Tridsiatničky bez chlapa - sem! :-)

Príspevok v téme: Tridsiatničky bez chlapa - sem! :-)
purple girl

:-)))

Nejdem nadávať na chlapov, nejdem sa sťažovať , že som sama....len by som chcela také osobné "výpovede" vás, ktoré zapadáte do tejto kategórie :-).

Ide o to: že dnes je to bežný jav, keď žena okolo 30 ešte nemá deti, nie je vydatá...je to z rôznych príčin: napr. budovanie kariéry, v horšom prípade už po rozvode, či len jednoducho, lebo ( ospravedlňujem sa, že použijem tú trápnu frázu :-) ), ešte "nestretla toho pravého".
Ja sama patrím do tejto kategórie. Keď moje kamarátky na strednej začali riešiť frajerov, ja som bola zakomplexovaná až po uši zo svojho výzoru, bola som totálne nespoločenský typ - čiže nejaká študentská láska nehrozila. Postupom času som na sebe troška zapracovala a hlavne som sa na seba začala pozerať ináč a už som nebola až také "škaredé káčatko"...lenže vtedy ak o mňa aj niekto prejavil záujem, bolo to len z čisto sexuálnej pohnútky a o to som nemala záujem ja :-). Hovorila som si , že raz snáď aj ja niekoho stretnem, s kým si budem rozumieť, bude nám spolu dobre....
Roky bežali.....Potom sa niekto síce objavil, ale bol to "falošný poplach" :-). Bola som pre neho len jedna z mnohých , ale aspoň som si na ňom otestovala,ž nemám srdce z kameňa, ale dokážem sa aj zamilovať. Keď to prebolelo, skúsila som zoznamku - spoznala som zopár typkov, na ktorých som sa aspoň dobre pobavila ( nechcem byť hnusná, ale po svete fakt behajú všelijakí šialenci :-) )....a potom som spoznala úžasného človeka, prežila s ním krásnych 5 mesiacov.....a potom mi povedal, že už v tom nechce pokračovať, sám nevie, prečo, ale nie....
A tak som zase sama. O mesiac budem mať 29. Nechcem teraz riešiť nejakého nového chlapa - nehovorím, že mi nechýba blízky človek, objatie, spoločnosť, ale nechcem nič siliť - doteraz v živote mi to vychádzalo tak, že sa mi viac-menej splnilo všetko, čo som chcela - aj keď reálne časové termíny sa mi nezhodovali s mojimi predstavami :-), ale splnili sa.
....LENŽE...žijem v malom meste, kde každý pozná každého....otázky typu: kedy sa budeš konečne vydávať? sú na dennom poriadku...každodenné narážky kolegýň( všetko vydaté ženy)....ľútostivé pohľady kamarátok a tie ich falošné reči: ako ti je len samej dobre!....náreky starej matky, tetky, susedy: budeš mať problém otehotnieť, zle sa ti bude rodiť, dieťa nemusí byť zdravé....atď......všetko toto, keď som to počula z času na čas, mala som pripravenú nejakú trefnú a vtipnú odpoveď :-).....ale tá frekvencia sa stále zvyšuje a počúvať to každý druhý deň, ma už nebaví a úprimne povedané, začínajú mi z toho tiecť nervy....Keby že sa môžem vyhovoriť na kariéru - ale žiadnu nemám :-), len si tak žijem potichúčky - pracujem, študujem, športujem, cestujem...momentálne sa snažím nájsť lepšiu prácu, aby som si zabezpečila vlastné bývanie a pomaly si začínam pripravovať život, pre prípad, že sa naozaj nenájde nikto, kto "by ma chcel" :-))))

Ako som povedala na začiatku, dnes je situácia, v akej sa ja nachádzam bežná, ale ja mám tú smolu, že žijem v spoločnosti, kde je zaužívaná šablóna: škola, zamestnanie, svadba, deti...a ja sa cítim divná, lebo ju nespĺňam, narozdiel od všetkých okolo mňa :-).
Iste som otvorená novým možnostiam, rada by som raz mala vlastnú rodinu...ale môže sa stať, že sa to nestane - v tom prípade dúfam, že nájdem spôsob ako "vyplním" svoj život......

Preto by ma zaujímali "príbehy" tých, ktoré patria do tej istej "škatuľky" ako ja :-)......aká je vaša situácia?....ako ju vnímate? .....spokojné/nespokojné?...

Ďakujem.
Pekný večer prajem všetkým:-)

AdamKrt

dnes mozes vselico chytit. Ked randi slobodny clovek, tak povedzme skusi X ludi, kym sa daju do hromady ako par.

Predstav si, ze by to bol v poradi asi desiaty clovek, kde by to bolo take, ze si sadnu. To ma 10 ludi vybozkavat a riskovat vseliake prenosne choroby ?

Neviem, ako vam, ale mne sa to hnusi, len tak bozkavat cudziu osobu, i ked sa mi paci. Takto clovek ani nevie, co by mohol chytit. Ved co ked dana osoba povie uz na buducom rande, ze stacilo, koniec. K comu to bolo ?

Bozky su intimne a nemalo by sa nimi plytvat. Ci pre zeny dnes uz nic neznamenaju ?

purple girl

Adam Krt

K tvojmu prvému príspevku by som snáď len toľko, že s tebou súhlasím v tom, že k tomu, aby dvaja boli spolu šťastní, netreba nijakú osudovú lásku, alebo blesk z jasného neba, ale stačí byť tolerantní, nehľadieť len na seba a dokázať robiť kompromisy.....

A k tvojmu druhému príspevku -...... vady na chlapovi sú pre mňa: blízky vzťah k alkoholu, agresivita, nezodpovednosť, či neschopnosť postarať sa o seba ( z toho neskôr aj vyplývajúca neschopnosť sa postarať o svoju budúcu rodinu - čím nechcem povedať, že sa mu zavesím na krk a staraj sa o mňa, živ ma) - čiže ak niekto "vyniká" niečim zo spomínaného - tak bohužiaľ, nemám záujem.....Toto je pre mňa základ, na maličkostiach nebazírujem. Keby som mala ísť do nejakých podrobností, o čom by to bolo. Veď to je na tom spoznávaní najkrajšie, že nevieme, aký je ten človek a postupne sa nám otvára a naopak.
Hovoríš o tom, že človek v našom veku je už zvyknutý na určitý štýl života a nie je pre neho ľahké sa ho vzdať, ani keď ide o partnera/ku. Neviem ako u ostatných, pre mňa to problém nebol. Videla som to na prípade svojho posledného priateľa. Boli záujmy, ktoré bavili oboch - tak sme sa im venovali spoločne. Každý mal svoje vlastné záujmy - dokázali sme sa jeden druhému prispôsobiť, aby mal každý aj čas pre seba. ....Postupným spoznávaním som u neho objavovala veci, či vlastnosti, ktoré by mi asi za "normálnych okolností" vadili, ale takto som ich prijala ako jeho súčasť. A nemyslím, že by mi vadili v budúcnosti, lebo je treba si určiť, čo je podstatné viac a čo menej. Neznášala som napr. keď si išiel kúpiť obyčajnú maličkosť a dokázal 15 minút rozmýšľať, či áno alebo nie - obyčajné puzdro na doklady :-))) - dobre, v duchu som hundrala, ale čo na tom, je to blbosť, lebo hneď potom mal so mnou trpezlivosť ma učiť ( mňa - totálny antitalent) šoférovať. Tak sa vykašlem na ten nákup, tie dve hodiny trpezlivého vysvetlovania mi to vynahradia. Kašlem na to , že nosí biele ponožky :-), keď sa dokázal postarať o svoju matku a sestru, keď sa ich otec na nich vykašlal. A mohla by som spomenúť kopec ďalších príkladov. Čiže myslím, že nemám prehnané nároky na partnera a dokážem sa "prispôsobiť" a pritom nepoprieť vlastné "ja", či ortodoxne netrvať na tom, že on musí byť taký a taký a iný nie.
A chcem vlastne povedať, že je to všetko len o tolerancii, kompromisoch a nesebeckosti a o vzájomnej náklonnosti......a samozrejme o šťastí, stretnúť osobu, ktorá zdieľa podobný názor na život ako ja :-)

jajka001_

taky maly bozk dame, ktora sa ti naozaj paci,predsa nie je nic zavazne. a ak sa pacis aj ty jej, da ti to najavo. a nepatri sa odmietnut :) tak je rozdiel dat najavo , naznakmi, zaujem, a povedat Bejby ideme na vec? :))

AdamKrt

U mna to bolo tak, ze kludne 3tie 4te rande a nic som neskusil. Ziadna pusa. Nie, zeby som nechcel, ale z ucty k dame. Chcel som ju predsa lepsie spoznat. Bozkavanie patri medzi intimnosti a povazujem to za nieco, co budem robit so svojou vyvolenou a nie len tak...

Tak preto som bol dobry kamarat a malo to zakazdym rovnaky priebeh. A ja som sa chcel spravat ako gentleman... Aby si nemysleli, ze mi ide iba o to. Mne islo naopak o vazny vztah a nikam som sa neponahlal prave preto. Cccc, zenam clovek neulahodi i ked im chce dobre... :) Vsade sa vypisuje, ze chlapom ide o jedno a ked schvalne sa chlap drzi spat, tak je zle.

Neni vam divne bozkavat niekoho napr. na prvom, ci druhom rande len tak ? Ved k tej osobe nemozete citit lasku, tak naco ju bozkavat ? I ked som v mnohom pokrokovy clovek, v tomto som asi konzervativec... A ze potom zeny i muzi maju problem najst si partnera, partnerku. Ked rozmyslaju uplne inac :)

jajka001_

zavisly na rodicoch - vela muzov je momentalne na tom tak, ze sa nemoze osamostatnit - aj zien, vsak- byty su drahe - o to tak nejde ale o ten pristup, ci sa snazi osamostatnit. mamy sa staraju , to je jasne, operu, navaria, nakupia - ale ci pracuje, ci sa necha obskakovat mamou alebo nie, ci sa necha zivit alebo je mu to proti srsti, ci ma plany do buducnosti ohladne vlastnej rodiny a byvania.

jajka001_

ale ano, ved zeny maju rady kurizovanie. balenie, nie vulgarne. tretie rande a bez pusy? to uz by som pisala na forum ze ci je to v poriadku :D ked tam nie je ta iskra, sexualny naboj aj ked ku sexu nemusi prist hned, to moze pockat, ale ta pritazlivost vzajomna, a ked sa muz ani nepokusi o bozk, zena pochybuje ci je dost atraktivna pre neho

jajka001_

hanblivy? no prilis hanbliveho by som urcite nechcela, byvaju nekomunikativny, musis z nich tahat vety, a zeny maju radi typy ktore vedia konverzovat. okrem toho s tym suvisia dalsie veci , ze maju problem v komunikacii aj s inymi ludmi a ja potrebujem rovnocenneho partnera a nie dospeleho muza ktoreho treba viest a brat ohlady na jeho nespolocenskost. trocha hanblivosti je roztomila. hlavne take, ze nevrhnem sa na teba bez ohladu na tvoje city, ale zas nie tak ze k prvemu bozku ta musim dotlacit. pripadne sa k nemu ani nedostaneme lebo ty sa hanbis...

AdamKrt

jajka001_:

ake roky rokuce ? Co som poznal urcite damy, co sa chceli zoznamit, tak napr. im stacili 2-3,4 rande a potom zbohom. I ked vyzorovo nebol problem, povahovo pri pisani nebol problem, komunikacia tiez neviazla, len som sa napr. spraval tak, ze predsa na ne nevystartujem a nezacnem im robit sexualne navrhy. Mozno sa to dnes ocakava, neviem. Ale mne vadi, ze by som mal mat nieco s osobu, na ktore by mi nezalezalo a riesit potom napr. pripadne potomstvo, vychovu atd.

Ale dnes skor niektore zeny zacnu vypisovat niekde, ze ked na prvom, ci druhom rande neskusi nic, ani bozkavanie, ze je vadny. Zeny chcu casto od partnerov pochopenie, ze sex nie, az ked chcu ony, ale ked muz nezacne hrat na sexualnu strunu, ma byt vadny ? Napr. ja som ostychavy clovek zo zaciatku, ale ked sa odviazem a zhodim ostych, potom som uvolneny a uplny opak, ze prekvapujem az sam seba. Potom si to naopak viem vychutnavat poriadne :) Lenze takyto typ cloveka potrebuje urcity cas. Mam kamarata, ktory napr. chodil pol roka s dievcatom a ani mu nedal pusu. Taky som nebol, ale chapem ho.

Lenze zeny, ktorych stretnu slusnaci si vacsinou povedia, ze su to hanblivci a kaslu na nich. Lenze ten hanblivec je uplne iny clovek, ked zhodi ten ostych... Ale dnes je rychla doba, asi treba zacat na druhom, ci tretom rande skusat nieco na damu, aby sa necitila nedocenena... :)

Samuela

Mám kolegu, nádherný muž, ale má o 7 rokov menej. Rozumiem si s ním super, možno preto lebo pre mňa je niečo viac nereálne... Minule mi neveril že som staršia. Tak buď mi chcel zložiť kompliment alebo je slepý:)