Sebavedomie a hmotnosť

Príspevok v téme: Sebavedomie a hmotnosť
katussska24

Chcem sa opýtať niekoho, kto s tým má skúsenosti, podarilo sa Vám sebavedomie nadobudnúť tým, že ste schudli? Lebo ja mám pocit, že budem zakomplexovaná navždy asi..:( Chcela by som zažiť ten pocit, kedy sa za mnou na ulici otáčajú a vyzerám fakt dobre. Frajer mi to samozrejme nepovie, ale niekedy mám pocit, že sa mu tiež už nepáčim ako dakedy. Viem, mala by som schudnúť, ale okrem toho je problém aj v mojej hlave, že vždy sa budem pokladať za tučnú...
Proste sa len pýtam, či ste niečo podobné zažili, a ak ste baby, schudli, tak zmenilo sa niečo(okrem veľkosti oblečenia)?vďaka za rozumné odpovede.

Iveta Michael

katuska...no áno je to tak,môžem len povedať že nadváha má v prvom rade veľmi negatívny vplyv na zdravie celkove a teda aj na psychiku. No skús teda niečo s tým urobiť ak máš pocit že to nie je v poriadku. Veľa odvahy a vytrvalosti!:)

karlicka

Pre katussska 24 :
no ja nemám 24rokov,ale ešte raz tolko.
Schudla som cez 60 kíl za dobu 5 rokov. Možem povedat,že sa chlapi za mnou otáčajú...tak hor sa do chudnutia. Je to fantastický pocit.A priatel ? Ked schudneš,sám Ti povie,aká si zmenená a pekná.Držím ti palce

katussska24

tažko to je ďakujem za "radu", ale ja sa neporovnávam s priateľom, len chcem získať sebavedomie, a viem, že to nieje len o schudnutí...
Slobodna ďakujem, pokúsim sa na tom popracovať.

Tažkotoje

Treba si uvedomiť, že prejedanie je obžerstvo! S tým sa nedá nič robiť! Zaťažujete svoje telo a okolie a vyhovaráte sa ,že nevládzete, aby Vám to tolerovali!!! Muži si cenia snahu aj výsledok!
Normálny človek by sa mal držať v tolerancii ani chudý ani tučný, tak aby nebol nenažraný ani moc skromný -žgrloš.Žena má iný organizmus stačí jej menej ako mužovi!
Tak si odmerajte čo všetko zje on a čo všetko pojete Vy!!!!!
Skúste sa stravovať ako chudý a uvidíte ten rozdiel ako sa prejedate! Pozor aj na zloženie stravy a pitia!
Všetko čo sa odlišuje od normálu je mimo a nie je plnohodnotné a preto je ťažko nadobudnúť sebavedomie, keď pre to neurobíme nič!!!, a výsledok je -0.

Slobodna

Nejde ani tak o hmotnosť ale o vnútorný pocit spokojnosti a každá žena si musí nájsť tú svoju zdravú hladinu spokojnosti sama so sebou, je jedno akým spôsobom- či už je to schudnutie, vyformovanie postavy cvičením, nový účes, farba vlasov, oblečenie v ktorom sa cítiš dobre a sexy... Samozrejme zvýši sa sebavedomie, ale nemalo by sa to zakladať na tom. Nenadarmo sa hovorí, že chudnutie začína v prvom rade v hlavičke. Nefunguje to naopak, ak tak len krátkodobo a o kúsok vyššie na meradle spokojnosti. Potom je to už iba také príjemné hladkanie ega závisťou iných žien a obdivom mužov :-)
ako sama píšeš problém je v tvojej hlave a keď už teraz vieš že sa vždy budeš považovať za tučnú - schudnutie ti nepomôže získať sebavedomie. Nikdy nebudeš týmto spôsobom spokojná sama so sebou. Začni pracovať na psychike, pozitívnom myslení. To čo priťahuje mužov na ženách nie je ani tak super výzor ako si ženy myslia, ale spokojnosť ktorá z nich vyžaruje je oveľa viac sexy.