Čo s takým priateľstvom?

Príspevok v téme: Čo s takým priateľstvom?
ZdenaZZZ

Ahoj. Tento príbeh z víkendu sa mi nepíše ľahko, lebo aj seba v ňom opíšem ako poriadnu kravu, ale všetko čo píšem je pravda. 4 najlepšie kamarátky, sme boli na víkendovom školení. Bola s nami ešte jedna kočka, približne v našom veku (25 rokov), ktorú nemáme rady. Máme ju za sprostú kravu, za fiflenu z multimilionárskej rodiny, pre ktorú nie je nikto dosť dobrý a ktorá si ručičky prácou len tak nezašpiní. Pozná len svetové módne domy a svoj športový Mercedes. My naj kámošky sme večer trávili v bare a potom sme ešte sedeli na chodbe pri izbách. Bolo nám veselo, popíjali sme a tá milionárka si kúsok od nás čítala a nevšímala si nás. Dobre sme sa bavili, na jednej kámoške už bolo vidieť, že má dosť, ostatné sme boli len jemne pripité, nevypili sme toho veľa, lebo prakticky nepijeme. Tá čo mala dosť nie je vôbec zvyknutá na alkohol, nikdy nepije, no tentokrát sa nejak odviazala. Po chvíli sa išla postaviť, len ťažko sa jej to podarilo, urobila dva kroky a spadla, bola namol. Niečo tam mrmlala a keďže sa jej nič nestalo, nám to pripadalo hrozne zábavné. Nič iné nás nenapadlo, len ju natočiť na video. Bavili sme sa na tom. O chvíľu sa dogrcala, tak sme jej podali vedro a točili ju ďalej. Bola tak hrozne opitá, že sa aj pocikala, aj pokakala. V takom stave už vyzerala dosť nechutne, preto po chvíľke sme ju prestali točiť a rozmýšľali čo s ňou. Dohodli sme sa, že ju odtiahneme do takého kumbalu kde bola dlažba, lebo tam nemá čo zašpiniť a dozrieme, aby sa náhodou neudusila zvratkami, ale aj s tým sme mali problém, lebo smrdela, už nám bola fuj. Keď tá „fiflena“ videla čo s ňou robíme a ako vyzerá, tak došla k nám a bez slova sa ju snažila pozbierať a odtiahnuť na izbu. Na iné ako na komentáre, že tá izba bude vyzerať, sme sa nezmohli. Spoza rohu sme pozerali čo s ňou bude robiť. Keď som videla, že sa ju snaží dostať do vane, niečo sa vo mne zlomilo a išla som jej pomôcť. Tie dve kámošky na to kašľali, nepohli pre ňu ani prstom a to sme si hovorili najlepšie kamarátky. Dostali sme ju do vane, ja som ju držala a ona ju zobliekla a svojimi rukami, ktoré si podľa nás za žiadnych okolnosti nie je ochotná zašpiniť, ju umyla. Robila to bez náznaku hnusu i keď tá kámoška bola hrozne posratá, bola špinavá od chrbta po členky a okrem toho i pocikaná. Robila to tak, ako keď mama umýva svoje dieťa, aspoň mne to tak pripadalo. Potom jej išla zohnať nejaký igelit, aby jej ho ustlala pod plachtu, nech tá kámoška nemá problémy, že znečistila posteľ, keby sa jej náhodou ešte niečo stalo. Neskôr sa ukázalo, že aj tým jej pomohla. Po chvíli sme ju do tej postele odniesli. Stále zvracala a tá „fiflena“ sa o ňu trpezlivo starala. Keď som sa na ňu pozerala, som začala rozmýšľať, že sprostá fiflena nie je ona, ale my. Stále som bola bližšie k názoru, že naj kamarátka má byť ako ona, nie ako my, veď mi by sme sa o ňu určite tak nepostarali, ale nechali ju ako bola, až kým sa nepreberie. Tá „fiflena“ to urobila úplne v pohode, nevadilo jej, že si poriadne, naozaj poriadne, zašpinila ruky. Ako sme tak tam sedeli a dávali na tú kočku pozor, tak som sa s ňou začala rozprávať a postupne som zisťovala, že je to výborné dievča. Bolo mi zo seba smutno a rozmýšľala som, či ešte chcem byť naj kámoška s kočkami, ktoré sa na svojej namol opitej kamarátke len zabávali a neboli ochotné jej pmôcť. V tú noc, sa vo mne niečo zlomilo a som veľmi rada, že sa to stalo. Zistila som, že medzi nami ozajstné priateľstvo nebolo. S tými „naj kámoškami“ už nemám chuť sa stretávať. Ako by ste sa zochovali vy, snažili by ste sa im zdôvodniť prečo, alebo by ste jednoducho obmedzili kontakty len na nutné, čiže pracovné? To video sa nahrávalo na moju kameru a tá opitá kámoška ho chcela vidieť, tak ho videla, ale kto jej pomohol som jej nepovedala, lebo „fiflena“ (teraz si už myslím, že fajn dievča, ktoré vie čo je kamarátstvo) si nepriala, aby vedela, že sa o ňu postarala ona. Myslím si, že bolo by správne, keby vedela kto sa o ňu postaral a aj to si myslím, že jej by to otvorilo oči, že by zistila kto je aký, kto stojí za kamarátstvo. Čo mám robiť, keď tá kočka si neželá aby som jej to povedala, nerešpektovať jej prianie a tej kámoške to povedať, alebo nepovedať? Ak jej to nepoviem, bude ju ďalej neznášať i keď to dievča jej veľmi pomohlo a musí mať dobré srdce keď to urobila. Viem, že som bola sprostá, to mi nemusíte hovoriť, ale keď mi poviete ako sa zachovať ďalej, budem rada.

soffa

Zdena...nedocitala som tvoj clanok cely,ale............zavist je pekna vlastnost,ze????si typycka slovac,len zavidis...a vies co?nedalo mi a hned na zaciatku si pisala ake ma super oblecenie a sportovy mercedes!ta nech ma!teba co do toho?????len zavidis...nic ine.a este daco si UBOHA!TY A NIE TVOJA TAKZVANA KAMOSKA!Z Takych ludi ako si ty mi je na grc.kamoska natoci kamosku na video????to co mas za chrbtovu kost????radsej miesto tych picovin si mala na nu dat pozor a postarat sa o nu.TEBA BY SOM ZA KOMOSKU MAT NECHCELA!!

okis

myslím, ze to dievca si ani nezasluzi aby ste sa o nej vyjadrovali, ze fiflena, ved potom ako pomohla. Mozno to dievca, co ma zámoznych rodicov, je veriaca a zachovala sa tak, ze urobila dobrý skutok, pretoze nemame si zhromazdovat poklady tu na zemi kde ho rozozeru mole, a nechcela sa tým chválit, bola skromna ako tu písete a hlavne ludská, patrila k tým bohatým ludom, ktoré maju dobré srdce a z pokladu dobrého srdca vychádza dobré ovocie. Bez Pána Jezisa nemozno nic dobré urobit, pretoze my sme ratolesti a on je vinic. Tiez si myslím, ze by si mala otvorit oci tej kamoske, ktorej pomohlo to dievca, lebo to dievca si nezasluzi, aby ju odsuvalo nabok, zasluzi si vdacnost a lásku od Vás. A nemusís sa prestat kamarátit s tými babami, ale tiez ich priviest na správnu cestu, ale v nudzi poznas skutocných priatelov, mozno uz medzi tvoje najlepsie kamarátky patrit nebudú ak sa nezmenia, alebo este neboli dozrele, ze pri probléme zutekali ved naozaj toto inteligentné dievcatá nerobia, ze sa opiju, natacaju. Skús sa jej opýtat preco nechce aby to dievca vedelo ze jej pomohlo, keby to vedelo mozno by v nej naslo dobrú kamarátku. Ako to dopadlo ma to zaujíma. Je to silný a pekný príbeh, pekné svedectvo a poucné na zamyslenie. Boh nech zehna Vase nové a skutocné priatelstvo s tou dievcinou co preukázala lásku k blíznym skutkom. Pravá láska je obetavá a tu vidíme skutocnú obetu. Aj Matka Tereza sa nebala starat sa o tých najchudobnejsích.Velmi pekne sa zachovalo to dievca moze byt pre Vas baby príkladom, preto by to aj malo to dievca co bolo opité vediet, a ostatné kamarátky by sa mali zmenit. Teba to uz zlomilo tak nastala v tebe nejaká zmena..aj preto ked sa to to opité dievca dozvie mozno aj v nej sa nieco zlomí. skus sa porozpravat s tou babou co si nezelala aby o tom vedela, ked sa o tom dozvie, moze sa zmenit jej správanie aj prístup k tej babe co jej pomohla, aj k tým co jej nepomohli a moze byt aj uchránená aj ona od falosných priatelstiev. Radsej skor ako neskor.

Slnečnica

Ta Zdena predsa pomohla. Tiež si myslím, že tej kočke by sa to bez nej nepodarilo. Z toho príbehu mi vychádza aj to, že si uvedomila čo je priateľstvo a, že človeka treba najprv spoznať, potom súdiť.

janab

Viete, mna na tom všetkom zaráža to, že dievčatká sa opijú a veľmi..neviem si totižto predstaviť situáciu, že sa tak spijem, že si nepamätám nič čo som robila..a to mi celý život nahána strach a práve preto som nikdy opitá na mol nebola ani som po tom netúžila. Každý predsa musí mať v sebe poistku, kedy si povie, že viac neznesie. Je veľa prípadov, že sa deti opijú a až tak, že organizmus nezvládne to množstvo alkoholu a zomrú. Proste zlyhá srdce,..toto nie je sranda a už vôbec nie, ked si niekto z toho urobí foto do albumu a pozri, aká si úbohá..viete, človeka sfotiť, či nasnímať v chúlostivej situácii, to je myslím si aj trestné..je to akoby zneužitie intimity človeka...to dievča bolo na mol opité a !kámošky" sa na tom riadne bavili a pomoc?..niekde uskladniť, žiadne také, že aspon myšlienka na to, že sa jej môže niečo (okrem zadusenia sa) stať...toto je nebezpečné..ja priznávam, že s nevládnym telom sa ťažko pracuje, ale boli tam 3 grácie a tiež opitučké , ale nie natoľko, aby nevedeli posúdiť vážnosť situácie..posúdila to jediná, tá,ktorá sa ich pitiek ani nezúčastnila...je to proste hrozné čítať a predstaviť si to.

LLuciaa

Čo je na tom také hrozné, keby ju nechali v tom kumbale, kým sa nepreberie natoľko, že bude schopná pri sprchovaní spolupracovať? Si myslím, že keby tam na ňu dozerali, aby sa jej niečo nestalo, tak to je celkom normálne riešenie. Ja som raz tiež bola v takej situácii. Kamarátka na mraky opitá, tiež jej unikla stolica aj moč. Chcela som jej pomôcť a dať ju do poriadku, chvíľu som sa o to snažila, ale potom som to radšej nechala tak, lebo by to asi skončilo jej rozbitou hlavou. Nebola totiž schopná spolupracovať, stáť na nohách, podržať sa ma a pod.. Nakoniec som jej tiež ustlala igelit a dala ju do postele takú, aká bola a keď sa trochu prebrala, sme dali spoločne všetko do poriadku. Nič sa jej nestalo, že v takom stave tam ležala niekoľko hodín, no keby som ju umývala, tak neviem ako by to skončilo, či nie úrazom.

Simca22

No silny pribeh ...az teraz sa ukazalo kto je skutocny priatel a kto sa na neho iba hra ,este ze si mala tolko duchapritomnosti aspon ty a pomahala si tej kocke ako jednej tak aj druhej ,..situacia v akej bola ta opita kamoska je zahanbujuca a ak by sa dozvedela kto bol tym dobrym anjelom by ju viac strapnila ale mam nazor ze pravda by mala otvorit oci aj jej aj ked rozhodnut sa musis uz len ty.A ak rozmyslas obmedzit priatelstvo s tymi dvoma tak by urcite mala aj ta opita kamaratka a nie mat falosne priatelstva ktore ti nepomozu ked to potrebujes aj ked v takej situacii aka sa jej stala

hmmmmmmmmmm

vidis niekedy clovek prekvapi-i ked v tomto pripade ste boli zrejme vy,kto mal zalepene oci.mozno sa len nevedela zaclenit pre zlu skusenost alebo ste boli ozaj kozy a povazovala vas za sedlacky-to nie v zlom.
preto nemame pravo sudit druhych.nikdy nevieme aki su v skutocnosti.ty si poznala svoje kamaratky a pekne sa vyfarbili.ju ste nepoznali a prijmne prekvapila.
mnohokrat je to tak,ze clovek si automaticky spravi predsudok a mozno aj mnoho veci domysli a hned vidi toho druheho skreslene!
pekny a hlavne poucny skutocny pribeh.vdaka za zdielaie.

kafe

Typické predsudky - zazobaný človek je sprostý snob, čo si nechce špiniť ruky prácou. To, že to môže byť presne naopak - že človek má riadnu kopu peňazí, lebo trochu pohol mozgom a drel ako kôň (v prípade fifleny to mohli byť jej rodičia, ktorí ju k rovnakej práci a používaniu mozgu vychovali) - to bežného človeka nenapadne. Smutné.
Zdena, v živote si spravila a aj spravíš ešte veľa chýb. Tak sa to neboj povedať.. možno to budeš ľutovať, že si kámoške o fiflene povedala, možno ťa to zahreje. Aj robiť chyby treba vedieť, to nie je len tak :)

janab

Jediná z vás tam mala rozum tá, od ktorej by ste nečakali pomoc žiadnu. Hoci je bohatá a nie k "vám", tak určite je viac inteligentná a na tom sa všetky pozastavte.

janab

to bolo hrozné to čítať, to je typický hyenizmus medzi ľudmi. to čo ste za kámošky, ked spolu pijete a potom to drzo natáčate a nakoniec všetkého úplne na mol spitú kamarátku strčíte do kutice, lebo sa vám hnusí...to si ani neviem predstaviť, žeby som to kamarátke urobila!..ked je človek opitý, tak nič nefunguje, ale ak už nevie ovládať ani svoje vyprázdňovanie, ?!..to ste nemali obavu, že zomrie?..že toho vypila také množstvo, že zomrie ?..no coment!!!!