Tridsiatničky bez chlapa - sem! :-)

Príspevok v téme: Tridsiatničky bez chlapa - sem! :-)
purple girl

:-)))

Nejdem nadávať na chlapov, nejdem sa sťažovať , že som sama....len by som chcela také osobné "výpovede" vás, ktoré zapadáte do tejto kategórie :-).

Ide o to: že dnes je to bežný jav, keď žena okolo 30 ešte nemá deti, nie je vydatá...je to z rôznych príčin: napr. budovanie kariéry, v horšom prípade už po rozvode, či len jednoducho, lebo ( ospravedlňujem sa, že použijem tú trápnu frázu :-) ), ešte "nestretla toho pravého".
Ja sama patrím do tejto kategórie. Keď moje kamarátky na strednej začali riešiť frajerov, ja som bola zakomplexovaná až po uši zo svojho výzoru, bola som totálne nespoločenský typ - čiže nejaká študentská láska nehrozila. Postupom času som na sebe troška zapracovala a hlavne som sa na seba začala pozerať ináč a už som nebola až také "škaredé káčatko"...lenže vtedy ak o mňa aj niekto prejavil záujem, bolo to len z čisto sexuálnej pohnútky a o to som nemala záujem ja :-). Hovorila som si , že raz snáď aj ja niekoho stretnem, s kým si budem rozumieť, bude nám spolu dobre....
Roky bežali.....Potom sa niekto síce objavil, ale bol to "falošný poplach" :-). Bola som pre neho len jedna z mnohých , ale aspoň som si na ňom otestovala,ž nemám srdce z kameňa, ale dokážem sa aj zamilovať. Keď to prebolelo, skúsila som zoznamku - spoznala som zopár typkov, na ktorých som sa aspoň dobre pobavila ( nechcem byť hnusná, ale po svete fakt behajú všelijakí šialenci :-) )....a potom som spoznala úžasného človeka, prežila s ním krásnych 5 mesiacov.....a potom mi povedal, že už v tom nechce pokračovať, sám nevie, prečo, ale nie....
A tak som zase sama. O mesiac budem mať 29. Nechcem teraz riešiť nejakého nového chlapa - nehovorím, že mi nechýba blízky človek, objatie, spoločnosť, ale nechcem nič siliť - doteraz v živote mi to vychádzalo tak, že sa mi viac-menej splnilo všetko, čo som chcela - aj keď reálne časové termíny sa mi nezhodovali s mojimi predstavami :-), ale splnili sa.
....LENŽE...žijem v malom meste, kde každý pozná každého....otázky typu: kedy sa budeš konečne vydávať? sú na dennom poriadku...každodenné narážky kolegýň( všetko vydaté ženy)....ľútostivé pohľady kamarátok a tie ich falošné reči: ako ti je len samej dobre!....náreky starej matky, tetky, susedy: budeš mať problém otehotnieť, zle sa ti bude rodiť, dieťa nemusí byť zdravé....atď......všetko toto, keď som to počula z času na čas, mala som pripravenú nejakú trefnú a vtipnú odpoveď :-).....ale tá frekvencia sa stále zvyšuje a počúvať to každý druhý deň, ma už nebaví a úprimne povedané, začínajú mi z toho tiecť nervy....Keby že sa môžem vyhovoriť na kariéru - ale žiadnu nemám :-), len si tak žijem potichúčky - pracujem, študujem, športujem, cestujem...momentálne sa snažím nájsť lepšiu prácu, aby som si zabezpečila vlastné bývanie a pomaly si začínam pripravovať život, pre prípad, že sa naozaj nenájde nikto, kto "by ma chcel" :-))))

Ako som povedala na začiatku, dnes je situácia, v akej sa ja nachádzam bežná, ale ja mám tú smolu, že žijem v spoločnosti, kde je zaužívaná šablóna: škola, zamestnanie, svadba, deti...a ja sa cítim divná, lebo ju nespĺňam, narozdiel od všetkých okolo mňa :-).
Iste som otvorená novým možnostiam, rada by som raz mala vlastnú rodinu...ale môže sa stať, že sa to nestane - v tom prípade dúfam, že nájdem spôsob ako "vyplním" svoj život......

Preto by ma zaujímali "príbehy" tých, ktoré patria do tej istej "škatuľky" ako ja :-)......aká je vaša situácia?....ako ju vnímate? .....spokojné/nespokojné?...

Ďakujem.
Pekný večer prajem všetkým:-)

doubledog

ale da sa na to pozriet aj inak
kedze su uz rozumnejsi, tiez maju iste naroky a nehrnu sa do vztahu kvoli sexu, ako mnohi mladi muzi.

proste pouzitelnych zien v takomto veku je velmi malo, bud su to karieristky, alebo zufale zeny s nejakou vadou.

doubledog

ja co tak sledujem svoje okolie, tak muzi, ktori by pre vas teoreticky prichadzali do uvahy, uz prilis zaujem o nejaky vztah nemaju.
alebo lepsie povedane, nemaju ochotu alebo ani schopnost sa zene prisposobovat. ziju si sami a vyhovuje im to.

AdamKrt

Nie som sice zena :) - ale mam po 30tke uz par rokov a tiez som bol velmi dlho osamely. Cez studia som nikoho nehladal, lebo som sa venoval uceniu. Potom som sa venoval praci. Nechcel som sa viazat a tak som si z ucty k zenam, nechcel ani nic zacinat, pokial som nedospel do stadia, keby mi uz vyhovovala aj manzelstvo i rodicovstvo. Skusal som zoznamenia cez internet, ale i ked som si viac krat rozumel so zenami, ked som s s nimi pisal, po par osobnych stretnutiach to vzdy skoncilo. Bud som nebol ortodoxny krestan, alebo si niekoho nasla ineho, alebo som sa zdal skor ako dobry priatel... Lenze ked je clovek plachejsi, tak ze tu dobu sa nemal ani ako prejavit a niekomu trva dlhsie, kym sa vie prejavit naplno.

Takze v zivote som tiez tak skncil - praca, domov, praca, domov. Pijacke bary, futbal, zafajcene kaviarne, disco, ani zurky, alkohol, cigarety - nic z toho ma nebavilo a ked nevyslo nejake rande raz za uhorsky rok, tak som to odkladal.

Od kedy mam partnerku, dost som sa zmenil a zmenil sa aj moj pohlad na seba, aky som bol. Len jedno ma skrie, ze je to vztah na dialku.

Takze ako existuju zeny, co maju problemy, ako tu bolo uz pisane, najdu sa rovnako aj muzi :) A maju ten isty problem najst si vhodnu partnerku. Ony zeny vedia tiez dost vymyslat a preberat, pritom kopec z toho su uplne nepodstatne zalezitosti.

Presne takto mi povedala aj jedna znama, ze ma ten problem, ze kto ju chce, moze byt akykolvek dobry a super, nema o neho zaujem. A kto ju nechce, toho chce ona. Neni to na hlavu ?

Preco sa hrnut do niecoho, neni lepsie spoznavat ludi a uvidiet, ci sa k nim nezacne postupne vytvarat nejaky vztah ? Mam dojem, ze vela ludi strasne prebera. A pritom, ked sa zamilujete, tak vsetko, co ste chceli, zrazu nema az taky velky vyznam a clovek prekvapi sam seba, co dokaze znasat a urobit pre lasku.

Volakedy som mal predstavu, ze pre kazdeho je na svete ten vyvoleny/vyvolena. Teraz si skor myslim, ze existuju ludia kompatibilni a nekompatibilni a ze clovek by mohol fungovat v podstate s hocikym, kde si dokazu povahovo sadnut a bude u nich laska, ucta, priatelstvo.

I v jednom clanku, co som raz cital bolo pisane, ako sa vsade hovori o osudovej laske a psychologovia niekde tvrdili, ze clovek, s ktorym by bola dana osoba dokonale stastna byva menej nez 3km od vas. Vsetko je to o tom, akych ludi clovek stretne, kde sa dostane a ako zahra do karat osud. Ludia si vytvoria vztahy, ale nebyt istych udalosti, nahod, mohlo to vyzerat uplne inac a kazdy mohol byt v zivote niekde uplne inde, milujuci a stastny s inym partnerom/partnerkou a o tej inej/inom by nevedel.

Zda sa, ze to neni take zlozite, ako si ludia myslia, len take zlozite si to robime... :)

kikusa33

OsamelýChlap, netvrdi, čo "staré dievky" potrebujú, keď o tom nemáš ani šajnu. Ale možno si svoj príspevok myslel ako (nepodarený) vtip. Potom to je v poriadku, nie každý vie rozprávať vtipy :)

OsamelyChlap

bibi: Je kopa zodpovednych osmaelych chlapov. Sex nevylucuje dlhodoby vztah. Sexom ziskavas a nic nestracas.

nezabudka333: Niekoho mám, neboj sa. Meno OsamelyChlap si sa dal preto aby som odhalil tvoju pravu tvar :-) Aj muži môžu mať viac frajerok. Nevidím na tom nič zlé. Prajem ti, a nech si šťastná :-)

Iveta Michael

purple girl

Nemám ale...spriaznenú dušičku v podobe milého,otvoreného a empatického chalana...som asi našla.:)Len je o dosť mladší,ale teda o to viac žasnem aký duševne zrelý a zodpovedný dokáže byť.Máme k sebe možno dosť blízko,zdá sa že ho aj ja veľmi priťahujem ale držím sa pri zemi.Neviem čo bude ďalej,nechávam tomu celkom voľný priebeh...nežijeme v jednom meste ale ak by mal byť on mojim ,,man fatale,,tak by som za ním išla kamkoľvek...a inak dievčatá,poviem vám že je lepšie byť dlhšie ,,single,,ako byť v manželstve nešťastná a zažiť trpký rozvod.Toto by som veru nechcela zažiť.A inak LÁSKA je očarujúca aj tým že prichádza len vtedy keď chce a tam kde ju nečakáme :)

bibi1234

OsamelýChlap-praveze naopak, zeny produktivneho veku uz nie su pod nadvladou hormonov a hladaju skor istotu, lasku, bezpecie, objatie, pristav, zazemie ako sex... Bohuzial vela takychto zien je samych, lebo stratili roky pri chlapoch, ktori sa chovali detinsky, slobodne, nezodpovedne a zeny si mysleli, ze ich zmenia. Vacsina zien, co si nasla partnera v 15tke-18tke nemala na muza skoro ziadne naroky a az neskoro si uvedomili, ze modrooky blondak, ktory ani neskoncil ucnovku, je nezamestnany, byva v 35tke u rodicov a este sa chodi ozierat do picbarov za jej peniaze, nie je vhodny geneticky material pre rozsirovanie populacie...

nezabudka333

osamely chlap, ty si radsej najdi niekoho na sex. tridsiatnicka moze mat aj 3 frajerov naraz, viem o com hovorim, problem je vacsinou ze sa mi ziaden z nich naozaj nepaci a kazdy ma nejaku chybu. tak. a oni sa potom plazia a prosia ale nic im to nie je platne.

OsamelýChlap

Staré dievky potrebujú jedno : sex. Podstané je otehotnieť. Svadba nie je podstatná. Namyslené ženy čo im žiaden chlap nie je dosť dobrý dostali čo si zaslúžili. Zostarli.

bibi1234

purple girl-tak ja do tejto skupinky nepatrim, ale maminina kolegyna bola tiez cely zivot sama, uz bola zmierena s tym, ze si nikoho nenajde. v 40tke si nasla sice rozvedeneho, ale dobreho muza(zena bola alkoholicka) a v 42 mu cisarakom porodila zdrave dievcatko a su spolu stastni, takze netreba zufat, ani nejak specialne hladat, ta laska si Ta najde sama... Mozno by som na Tvojom mieste zmenila bydlisko, napr. odisla do Ba, tu je moderne pracovat v open officoch, cize mas napr. vo velkej miestnosti 20 kolegov a bol by v tom cert, keby aspon nebol jeden slobodny, pripadne nemal slobodneho priatela, ktory sa uz chce usadit...