Bez silikonu - sampon

Príspevok v téme: Bez silikonu - sampon
miumiu

Ahojte, chystam sa dat si do poriadku vlasy a docitala som sa o skodlivosti silikonov a o tom, co sposobuju (mastenie, obalenie vlasu - nechyta henna, az padanie?) a mam s tym naozaj problem, vlasy sa mi mastia a musim casto umyvat - a to sampony casto menim, mam ich doma kvantum a zda sa, ze kazdy z nich obsahuje nejaky silikon :-O Mate nejake skusenosti so samponmi bez silikonov? Ak ano, tak prosim - kludne napise konkretne znacky a typy, bo sa chystam na nakup a chcem mat dobre info :)) Nech je to idealne nieco, co je bezne dostupne...vdaka :)

Lucinka33

Aha, tak ak chces aj cervenu, mozes skusit primiesat cistu lawsoniu, ale nie vela. Alebo primiesaj hnedu. Len zas aby ti to nechytilo svetlejsie ako chces.
To si stastny clovek, ked mas aj bez henny velmi leskle vlasy :)

miumiu

lucinka: ja som chcela aj cervenu, tak som dala ten orech :P Ono ja mam aj normalne hodne leskle vlasy, ale teraz je to take...zdrave :))Tak este pozriem tu gumu a buduci tyzden znovu :)

Lucinka33

To je super, som rada, ze ti to chytilo. Aj sa ti teraz paradne lesknu vlasy, co? :) Asi preto tam nemas cervene odlesky, lebo cierna obsahuje vela indiga, menej henny. Alebo niektore cierne henny ani vobec neobsahuju hennu :) Teda lawsoniu inermis. Tak hennuj aj buduci tyzden, farba by mala byt sytejsia a aj sa viac zafixuje.

miumiu

Lucinka: tak uz mam hotovo, mala som to na hlave 10 hodin, pod dvoma igelitovymi vrecuskami, ciapkou a malou deckou - nemalo sancu to uschnut, este rano som to mala teplucke a kremove :)) Vysledok...no...cakala som lepsi, ale zas nemozem sa stazovat - odrosty az tak nevidno a na roznych forach boli zenske, co im to nechytilo vobec, takze buduci tyzden opakujem a snad uz to bude naozaj "black" A nemam zaidne do cervena odlesky - vazne, cakala somaspon jemne,ale nic...inac ten pocit z vlasov mam teraz skvely, su jemne a take...ako keby pevnejsie :) Este zajtra dam na noc Amlu,

Lucinka33

Tak som zvedava ako to dopadne :) Mne Hennecolor tiez strasne opadava, drobi sa a je z toho bordel. Preto do nej primiesavam guarovu gumu a je to bez problemov :) Ale nepytaj sa ma, kde sa to da kupit, lebo neviem :) Poslala mi to kamoska :) Myslim, ze vravela, ze to maju v obchode pre celiatikov.
Vydrz celu noc. Dufam, ze si si dala namiesto uteraka na hlavu staru hrubsiu ciapku, je to pohodlnejsie :) Ja som s hennou raz davnejsie nevydrzala celu noc, lebo som tam prisypala pernikove korenie. Prehnala som to a nenormalne ma z tej aromy bolela hlava, tak som ju utekala o jednej v noci umyt :D

miumiu

tak uz som napatlala...brdo...islo to tuho a teda nie som si ista, ze je to na celych vlasoch :((...a ta kupelna ako vypadala...na hlave mam drdol ako indicky fakir, vlasy zdvojnasobili objem a ja sa desim toho ako to chyti...no uz som sa na to dala, tak uvidimm rano (ak si to v noci nepobezim zmyt :P)
PS: sorry za preklepy, ale niekedy pisem rychlejsie ako myslim...

miumiu

dam ten joanna, nevidela som tam silikon, tak snad chyti - nechcem davat olej, bo to vraj potom nechyta :)) Dnes soms a pytala jednej pani amjsterky akdernicky, ze ci to mam riosknutm ci to chyti a ona povedal, ze nevie preco by nemalo...tak si to idem otestovat, silno drz palce :))

Lucinka33

Tak vyskusaj a potom daj vediet ci ti to chytilo. Ale na prvykrat necakaj vyrazne vysledky. Mozes zmiesat s cajom kludne a aj s balzamom. Ale balzam by mal byt tiez radsej bezsilikonovy, aby to chytilo :)

miumiu

tak to je zle, pretoze ak nechyti, tak sa vraciam k chemii :(( mam k tomu na zmiesania aj inu farbu - prirodny orech tnavogastanovy, vsetko to mam od hennecolor, cize kvalita by mala byt fajn... a mozem miesat s balzamom a ciernym cajom tu hennu?