oblasti sanky,pomocenim a hlavne si pacient neuvedomuje svoj stav a priebeh, ako sa do neho dostal, pri odpadnuti pacient vnima-co bolo pred a po,kym neodpadol, aj ked sa hybat, reagovat, rozpravat nemoze... white-popisala si stav klasickeho odpadnutia-odporucam Ti najprv vylucit nizky tlak-najlepsie je ho zmerat doma, lebo u doktora mozes byt nepokojna,... a tlak moze byt zvyseny(ja ho mam nizky-bezny tlak 90/60 a u doktorky mam vzdy okolo 110/80 a niekolkokrat rocne kvoli nemu odpadavam),... odpadavanie moze byt prejavom aj inych zavaznych ochoreni, ktore Ti odhalia len odborne vysetrenia, takze by som na Tvojom mieste zasla za pediatrom...

white5478

no niekedy som sama, a niekedy nie. Akurat vcera som to zasa mala, a bola som akurat vonku s kamaratkami, a sedela som, a potom ked som sa ,,prebrala,, tak mi povedali ze som bola asi 40 sekund mimo a ze ma stale prefackovavali a silno, a ja si to vobec nepamatam,vobec o tom neviem ani som nic necitila. No asi pojdem k tomu lekarovi

jajka001_

uz ta pri tom niekto videl? epi zachvaty byvaju aj take parsekundove. byvaju aj vypadky pamate..chod na vysetrenie. mozes si velmi ublizis ked niekde odpadnes. su na to lieky. ved pozri na nete ake su presne priznaky

georgee

je uplne jedno z coho to je pre boha, bez k lekarovi a necakaj kym odpadnes a buchnes si hlavu tak, ze uz nevstanes!

white5478

No ja mavam aj nizky tlak tak ja ze z toho, alebo psychicke napatie a tak. a lekara som bola, no teda mala som ist na neurologiu ale nesla som nakoniec. ale nemusi to byt zrovna epilpsia nie?