Facebook

Kenty

marusska1
Prečo? Ako povedal AdamKrt každý o tom básni a vždy sa spýtajú "máš facebook?"
Podľa mňa Facebook je dobrý, ale odtiaľ potiaľ. Je už skutočne na každom ako ho využije. Rozprávalo sa niekde, že ľudia si tam podávajú priateľov, s ktorými sa rozprávali raz alebo ktorých ani nevídajú. Na sociálnych sieťach ťa ľahko oklamú a keď už nie všetci tam píšu pravdu, pretvarujú sa a pod. Taktiež ako bolo spomínané dosť sa to zneužíva aj pri zamestnaní ... preto by sme si mali dopredu rozmyslieť aké informácie uverejníme a čo komu napíšeme. Tiež je problém, že nie každí to tak avláda natoľko aby skril svoje údaje pred ostatnými. Či už si tam robí nejaké hlúpe testy alebo sa hrá to je už jeho vec. Niekto to používa, ale nemusí tam byť každý deň a celý deň. Stačí raz do týždňa pozrieť čo nové a nejak nestrácať čas akokoľvek. Je fajn si tam dať starých spolužiakov, ale tiež neviete kto čo má za chrbtom. To na každom z nás aké riziko postúpime.

Sledujem tým len názory naň.

Ja ho nemám, ale vätčina ľudí, ktorých poznám ho majú.

lost

Nie je to povinne :)
(aspon zatial :D )

Ale bez foto, asi 2% ludi su tam tak :) cize neviem ake by boli reakcie, ak take ako na azte, tak :D :D .. ale tak rodine a kamosom by to zrejme naozaj nevadilo... :)

GiovanniX

samozrejme vsetko ma svoje vyhody a nevyhody.Ja som na FB,ale skor mam tam rodinu zoskupenu,cize brata,sesternice,atd vieme o sebe,vidime nove fotky o sebe aj ked sme daleko od seba,kamaratov mam tam naozaj len zopar,ale to su kamosi a nie ludia co ma oznacia,alebo s kym som pokecal len raz,dva krat.Samozrejme vsetky udaje na FB sa daju zneuzit.Ale pre mna No.1 je icq,inak vse ostatne mi je jedno...

AdamKrt

Na FB som sa zaregistroval, ked kazdy o tom basnil. Pozrel, som, videl som, nezaujalo ma a viac som ho nepouzil.

Nemal potrebu vytvarat si nejaky status, aby ma niekto sledoval, ci som pripojeny ci nie. Aby o mne bola verejna informacia co robim, kde som atd. Da sa to zneuzit a nemienim nosit pred vsetkymi ludmi informacie o sebe, ako na dlani.

lost

Ja,
PranoJa.

ale nie... nevidim dovod preco by som tam mal byt... ved to nie je oficialny zoznam ludi, a ked uz tak mali by tam zaviest "Enemy list", proste ak niekoho niekto zabije, nemuseli by policajti chodit domov a vypytovat sa "mal nejakeho nepriatela?"
ale najviac z dovodu, ze nie som fotogenicky, a (aj) preto nedavam foto svojho tela a ani jeho casti volne, vysiet na net..
dalej, aby to bolo nezneuzitelne, musel by som vynalozit privela energie na osetrenie tej aplikacie, co zas nemienim (nechcem stracat cas s tym)...
dalej, nemam dovod komunikovat cez tretiu stranu/aplikaciu. To je porovnatelne ako keby som si sukromne veci kecal v autobuse, kde ma moze ktokolvek pocut.
a este zopar dovodov..

nehovorim ze je FB zly, ale ja osobne ho zatial nepotrebujem, ak budem, zalozim si ho :)
a viem presne na co ho vyuzijem (je to mocna zbran mimochodom)

cize...

som "mimo" sveta :D

marusska1

ja tiez nemam facebook...ludia tam casto stracaju cas..vypisovanie statusov, hry, hlupe konverzacie- bez zmyslu.. kedze nemam vela priatelov - nemam ani zaujem si tam pridavat nejakych imaginarnych..alebo s ktorymi sa ledva poznam