Bublinky v infuzii

Príspevok v téme: Bublinky v infuzii
bublina2

zdravim, mam taku otazocku lezala som v nemocnici a dostavala som infuzie ale problem je v tom ze som si vsimla ako do mna idu okrem infuzie aj vzduchove bublinky a mam s toho velky strach...akoze zit zijem ale citala som ze ked sa dostane vzduchova bublinka do zily clovek zomrie....ako vravim zijem ale bojim sa aby mi neostali nejake nasledky na srdce z toho alebo tak...tak ak niekto kto o tom nieco vie nech napise prosim....vdaka

infuzerka

Preboha RNG, co to tu trepes? Ako inac by infuzia mohla stiect do zily, keby sa do nej nedostaval vzduch? Ved by tam vznikol podtlak a infuzia by netiekla! Ty ze rozumies prirodnym vedam? Vzduch vstupuje do infuzie prirodzene a nahradza odtecenu tekutinu! To neznamena, ze sa ten vzduch dostava do zily, zbytocne tu strasis ludi! Ten vzduch sa dostava do flase, sklene infuzne flase sa nedaju stlacit, tak ten vzduch v nich je nutny.
Videl si ty vobec niekedy infuziu? Ty mas asi poruchu v davkovaci.

RNG

Bublinka 2, alew nemusis mat dnes uz strach, bublinky sa absorbuju do krvio pomerne rychle a zrazenuiny postupne za den-dva rozpusti ludsky enzym plazmin. Takze ziadne dlhotrvajuce nasledky okrem moznych okamzitych nie su

RNG

Bublinky su v infuzii definitivne skodlive, to musela byt porucha v davkovaci. Ze na to kazdy hned nezomrie, neznamena, ze to musis obhajovat ako neskodne, Back.
Bublinky zvysuju mnozstvo krvnych zrazenin(trombusy), o tom nie je ziadna pochyba , preto lekari ked natiahnu z flasiek do injekcii lieky, obratia striekacku poklopu na nu a potlacia piestik, aby odstranili vsetok nabrany vzduch.

bublina2

a nemozu tie bublinky nejaku zlobu robit vo mne aj ked su male predsa ich mam v sebe dostanem ich nejak von casom alebo tak?