Tehotenstvo - nevolnost

isabella

tazko povedat co moze ublizit a ako, ja osobne sa liekom vyhybam skoro ziadne neuzivam, no nedavno sa tu baby bavili a myslim, ze na tom nieco bude, ze na mnohych liekoch je odporucanie nedavat tehotnym preto, lebo sa to na tehotnych ani neskusalo (predsalen, take co sa dobrovolne daju na testovanie a ohrozia svoje dieta je velmi malo) a preto to tam farmaceuticke spolocnosti davaju pre svoju ochranu, ale v podstate ten liek nemusi byt vobec nejak skodlivy... teraz nechcem nic z toho co je v letakoch zlahcovat, ale nejake traviace enzymy, homeopatika a lieky na ktorych je vyslovne napisane, ze mozu aj tehotne zeny, tak take urcite neublizia... samozrejme skusit aj nejaky ten babsky recept ako ten zazvor sa moze, ale troska pochybujem o jeho velkych ucinkoch pri takych stavoch ako popisuje lienka

isabella

rena, neviem, ale ked je to uz taky extrem, ze 15-20x za den, to uz ani len nejaky zazvor snad nepomoze...
su inak nejake tabletky aj ginger (teda zazvor) a mne ich gynekologicka odporucala, na nevolnosti mi dala este torecan, ale ten som ja neuzivala, bo som to brala tak, ze akutne to nie je, teda nebudem zatial lieky brat... hlavne jest po malych sustach, mna strasne napinalo z pachov, doma som nemohla nic spravit, otvorila som chladnicku a v momente som utekala zvracat...
veru, niekto nevie ani, ze je tehotny, tiez tak obcas nad tym lamentujem, ale teraz ked ma zacalo malicke kopkat, tak je to pocit na nezaplatenie a hodny aj vsetkeho toho zvracania, ktore ma este stale sprevadza...
drzim ti palce, porad sa aj s nejakou lekarnickou, mne odporucali aj slane tycinky jest...

rena23

Ak sa da, tabletky neber. Na nevolnosti vraj velmi pomaha zazvor. Klikni sem (Nezadavaj do adresoveho okna, klikni priamo na tento odkaz): www.akv.sk

lienka222

zahu zatial nemam:) ale ak budem tak ich skusim,ale mozem ich koli tomu traveniu skusit, no ja som za den zvracala aj 15-20krat, a cely den popri tom mi je zle... ak to pojde takto dalej ze vkuse musim jest ved budem ako slon:( a niekto ani nevie ze je tehotny, a my... :((

isabella

mne dost pomahal spanok, aj ja som mala zopar dni, kedy som vracala aj 5 krat a nic nepomahalo, ale zvycajne som sa vmestila do 3x... nejake enzymy na travenie si skusala?
inak ja mam momentalne zahu a na to si davam rennie a je tam pisane, ze aj napomaha uprave travenia, len teda neviem ci sa daju zohnat aj v sr, bo mne ich manzel nosi z ciech...

lienka222

no tak to vsetko som zazila a zazivam,v robote ku kontajnerom a tak po ceste:D a uz som bola aj v nemocnici, to je to ze ja potom ked zacnem tak neudrzim v sebe ani vodu... a potom tri dni nemozem jest ani pit a to je strasne obdobie,ked mi je tak zle ze by som neviem co urobila... a este vobec nemam chut na jedlo jem len preto ze musim,ale ze by mi nieco chutilo-vobec, ani len necitim ziadnu chut jedla akoby som uplne stratila chut... ja by som sa chcela len tesit na baby, ale pri tychto stavoch sa to neda:(((

isabella

vitaj v klube, ja som mala to iste a estelen teraz to prechadza a to uz koncim 20tt... musis jest casto a v malych porciach a rozhodne maj pri sebe sacik, nie ako ja, ze budes niekde do krikov zvracat, alebo pri kontajneroch (aj to sa mi stalo :-D)
drzim palce, neboj, oplati sa to vydrzat, ak by si v sebe nedokazala udrzat ziadne jedlo, to by bolo horsie, to by si mohla skoncit aj v nemocnici